Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hangsúlyosabb a nőnap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hangsúlyosabb a nőnap mint a férfinap (november 19)?

Figyelt kérdés
2018. márc. 8. 12:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, de én magam egyiket sem tartom. Sem a nőknek, sem a férfiaknak nem érdeme, hogy ennek vagy annak születtek. Innentől kezdve... nincs miről beszélni. Pont olyan ostoba ünnep, mint a Valentin nap.
2018. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%

Nézz utána az eredetének, és meglátod.


[link]


22/N

2018. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
27%
Mert a fogyasztást jobban fellendíti,mint a másik. Ideológiai szempontból pedig pont beleillik a fehér férfiak elnyomnak mindenkit szlogenbe. Spanyoloknál még sztrájkolnak is a libbantak. Én betiltanám a nőnapot és a férfinapot is.
2018. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerüen azért, mert amikor a nönapot kitalálták, akkor még a nök igencsak hátrányos helyzetben voltak a férfiakhoz képes és ez elleni tiltakozásként jött létre ez az ünnep.


A férfinapnak azért nincs jelentösége, mert ök sosem voltak hátrányban a nökkel szemben, és ezért nincs hagyománya az ünnepnek.


Ettöl függetlenül én nöként sem szeretem a nönapot, azt meg végképp nem, hogy mára egy kedves gesztus helyett kényszer lett belöle.


Viszont semmivel sem negatívabb, amint az anyák napja, karácsony, névnap, születésnap - ezek mind olyanok, hogy még véletlen sem azért vannak, mert CSAK ezen az EGY napon számít a másik, hanem mert aznap PLUSZ hangsúlyt helyeznek arra, hogy a szeretetet kifejezésre juttassák.

2018. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
60%
Minden nap ferfinap, azert, bocs, de nehogymar meg egy kulon napot is kijeloljunk nektek, mikor minden nap elvarjatok, hogy korulottetek forogjon a vilag.
2018. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
12%

Leszarom mindkettőt.

Juj biztosan a gonosz feminácik ügyködése áll a háttérben, hogy még szarabb legyen az élet.

Amúgy olvassatok már utána, ne itt keltsétek a hangulatot, mint karácsonykor.

2018. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
42%

> Minden nap ferfinap, azert, bocs, de nehogymar meg egy kulon napot is kijeloljunk nektek, mikor minden nap elvarjatok, hogy korulottetek forogjon a vilag.


Mégis mitől lenne minden nap férfinap? Ez olyan gáz amúgy, a 19. század arról szólt, hogy mindenki a saját csoportját akarta a legjobbnak beállítani, a 20. században más csoportok megbélyegzése lett a divat, a 21. század pedig arról szól, hogy hogyan lehetne az én csoportom a legnagyobb áldozat...

Nem, drága, nem férfinap minden nap. Nem azért szar az életed, mert gonosz férfiak, hanem mert egy vesztes vagy. Nem azért keresel sokkal kevesebbet, mint én, mert rohadt férfiösszeesküvés, hanem mert szakmailag sehol nem vagy hozzám képest.

Ideje lenne elfeledni ezt a hülye mi és ők dumát, és átállni az individualizmusra. Mindkét félnek amúgy, gondolva itt a bal- és a jobboldalra

2018. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
30%
7# Nem hinnem, hogy kevesebbet keresek es nem szar az eletem ;) Ez szimpla reakcio volt a hisztire, amirol a kerdes szol. Ha valoban az okok erdekeltek volna a kerdezot, rakeres a ket nap eredetere es ha van egy kis ertelem a fejeben, rajon, hogy a ferfinap kb ugyanolyan hasrautesszeruen kitalalt dolog, mint a nutella nap es tarsai. Ez a kerdes ebben a formaban felteve szimpla hiszti, hogy “engem miert nem unnepelnek ennyire x napon?”
2018. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%

Férfinap? Életemben nem hallottam:)

10-ből kb 2 hímneműt lehet férfinak nevezni.

2018. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
50%

"10-ből kb 2 hímneműt lehet férfinak nevezni."


Végülis lehet 2 kisfiú, 2 srác, 2 fiatalember és 2 bácsi. :)


Ennyi erővel a 10 nőneműből csak 2 nő is helytálló, nem? És max. 1 hölgy.

2018. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!