Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolatban, de azon kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatban, de azon kívül is, miért van az, hogy sokan "elvtelenek"?

Figyelt kérdés

Ami miatt ezen elgondolkoztam,hogy van egy barátnőm aki osztja az észt,hogy ő bizony egy éjszakást nem,ő ha randizik akkor x randi után fekszik csak le ,ő így úgy. Aztán meg amikor jön a lehetőség a képzelt elvei megdőlnek és azonnal lefekszik a pasival stb.

De más is így pl exem ,hogy ő nem csalna meg senkit,erre persze,hogy megcsalt.

Nem szeretem az ilyen képmutató embereket,de ahogy látom mindenki ilyen,beszél a képzelt elveiről ,hülyeségeiről,aztán amikor oda kerül,hogy bizonyítsa őket akkor teljesen másképp cselekszik. Ti is tapasztalatatok ilyet? Miért ilyenek az emberek?


2018. febr. 14. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert van az elképzelés és van a gyakorlat.


Neked vannak elveid? Tudod őket tartani? Azért kérdezem, mert látszik, téged nagyon zavar, hogy mások hogyan bizonyítják NEKED, hogy tartják-e vagy sem.


Aki folytonos elvek alapján/szerint működik, szabályrendszereket állít maga köré (mások elnyomó elvárásai, vagy az illető megfelelési kényszere által), ami előbb-utóbb megfojtja őt, így kénytelen megszegni.


Én így látom, az én környezetemben nem téma ez az elv dolog...


Az ember folyamatosan változik, ezáltal változik a véleménye, a hozzáállása dolgokhoz, ami érintheti az elvek megítélését is.

2018. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az emberek szeretik magukat ideálisabbnak lefesteni, mint amik.


#1: Az elvek betartása döntés kérdése. Ha valaki nem képes ezekre, akkor ne hazudjon, hanem vállalja fel önmagát. Pl. a kérdésben szereplő esetben az illető megmondhatta volna, hogy lefekszik egyből pár sráccal.

2018. febr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért kellene elvek szerint élni? Az élet nem fekete vagy fehér. Anno én is azt mondtam, hogy nem kell olyan férfi, akinek gyermeke van, mert az anya meg a pénz... dolgok miatt, aztán egy ilyen férfivel vagyok együtt lassan tíz éve és soha nem gondoltam, hogy lehet egy kapcsolat ennyire jó. A férjem meg azt mondta, hogy max 2-3 év korkülönbség jöhet szóba. 7 év van köztünk. Ha ragaszkodunk az értelmetlen elveinkhez, azzal saját magunknak ártottunk volna, mert lemondtunk volna egymásról.
2018. febr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: Nem KELL elvek szerint élni. Szimplán ne hazudjon az, aki nem azok szerint él.
2018. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyikünk sem hazudott a másiknak akkor, mind a ketten őszintén így gondoltuk, de be kellett látnunk, hogy tévedünk. Ez fontos része az életnek.

Az elveket a tapasztalatlanság, a csalódás vagy a harag teremti és ezek közül egyik sem jó tanácsadó.

2018. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: Amiről beszélsz, az önámítás. Amikor valaki kitalálja, hogy ilyen meg olyan társra vágyik, de mivel nincs önismerete, ezért túlidealizált elveket állít.

Az elveket nem feltétlenül a tapasztalatlanság és hasonlók szülik. Sokszor pont, hogy azért alakul ki egy elv, mert megtapasztal dolgokat az ember.

2018. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosan ez a bajom,hogy úgymond hazudik azzal,hogy ő aztán semmiképp nem feküdne le senkivel 2 randi után. Aztán persze amit van udvarló azonnal ,semmi ismertség nélkül már az ágyában is van. Akkor miért perelt velem ,hogy ő milyen nő, ő nem olyan mint mások?. Aztán lásd..De már korábban is veszekedett velem,hogy egy nő ,hogy merészeli elvárni egy férfitól,hogy meghívja mondjuk egy italra. Én mondtam,hogy nekem ez nagyon alap,és természetesen elfogadom,ha meghív egy férfi. Ekkor kb a földbe akart döngölni,hogy milyen egy elkényeztetett nő vagyok ,meg ez milyen rossz stb. Erre rá egy hónapra már arról tartott tájékoztatót nekem,hogy ő bizony elvárja,hogy a pasi fizessen neki a randin,mert most talált valakit aki meghívta és milyen jól esett,úgyhogy most már elvárás a részéről is.


Nekem vannak elveim,és tudom,hogy változhat az ember,akár felrúghatja őket,de azt nagyon komoly indokkal és be kell ismernie a változást vagy tévedést. De amikor én azt mondtam,hogy nem fekszem le senkivel csak úgy,akkor az tényleg úgy is volt,hiába aludt mellettem akár egy ágyban is, én akár hónapokig várok vele.


Szerintem kell,hogy mindenkinek legyen valamilyen elve,amit be is tart,elvek nélkül élni szerintem veszélyes. Az elv nem azt jelenti,hogy mindenre van egy szigorú szabályzatom, ez azt jelenti,hogy van egy határ amit tudod ,hogy nem lépsz át, pl azt mondom én soha nem drogoznék és ezt magamtól,a páromtól és a barátaimtól is elvárom. És akkor akadok ki amikor azt kamuzza ő se drogozna,még prédikál is róla,majd két hét múlva egy buliban mondjuk úgy belövi magát,hogy két napig kifekszik. Ettől mászok a falra,és tapasztalataim szerint szinte mindenki így viselkedik.

És igen bánt ez,mert a barátaimat is úgy választom,hogy hasonló legyen hozzám,erre kiderül,hogy ő nem is olyan amilyennek hazudta magát,vagy vélte magát.

Gondolom az lehet az oka,hogy nincsenek értékei és a kamu elvekkel próbálja magát felbecsülni,hogy ő többet ér másoknál. Aztán persze borul az egész és végül kiderül,hogy talán még kevesebbet is ér..

2018. febr. 14. 12:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Az elvek csak a fizikában állják meg a helyüket 100%-ig.Az emberek ennél sokkal bonyolultabbak.
2018. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező. Megfeledkezel arról, hogy az elvek sebezhetetlenek, de az ember nem az. Nem azért vannak az elvek, hogy ha nem tudod őket tartani, akkor elhúzod őket a Wc-n magaddal együtt, hanem hogy életed során erőpróbáid legyenek és rávilágítsanak azon hiányosságaidra, amikben csiszolódnod kell ahhoz, hogy olyan emberré válj, amilyet kitűztél magadnak célul.

Nekem pl a hűség az egyik ilyen és továbbra is az, holott megcsalás az első párom 12évvel ezelőtt. Elkönyvelhettem volna magam szar alakúak ezért és sutba vághattam volna a hűség eszményét, de nem tettem, mert nem tudnék árulóként élni. Ezért ízekre szedtem magam és a lehető legtöbb szempontból górcső alá vettem, hogy miért buktam el. Miután tisztáztam az indítékaim (mivel mentségem nem volt, saját elképzelésem szerint sem) elkezdtem magamban újra és újra lejátszani a lehetséges variációkat és azt találtam, hogy gyenge voltam, mégpedig azért, mert annyira féltem, hogy egyedül maradok, hogy nem ismertem fel, hogy van döntési lehetőségem, újrakezdési lehetőségem stb. Voltak azóta hasonló szituációk, de nem vetemedtem ilyesmire többet, mégpedig azért nem, mert egyszer úgy döntöttem, hogy ez kell nekem, akkor is, ha ezer darabra kell szednem magam, akkor is, ha fárasztó és akkor is, ha fáj, tehát a hűség az egyik elvem, igen. Hűséges vagyok? Nem tudom, csak azt, hogy már nem félek harcolni érte és nem húzták még le nekem a rolót.

De szerintem így vagyunk bármilyen elvvel. Ha valaki az elveiről beszél, sosem arról beszél, hogy ő milyen, hanem arról, hogy hová igyekszik eljutni. Aki nem ért egyet ezzel, kezelje csak agymenésnek, most épp volt rá időm.

31/f

2018. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az erkölcsi meggyőződés olyan mint a fing... tartja az ember, amíg tudja.

Azért ne az exedből magyarázd meg az egész világot, ah nagy csalódás is volt

2018. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!