Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért féltek a "barátzónától"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért féltek a "barátzónától"?

Figyelt kérdés

És egyáltalán honnan származik ez a gondolat, hogy ez rossz dolog és pánikoltok miatta?


Szerintem a kapcsolatok alapja az is, hogy jól el legyetek egymással, barátok legyetek...

Akkor mégis mire fel ez a nagy félelem?


2018. febr. 1. 21:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szóval akkor azt mondod, hogy a barátzóna a férfiak "kiváltsága" szimplán? A nők nem kerülhetnek ilyen helyzetbe?


Nem lehet, hogy mi ezt a szituációt máshogy reagáljuk el?

Nyilván általánosítás ez. Én speciel pont nem foglalkoznék ilyennek hosszútávon. Miért szenvedjen az ember, ha túl is léphet a szituáción?

Egy hullámhosszon vagytok... Tökéletesen passzoltok lelkileg, gondolkodásban, de valaki foglalt (ki tudja, hogy a jó ember mellett van-e, ez másik kérdés).

Ilyenkor van megmondom neki, hogy mi a szitu és elfogadja, elfelejtitek, nem szenvedtek.... vagy hagyod és saját magad miatt nem szenvedsz tovább. Miért kell ilyenkor ez a felesleges kitaláció, hogy "barátzónába rakott a csaj"? Te többet akartál volna, ő nem, ennyi. Ha ezt felnőtt módjára nem tudjátok kezelni, mert többet éreztek, vágytok a testiségre is, akkor még nem lesz a másik fél az álságos gonosz.

2018. febr. 2. 15:12
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez az, hogy nem nagyon lehet túllépni ezen, ha rendszeresen találkozol álmaid nőjével és tudod, hogy semmi nem lesz köztetek soha. Legalábbis én így érzem. Mindig bennem lenne egy érzés, hogy hátha...

Csak rá tudsz gondolni, szinte nem is látsz más nőket meg.

Aztán nem találkoztok egy darabig már örülsz, hogy lassan, de végre kezd halványulni a dolog. Véletlenül összetalálkoztok és bumm, újra kezdődik minden elölről.

2018. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Van olyan nő akit barátnak tekinthetek és már kb 20 éve ismerem - egy rokonom munkahelyén ismertem meg - de soha nem akartunk egymástól semmit.

De ez egy eseten kívül mindig is többnyire úgy volt ha megismerek egy nőt és néhány találkozás után se jutok túl sokra vagy már az elsőnél tiszta hogy nem lesz ebből semmi akkor nem keresem többet. Mert csak az újabb ismerkedési lehetőségek és kalandok elől veszi el az időt és a lehetőséget. A legtöbb csak barátot tartó nő úgyis felszívódna amit komoly kapcsolata lenne és már ezért se érdemes belemenni a tökös barátnő szerepébe. Látod ennek nem a félelem az oka.

2018. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem mindig egyértelmű mindkét félnek, hogy barát zóna van.


FIGYELEM!!!


NEM a BARÁTSÁGTÓl félünk.


Hanem attól, mikor udvarolsz ezerrel valakinek, ő meg valamilyen szinten fogadja is, aztán mikor kicsit is komolyabbra fordulna, akkor "jaj, de hát mi csak barátok vagyunk".


A barát zóna ugyanis ezt jelenti, nem azt, amikor valakivel barát leszel (és ettől nem csak a férfiak félnek. Nézd meg milyen, egy nő ugyanúgy utálja, ha a kiszemelt férfi vele van, de mikor mondjuk bevallja neki, hogy többet akar, akkor kiderül, hogy csak cimbiség van)

2018. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, és már kétszer jártam úgy, hogy beleszerettem valakibe, de ő csak barátnak gondolt... szóval nem csak férfiaknál van ilyen.

Ezzel a barátzóna dologgal meg az a baj, hogy aláássa a barátság fogalmát. Az nem barátság, hogy elutasításnál mintegy fájdalomdíjként felajánlod, hogy legyünk csak barátok.

2018. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!