Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szexuálpszichológus sokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szexuálpszichológus sokat tudna segíteni egy gyáva férfinak a "csajozásban"?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy tegyek szert egy barátnőre. Nem tudom, hogyan váltossak magamom (nagyjából tisztában vagyok a hibáimmal, a gátló tényezőkkel). Ezért szakember segítségében gondolkodom. 25 év alatti vagyok.

Nem gyertek azzal, hogy fiatal vagy előtted az élet, meg nem ciki semmi, nem maradtál le semmiről, mert TUDOM, hogy ez nem igaz.

Ja annyit hozzátennék, hogy voltak barátnőim, nem tudom milyen egy komoly kapcsolat.


2010. jún. 6. 11:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
* de nem tudom
2010. jún. 6. 11:02
 2/16 anonim ***** válasza:

Ehhez nem szexuálpszichológus kell, hiszen nem a szexel van bajod, hanem hogy nincs akivel szexelj. Nem ugyanaz :)


Párkapcsolati tanácsadás (pszichológus által):

[link]

2010. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Pedig meg mertem volna esküdni rá, hogy a munkájába ez is beletartozik. Na mind1.

Köszi a linket.:)

2010. jún. 6. 11:07
 4/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha szakemberben gondolkodsz, és "csak" az ismerkedéssel van gondod, nem kell szexuálpszichológusban gondolkodni, elég egy sima pszichológus is. Amiben ő tud neked segíteni, az nem az, hogy csajozási tippeket ad. Abban tud segíteni, hogy feltárja, mi az, ami gátol téged a kapcsolatkialakításban, és egy hosszabb terápiával az önértékelésed is nőhet.


De azért gondold meg, mert ez elég drága. Ha úgy érzed, nagyon nem megy az ismerkedés, és komoly lelki oka van, érdemes pszichológushoz menned.


Ha viszont úgy érzed, az ismerkedési módszereid nem jók vagy hatásosak, akkor inkább egy fiú barátodtól, vagy haverodtól kérj tanácsot, mert abban ők tudnak többet segíteni, nem egy pszichológus.


Sok sikert! L/22

2010. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

na azért a pszichológus nem hiszem h csajozási tippeket adna ...

de mindenképpen érdemes lenne felkeresned egyet, hiszen ennek nyilván vannak pszichés okai

2010. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Második!


Kommented mindkét "része" igaz rám.

Komoly lelki okként az állandó elégedetlenséget, pesszimista hozzáállást említeném meg.

2010. jún. 6. 11:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Értem, szóval mindkét résszel van egy kis gond. Ha elmész egy pszichológushoz, akkor azt úgy kell tenned, hogy neked magadnak is akarnod kell a változást. Ő tud segíteni, de csodát tenni nem. Ha erre vállalkozol, az hosszú folyamat lesz, míg feltárjátok, mi gátol téged. Ez önmagában is segíthet neked, ám neked magadnak is akarnod kell majd pozitívan hozzáállni a lehetőségeidhez. Szóval az 1. részhez továbbra is OK a pszichológus, de neked is tenned kell majd a változásért, és motiváltnak lenni.


A 2. részben szerintem pszichológus nem tud segíteni. Ha egy jó szakembert keresel, az lesz már valószínűleg vagy 35 éves, vagy még több. Több a nő, bár lehet férfi pszichológust is találni. De a lényeg: ilyen korban ők már általában családos, elkötelezett emberek. Akik bármilyen jó szakemberek legyenek is, feltehetően a mai ismerekedési "technikákban" nem fognak tanácsot adni, ahhoz a te korosztályod kell, és nem feltétlen szakember.

2010. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam a PUA.hu-val is a "csajozást" tekintve. Vannak jó dolgok ott is, és vannak dolgok, amikről nem tudom elhinni, hogy ez KELL manapság, ahhoz, hogy egy nő ránézzen egy férfira.:S
2010. jún. 6. 11:29
 9/16 A kérdező kommentje:
Most látom a parkapcsolatok.com-on, hogy 50 perc 7000 Forint. Ez tényleg nem olcsó mulatság, akkor maradok inkább egész életemre szűz vagy majd 30 éves koromban próbálkozom majd barátnőre szert tenni, mert diákként ennyi pénzem nincsen és diák melóval is komoly kiadás lenne.
2010. jún. 6. 11:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, ezért is írtam, hogy gondold át, mert sajnos drága.

Attól is függ, melyik városban és kihez mennél, de 45-50 perc mindenhol 5000-10.000 Ft között van. És ezekhez a terápiákhoz azért kell úgy 20-25 alkalom, hogy érjenek valamit.

2010. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!