Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudtok gyerek mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudtok gyerek mellett egyensúlyt tartani a házaséletetekben?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, viszont beszéltünk a férjemmel, hogy mik az elképzelések. Én megértem az ő szempontját is, de nyilván a magam szemszögéből tudom csak a dolgokat figyelni.


A férjem is megérti, hogy nyilván én, aki majd egész otthon egyedül leszek a picivel, igényelni fogom, hogy ő is aktívan részt vegyen a gyereknevelésben, házimunkában, mert nekem is szükségem lesz némi kikapcsolódásra, viszont ő meg 10-12 órákat dolgozik egy nap, és ha ez a babavállalásig sem változna, akkor ő előre szól, hogy nem hajlandó munka után még más "otthoni munkával" is foglalkozni, csakis pihenni. Én ezt megértem, csak közben meg ott a gondolat, hogy akkor mikor lesz időm pl magamra, hogy ismét nő lehessek, vagy mikor lesz lehetőségünk egymással foglalkozni, hogy a házasságunk se menjen tönkre?


Amúgy a férjem nagyon odaadó ember, egyelőre úgy néz ki, hogy babát is ő akar jobban és hamarabb, mint én, az unokaöccseivel is tüneményes, látszik rajta, hogy jó apuka lesz belőle, meg egyébként a jelenben kiveszi a részét a házimunkából is, ha nagyon hisztizek, de azért mégis van bennem egy kis félsz, hogy mi lesz akkor, ha én teljesen kiszolgáltatott leszek neki. Mert most ugye ott van az a megnyugtató érzés, hogy a kettőnk anyagi terhei nem egyedül az ő vállát nyomják, mert dolgozom én is, jó fizetésem van, de ha ez változik, ráadásul pont egy időben a babával, akkor az csak plusz egy stresszforrás.


Vagy irreálisak a félelmeim? Másoknál ez hogy működik?


2018. márc. 11. 07:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Merget vehetsz hogy ez a pasas se veled, se a hazimunkaval, se a gyerekkel nem fog foglalkozni, amint kicsit is nehezsegkent eli meg a dolgot.

"akkor ő előre szól, hogy nem hajlandó munka után még más "otthoni munkával" is foglalkozni, csakis pihenni." - de milyen kedves, legalabb elore figyelmeztet, hogy leszart hazicseled leszel. Ennek szellemeben vallalj be vele barmit is. Legalabb tenyleg nem kertelt, hanem kijelölte a helyedet. Ha te meg elfoglalod azt, es nem tetszik, akkor ne bankodj majd.

2018. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
"meg egyébként a jelenben kiveszi a részét a házimunkából is, ha nagyon hisztizek" - milyen kedves, odaadó ember ez. Tényleg. Igazi kincs.
2018. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mintha csak az szabná meg egy ember törődésének mértékét, hogy hányszor portalanítja a polcokat.
2018. márc. 11. 08:09
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem errol van szo. Hanem arrol, hogy akit mar most is csak hisztivel tudsz ravenni, hogy megcsinaljon egy olyan alapdolgot, mint pl. a feneke kitorlese (takaritani azt a kornyezetet ahol elek, kb. ugyanilyen alap mifelenk), attol mit varsz, amikor neked lesz egy plusz munkahelynyi dolgod, es meg hajat mosni sincs idod es meg a gyerek is epp üvolt? Pont le fogja szarni, hogy veled epp mi van, mert urasaga mar dolgozott ma, te csinalj, amit akarsz oldd meg, hisz' ugyis otthon vagy egesz nap. Es a legszebb az egeszben hogy o ezt mar elore kimondta neked viragnyelven.
2018. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, mig otthon vagy es a ferjed valoban 12 orat dolgozik mindennap (bar nehezen hiszem, mert legalis munkahelyen ilyen nincs), a hazimunka elvegzese egyedul meg okes. De olyan ferfinek garantaltan nem szulnek, aki elore kijelenti, hogy nem fog erdemben foglalkozni a gyerekkel.
2018. márc. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne vállalj olyannal gyereket, aki előre közli veled, hogy a munkája után fáradt és nem hajlandó részt venni a családi életben!


A saját életedet tennéd tönkre!

2018. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen férjjel? Sehogy.

Három gyerekem van. Igény szerint szoptattam őket. Ez bizony úgy néz ki, hogy az első 6 hétben össze vagyunk nőve a babával. Van, hogy alig vártam, hogy a férjem hazaessen, és tudjak enni meg tusolni. Nem hogy főzni vagy takarítani.

A legkisebb most a pakolós korát éli. :) Nem is izgulok, hogy nincs rend. :) Fél perc alatt kirámolja a ruhákat. Visszahajtogatni tovább tart.


Ezekkel a férjem is tisztában van. Többek között azért, mert ő is tapasztalta, milyen úgy mosogatni, hogy a totyogó gyerek kapaszkodik a nadrágodba és húzza le. :)


Nálatok ilyen nem lesz. Se a gyerekkel, se a házimunkában nem segít. Viszont elvárja, hogy minden patent legyen. Elvégre egész nap otthon ülsz és vakarod a se.gged, amíg ő eltart titeket. Azt nem fogja megérteni, hogy lesz olyan időszak, mikor hetekig pisilni nem tudsz egyedül, vagy 2 óránál többet nem alszol egyben. És imádkozz, hogy ne legyen hasfájós! Aki nem veszi ki a részét a gyereknevelésből, az nem tudja, milyen nehéz. Ez pedig ott kezdődik, hogy hazamentek a kórházból, és apukáé az első (otthoni) pelenkázás. Nem kifogás, hogy nem tudja, hogy kell. Te se úgy születtél, hogy tudod.

Lehet ringatni, vinni sétálni, büfiztetni, pelenkázni, fürdetni, maszírozni, hordozni. Egyedül szoptatni nem tudja.

A házimunka egy dolog. De itt csak neked születik gyereked. Ő nem fogja kivenni a részét a KÖZÖS gyerek neveléséből.


Kétszer gondold meg, hogy szülsz-e gyereket. Tulajdonképpen egyedülálló anyaként jobb helyzetben vagy, mert nem kell még az urad is kiszolgálni.

2018. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez is tipikusan az a helyzet, amikor előre garantáltan borítékolható, hogy ha szülsz neki, jó nagy sz..rban leszel egyedül, de te kényelemből nem akarod meglátni ezeket az ordító jeleket, mert akkor válni kéne, új életet kezdeni, és hát ahhoz ugye nincs bátorság. De ne gyere ide sírni, hogy miért nem segít, mikor te hát azt hitted jó lesz...
2018. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnék egy olyannal gyereket, akinek hisztizni kell, hogy saját maga körül rendet tartson. Mi lesz egy két gyerek után? Nálunk én végzem alapvetően a házimunkát, DE ha épp nem volt időm elmosogatni vagy feltörölni vagy felporszívózni, mert mondjuk mind a két őt év alatti gyerekem lázas volt plusz én is, akkor a férjem hazajön, elmosogat, felmos, úgy hogy meg sem kell kérnem rá. Nem hogy hisztizzen
2018. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyit: mi az hogy munka után ő csak pihen és nem kíván részt venni az otthoni dolgokban? A gyerekkel sem fog törődni? Vagy hogy lesz ez? 12 óra meló után? Oké, az anyaság meg 24 órás. Aztán majd sír, hogy nincs szex.
2018. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!