Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek nem szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek nem szeretnék gyereket a páromtól mert számos örökletes betegsége van?

Figyelt kérdés

A barátom gyerekkora korházban telt. Rengeteg kisebb -nagyobb testi betegsége van és fogyatékossága is pl asztma, nagyon rossz szem és testi elváltozás. Ezen "betegségek" az életvitelére is kihatnak. Másrészt a családjában a cukorbetegség is elég gyakori. Nagyon szeretőm őt mint ember. Viszont gyermeket nem szeretnék tőle, mert bennem van a félsz h mi van akkor ha a gyerekünknek nála sokkal hatványozottabb problémái lesznek egészség terén. Persze tény h nem feltétlen a gének miatt válhat beteggé a gyerek, hiszen a születés körülményei is kihathatnak rá pl oxigénhiány stb.

Bár tény h el tudja látni magát, de számos dolgot nem tehet meg és rendszeres orvosi vizsgálatokra jár.

Félek, hogy gyermekünk talán sosem lenne képes önálló életre, hisz bármi probléma lehet. Akér két egészséges embernek is lehet tartósbeteg gyermeke, hát nálunk nagyobb a kockázat.

Ismerősi körben van beteg gyermekes család, hát én nem szeretném anyaként megérni ezt.

Páromat betegségei miatt számos lány már elhagyta,szóval vannnak komoly dolgai.

Mit tehetnék? Hogy közöljem vele? Örökbefogadást szintén rizikósnak tartom hasonló indokok miatt



2018. jan. 28. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Olyan embert nem fogsz találni, akinek a családjában semmilyen örökletes betegség nem fordul/fordult elő. Nemis tudom, honnan veszed, hogy létezhet ilyen “steril” ember, nem robotok vagyunk.
2018. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Minek jöttél egyáltalán össze olyannal, akinek a betegségét nem tudod tolerálni? És itt most akkor nem a pasi lesz a hibás, hanem te, mert hiú reményeket keltettél benne teljesen feleslegesen.


Képzeld, én pl. szemüveges lettem, miközben se anyukám, se apukám nem az. Na bumm. De egyébként egészséges vagyok. Bár fehér bőrű vagyok, amit meg anyai nagymamámtól örököltem.


Túl pesszimista és túl negatív vagy. Nem ebből kéne kiindulni.


Ja, de ha már itt tartunk, minden ember hajlamos a rákra. Kérdés, hogy kiben alakul ki.

Na, akkor most ezek után nem is fogsz szülni gyereket?


Nőj már fel agyilag! Éretlen vagy még te a gyerekszülésre.

2018. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos betegségek kijöhetnek több generációval később is, olyanok, amikről nem is tudod, hogy volt a családban.

Nálunk még csak a dédszülők, ükszülők (még élt az üknagymamám, amikor megszülettem) közt se volt senkinek szemproblémája, nekem mégis rossz a szemem.

A férjemnek mínusz 9-es dioptriája van, kihat a mindennapjaira (nem lát rendesen szemüveg nélkül, nem lehet jogosítványa sem), mégsem merült fel bennem, hogy mivel nálunk ez hatványozottan jelen van (náluk többen szemüvegesek), akkor most nem lesz gyerekünk.

Illetve sajnos sok olyan párt tudok, ahol a szülésnél léptek fel komplikációk, és két egészséges, jó genetikájú felnőttnek lett szellemileg vagy mozgáskorlátozott gyereke.

Szóval, ezt azért nem lehet ilyen könnyen megelőzni.

Ha viszont semmiképp nem szeretnél gyereket (az ok igazából nem számít, nem köteles mindenki, nem kell megindolokni), üljetek le, beszéljétek meg.

Ha csak tőle nem szeretnél gyereket, ugyanígy.

De előbb ezt kéne tisztázni magadban, melyik ok áll fenn.

2018. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
#3 Nekem is -9-es szemem van, mégis vezethetek. Bár én kontaktlencsét hordok, lehet azért? Viszont akkor a férjednek is javaslom azt. Amúgy elég bizarr lenne, ha valaki emiatt nem akarna tőlem gyereket. Én meg akkor rávágjam, hogy “én meg tőled nem akarok, mert dédapád rákos volt, anyud meg cukorbeteg!” Jesszus :D Vannak genetikai betegségek, amiket én is kizárnék utódnemzés előtt, de a cukorbetegség, asztma meg a rossz szem nincs ezek között.
2018. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Arra mit lépnél, ha menet közben derülne ki rólad, hogy születésed óta fiatal halálra vagy ítélve.

28évesen Parkinzon tüneteket kezdtem produkálni, kiderült Huntington. Köszi, a férjem feladata lesz elmondani a gyerekeinknek miért ne vállaljanak gyereket, legyen saját családjuk, mert nem érem meg.

És a legszörnyűbb, hogy hiába egy jellemzően örökletes, a családunkban nálam jelentkezett a sérült gén először.

2018. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4, sajnos nem bírja a szeme a kontaktlencsét, próbálta. Úgyhogy inkább szemüveg, és nem vezet.
2018. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Írtam fentebb hogy vannak speciálisabb betegségei és testi fogyatékossága is. Csak annyit h napi szintű ápolást igényel élete végéig: fekélyes a lába és már volt trombozósa nem is egyszer. Keze eldeformálodott. magas vérnyomás is kialakult, túlsúllyal egüytt. Pedig nincs még 30 se.


Lehet igazatok van h nem így kell hozzáállni, de én nem szeretnék szenvedni egy beteg gyerekkel és nála túl sok minden van jelen...

2018. jan. 28. 15:50
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető. Senki se szeretne sérült utódot, egészségtelen utódot. Vagy van olyan lelkibeteg ember aki kifejezetten rossz egészségűt akar? Na ugye. Nem önzésből csupán, hanem maga a gyerek miatt is. Szóval nem kell itt vergődni, reális dilemma ez.


Az örökbefogadás miért lenne rizikósabb? Nem értelek.


Egyszerűen csak kérdezd meg tőle, hogy ő egészséges gyereket akar-e és nem aggasztja, hogy a gyerek is olyan beteges lesz-e mint ő. Ő maga is tán belátja, hogy lehet tényleg fontolóra kéne venni más opciót, ha nem látja be akkor meg legalább tisztázódott a dolog.

2018. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Beszéld meg vele,hogy egy általatok közösen kiválasztott pasitól legyen gyereked.
2018. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ő is szenved a betegségeitől, akkor megérti a döntésed. Nyilván nem fog örülni neki, de ha nem is egyből, akkor legalább idővel el fogja fogadni a dolgot. Ő érzi a legjobban, hogy milyen ennyi betegséggel élni, gondolom nem szeretné, hogy a gyereke ugyanezt átélje.

Egyébként ebben a helyzetben szerintem az örökbefogadás lenne a legjobb megoldás, ha nagyon szeretnétek gyereket, gyerekeket. Könnyebb megemészteni egy férfinak, ha egy ismeretlen pár gyerekét kell felnevelnie, mint azt, ha a felesége/barátnője egy másik férfi gyerekével terhes, még akkor is, ha mondjuk spermabankból van az apa, és nem "ingyen" oldottátok meg a dolgot... Én ilyen szituációban bevállalnám, hogy ha a páromé nem lehet a gyerek, akkor az enyém se legyen.

2018. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!