Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érthette ezt a mondatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érthette ezt a mondatot a barátnőm?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt péntek este asztalt foglaltam nekünk egy gyertyafényes estére egy kávézóban, sütit ettünk és kávét ittunk, mindezt úgy, hogy csak helyszínen árultam el mindezt neki. Az asztalon ott volt a nevem és hogy lefoglalva két személyre, ahogy leültünk már jött is a pincérnő és gyertyát gyújtott nekünk az asztalon. Úgy le volt blokkolva a barátnőm, hogy alig tudott leülni, amikor belépve meglátta, hogy mit készítettem elő. Úgy volt hogy 10 percre ülünk be, közel két órát voltunk ott. Nagyon jól érezte magát, csillogott a szeme, és végig mosolygott és nevetett. Azt mondta, hogy neki még soha senki nem tett ilyet, és alig tudja ezt elhinni, hogy ilyen megtörtént vele. Úgy telibe találtam azzal az estével, a helyszínnel és a hangulattal, hogy komolyan mondom nektek, hogy ilyet csak filmben láttok.

Utána lámpafényes esti séta a Tisza-parton kézen fogva, csókolóztunk, közös fényképeket csinált, szerintem egy ilyen estéről nem is kell többet írni. Tudni kell, hogy mindkettőnknek szinte csak rossz tapasztalataink vannak párkapcsolati téren, kihasználtak és megcsaltak mindkettőnket, úgy hogy mi szinte nem is kaptunk vissza semmi jót sem. De mi olyan összhangban vagyunk, hogy fél mondatos facebook-os üzenetből is megértjük a másikat, megérezzük ha épp rossz kedve van a másiknak, mindketten elismertük, hogy lelki társak vagyunk. Nem hiszitek el, de pont most, miközben ezeket a sorokat írom, ebben a pillanatban is arra gondoltam, hogy lehet mindjárt válaszolni fog a délelőtti üzimre és már csengett is most a messenger :D De hány ilyen, és ehhez hasonló van....

Visszatérve, és nem utolsó sorban mindig ugyanannyit adunk egymásnak, egyikünk sem ad kevesebbet a másiknak.

Aznap este (tehát tegnapelőtt) sokáig írogattunk egymásnak facebook-on, mondanom sem kell, hogy áradozott az estéről és csupa boldog, pozitív dologról beszéltünk és viccelődtünk. Már majdnem fél három volt, amikor írtam neki, hogy már késő van (vagy már korán :D) és feküdjön le, én is azt fogom tenni. Erre azt kérte, hogy kérjem nagyon szépen ezt tőle, természetesen ezt kedvesen és viccesen írta, csupa smiley-val, amire én egy nagyon kedves szöveget írtam neki a lefekvésre. Itt jön a lényeg, erre ő azt írta, hogy "Te nagyon jó apuka leszel." Hozzátette zárójelben, hogy bárkitől is legyen majd a picim.

Ezt csak általánosságban értette, vagy esetleg célozgatott egy dologra, csak nem akart túl merészet és specifikusat írni, ezért "lágyította" a zárójeles mondattal, hogy ne érezzem annyira komolynak, tolakodónak, de gondolom értitek mire gondolok.

Ma korán reggel (vagyis a gyertyafényes este másodnapján) a facebook-ra egy romantikus, balladisztikus szép dalt osztott meg, amiben egy nő és egy férfi egymásra találnak és csak egymásért élnek, főlé írta, mint kiemelve egy sort a dalból hogy "I waited for You all my life!" egy puszilós smiley-val aminek egy szív jön ki a száján (biztos tudjátok melyik az) és egy glóriával a feje fölött mosolygó smiley-t.

Mióta együtt vagyunk, a kedvencei közé kerültek, vagyis azóta like-olt olyan oldalakat a facebook-on, amiben esküvői tippeket adnak, több gyermeknevelős oldalt, hogy hogyan kell nevelni egy gyereket, és bánni a gyerekkel, ebből kettőt, hármat is láttam, és utazási tanácsokat adó oldalt is like-olt.

Arra gondoltok amire én, vagy csak bebeszélem magamnak és csak simán "érdekli" az ilyen dolgok?

Visszanéztem, előtte csak sima, hétköznapi, megszokott kedvelt oldalai voltak, milka csoki, poéngyár, filmajánló, legjobb barátnők klubja, csajos oldalak, kozmetika stb.

Ehhez képest hogy mit ajánlanak esküvőre és hogyan kell rendesen felnevelni egy gyereket szerintem éles kontrasztban van az esti filmajánlóval és hogy mi a legtrendibb a legújabb avon katalógusban.

És ott van a ma kora reggeli szerelmes dal, azzal a kiragadott mondattal. A péntek estét már fel sem hozom újra.

Ne feledjétek, mindkettőnknek rossz tapasztalatai vannak a párkapcsolatban, így mi többszörösen értékeljük és megbecsüljük a másikat, ezeket eddig egyikünk sem kapta meg, és hát enyhén szólva is felcsillant a szemünk amikor egymásra találtunk.

Lehetett valami célozgató szerepe is annak a mondatnak? Vehetem összefüggésbe a családi, gyermeknevelős, esküvői kedvelt oldalas szállal? Elejétől fogva odáig, meg vissza vagyunk egymásért, de péntek este óta, hol szerelmes dalokat látok nagyon konkrét kiragadott mondatokkal, hol gyermeknevelős oldalakba bukkanok a kedvelései között. És Ti lányok, nők mit gondoltok? Ti mikor mondtok, írtok ilyet a párotoknak?

Természetesen bárki véleményét szívesen olvasom, de normális válaszokat ha lehet.


"Te nagyon jó apuka leszel...."


Ő 22, én 27



2018. febr. 25. 14:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, nagyon hasznosak voltak, nagyon sokat segítettetek, és még jobban megerősítettetek.

Igen, arra gondolok amit a leges-legtöbbség gondol, hogy ez nem egy ártatlan, célzás nélküli mondat volt, hanem nagyon is volt egy mögöttes tartalma, egyszerre volt vicces és pajkos célzás egy szép, közös jövő felé.

Többen is kérdeztétek, hogy ez engem hogyan is érint, fusztrál e, megijesztett e ezzel a mondatával, vagy boldoggá tett, és én is ezt szeretném e. Örömmel tudatom veletek, hogy az utóbbi, nagyon is az utóbbi, semmi sem tenne boldoggá, minthogy majd Ő legyen a gyermekeim anyja! De semmi sem! Természetesen igen, mindenképpen a jövőben lesz ez még, ez nem azt jelenti, hogy akár bármelyikünk is elhamarkodna bármit is (egyikünk sem ilyen semmilyen téren sem), de számításba már mindenképpen vesszük, elképzeléseink vannak (most már úgy látszik hogy valahol erősen neki is), és ha ott lesz az ideje mindenképpen megvalósítjuk majd.


Az 5.-ös, 8.-as, 10.-es és egy kicsit a 4.-es válaszolónak is írom:

Ne feledjétek, hogy már a kezdetektől oda voltunk egymásért, már az első randi is egy fordulópontnak számított, alig tudtuk elengedni egymást már akkor is. Nem a vacsora hozott forduló pontot, nem az vonzotta az irányomba, hanem egy óriási megerősítés lehetett ez neki, egy óriási lépés felém, mindezt talán egy érzékenyebb pillanatában tettem a vacsorával, ami már "csak" egy szerencsés véletlen lehetett, ami szintén nekem kedvezett. Mint amikor nagyon szeretnétek valamit és egyszer csak kaptok egy (végső) megerősítést, hogy igen, most már tényleg biztos, hogy az/ő kell nekem. El voltunk mi már ájulva egymástól a vacsora előtt is bőven, de ez nagy pont volt, a már amúgy is kedvező helyzetnek.

Családalapítós, gyereknevelős oldalak: Természetesen igen, akár be is mesélhetném magamnak, és minden lánynak, nőnek lehet/van ilyen kedvelései, de abból nem engedek, hogy ezen oldalak kedvelései mind az én időmben kezdődtek el. Időzítést tekintve nagyon egybevág amire gondolok. Nem az oldalak megléte itt a lényeg, hanem az időzítés.


Most ez újra mindenkinek lesz: Azt meg külön megemlítem, hogy ma, azaz a mai nap, megint kitett egy szöveges képet a facebook-os oldalára, ami egyértelműen szerelemről, párkapcsolatról, és így egyértelműen rólam szólt. Szintén ma kedvelt egy "Hogyan kell majd felnevelni egy gyereket" oldalt.

Előttem egy ilyen oldal se volt nála, most két naponta kedvel legalább egyet....

Mindezt csak ma, és még dél sincs.


Én is így gondolom, és az hogy 10-ből 7-8 válaszoló komolyabb jelentéstartalmat lát abban a mondatban, az szintén nem elhanyagolható szempont nálam.


Nagy boldogságot okozott nekem azzal a mondatával.


Mégegyszer köszönöm mindenki válaszát, és azt hogy ilyen sokan válaszoltatok, nagyon, de nagyon sokat segítettetek, ment mindenkinek a zöld kéz természetesen! :)

2018. febr. 26. 11:44
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért ha elfogadtok egy tanácsot: ne könyvből akarjatok gyereket nevelni. Az nagyon hasznos és helyes, ha előre tájékozódtok, de ne essetek kétségbe, ha nem a leírtak szerint működnek a dolgok. Komoly szorongàst okozhat, ha a szakirodalomhoz ragaszkodtok.
2018. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

tl;dr


>Hogyan érthette


Ezt, ha nem TŐLE kérdezed, hanem másoktól, eleve rosszul csinálod. Nem szabad hagyni, hogy félreértés legyen közöttetek, ez egy nagyon alap párkapcsolati jótanács. Ha valami nem tiszta, beszéljetek róla, fejtse ki, egyszerűsítse le, egészen addig, amíg meg nem értitek egymást.

2018. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!