Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért féltek a "barátzónától"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért féltek a "barátzónától"?

Figyelt kérdés

És egyáltalán honnan származik ez a gondolat, hogy ez rossz dolog és pánikoltok miatta?


Szerintem a kapcsolatok alapja az is, hogy jól el legyetek egymással, barátok legyetek...

Akkor mégis mire fel ez a nagy félelem?


2018. febr. 1. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Nincs félelem csak egyszerűen szar egy olyan lánnyal beszélgetni vagy bármit csinálni akit alap esetben meg akarsz kapni, de ő hallani sem akar róla.
2018. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mert nincs belőle kiút.
2018. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert "tök jó" dolog végighallgatni a siránkozásokat, hogy a nálam léptékekkel jobb pasikák után nyálcsorgatva sóvárog, akik amúgy le se szarják a fejét, miközben én meg totál odáig vagyok érte. Reménykedjek abban, hogy ha ló nincs, jó a szamár is alapon egyszer villámcsapásszerűen megvilágosodik és belém szeret? Kösz, senki másodhegedűse nem leszek.
2018. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezt csak úgy itt hagyom. Egy hasonló témakörű kérdésnél találtam, ahol problémázott a kérdező a barátkozás miatt...



"Egyszerű a képlet:

1. külső vonzódás + nincs barátság: futó, eseleg hosszútávú, de nem komoly kapcsolat

2. nincs vonzódás + barátság: ez az, amit ti "barátzónának" hívtok

3. vonzódás + barátság: ez a hosszútávú, jól működő kapcsolat titka

4. a harmadik verziónak egy alfaja, amikor megvan a vonzódás és a barátság is, de az egyik fél (esetleg mindkettő) annyira tesze-tosza, hogy nem mer lépni."

2018. febr. 1. 21:54
 5/15 anonim ***** válasza:
4%
Mert a barátzóna rendszerint kihasználásról szól. az egyik kihasználja azt, hogy a másik többet szeretne tőle és visszaél vele.
2018. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mem félek. Kerülöm az aszimmetrikus, egyoldalú kapcsolatokat.
2018. febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És akkor azt a bizonyos "megvilágosodást" mégis hogyan gondoljátok? Egyértelmű jelek vannak, neked nincsenek jeleid felé vagy hiányzik a kommunikáció az érzésekről, akkor minek reménykedni a semmiért?

Be kell látni, elfogadni, vagy továbblépni... Nem egy kitalált valami mögé bújva szomorkodni.


Vagy én vagyok csak annyira nagyon naiv, hogy azt gondolom, hogy először szeretnék valaki barátja lenni és nem rögtön az elején rámászni?

Nem hitegetek senkit, de itt akkor agyalhatok, hogy milyen viselkedési formákat kerüljek, hogy ne értse félre, vagy azért mert bejön (ne gondolja barátzónának) vagy azért mert nem (ebben az esetben meg ne gondoljon bele többet).

Nem puszta "játszadozás" ez így?

2018. febr. 1. 22:34
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az elutasítás fáj. Ha szereted a barátodat, akkor rossz szembesülni azzal ha összejön egy másik fiúval/lánnyal.
2018. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, te is lány vagy?

Mi lányok simán el tudjuk képzelni, hogy csak úgy barátkozunk srácokkal. Nekik azonban nem így jár az agyuk.

Én pl. lazán barátkoztam a gimiben egy sráccal, aki pár hónap után szerelmes lett emiatt. Én nem akartam tőle semmit, és nagyon fájt a szívem, hogy ilyen fájdalmat okozok neki. Na ezek után hogy maradhattunk volna barátok, amikor ő nem volt már többé barát, hanem egy reménytelen szerelmes? És én tettem azzá naivan, összetörve a szívét. Nem is értem, hogy mondhat egy lány olyat egy srácnak, aki többet akar tőle, hogy legyünk csak barátok? Legyél az, aki nem vagy, és nem is tudsz lenni? Nem csoda, ha rühellik a "barátzónát".

2018. febr. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de szerintem a nők kevésbé érzik ezt át. Én is hasonló helyzetben vagyok egy lánnyal. Pasija van, de nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Tetszik nekem hónapok óta, de egyszerűen fáj látnom, mert mindig felerősödnek bennem az érzelmek és napokig kivagyok utána. Ráadásul elég félreérthetően viselkedik velem. Inkább elkerülöm, ha tehetem. Hogy miért? Kímélem magam a fájdalomtól...
2018. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!