Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudtok gyerek mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudtok gyerek mellett egyensúlyt tartani a házaséletetekben?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, viszont beszéltünk a férjemmel, hogy mik az elképzelések. Én megértem az ő szempontját is, de nyilván a magam szemszögéből tudom csak a dolgokat figyelni.


A férjem is megérti, hogy nyilván én, aki majd egész otthon egyedül leszek a picivel, igényelni fogom, hogy ő is aktívan részt vegyen a gyereknevelésben, házimunkában, mert nekem is szükségem lesz némi kikapcsolódásra, viszont ő meg 10-12 órákat dolgozik egy nap, és ha ez a babavállalásig sem változna, akkor ő előre szól, hogy nem hajlandó munka után még más "otthoni munkával" is foglalkozni, csakis pihenni. Én ezt megértem, csak közben meg ott a gondolat, hogy akkor mikor lesz időm pl magamra, hogy ismét nő lehessek, vagy mikor lesz lehetőségünk egymással foglalkozni, hogy a házasságunk se menjen tönkre?


Amúgy a férjem nagyon odaadó ember, egyelőre úgy néz ki, hogy babát is ő akar jobban és hamarabb, mint én, az unokaöccseivel is tüneményes, látszik rajta, hogy jó apuka lesz belőle, meg egyébként a jelenben kiveszi a részét a házimunkából is, ha nagyon hisztizek, de azért mégis van bennem egy kis félsz, hogy mi lesz akkor, ha én teljesen kiszolgáltatott leszek neki. Mert most ugye ott van az a megnyugtató érzés, hogy a kettőnk anyagi terhei nem egyedül az ő vállát nyomják, mert dolgozom én is, jó fizetésem van, de ha ez változik, ráadásul pont egy időben a babával, akkor az csak plusz egy stresszforrás.


Vagy irreálisak a félelmeim? Másoknál ez hogy működik?


2018. márc. 11. 07:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A terhesseg alatt es szules utan is lehetnek problemak. Ne így legyen, nem ijesztegetni akarlak, de pl a baratnomnek honapokig fekudnie kellett a terhesseg elejen es semmit nem csinalhatott, csak mosdoba mehetett ki, hogy nehogy elmenjen a baba. Mindent a parjanak kellett csinalni, munka utan, illetve munka kozben is lelepett neha. Es persze mindezt szajhuzas nelkul. A te parod ezt megtenne? Vagy ha szules utan ugy legyengulsz, hogy a babát alig bírod majd a kezedben tartani,egeszsegugyi problemak adodnak, akkor a ferjed ott lesz veled es mindent megtesz majd??? Ne igy legyen,de ha minden rendben van a szulessel,, akkor is baromi faradt leszel, eleinte alig alhatsz, hiszen etetni kell es bizony a parod is felfog ebredni, vagy majd elpaterol titeket a masik szobaba, hogy pihenhessen? A gyerekvallalas nem csak a te feladatod, mint ahogy egy csalad eletenek egyensúlyban tartasa sem. Ne haragudj ha sok negativ dolgot irtam, de egy ilyen dontesnel mindent szem elott kell tartani.
2018. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülés után egészségügyi probléma lépett fel. Orvos eltiltott attól, hogy éjjel felkeljek. A férjem napi 10 óra munka +többórányi utazás mellett ellátta a gyereket éjjel. Főként hétvégén, de hét közben is rengeteget segített a háztartásban. Mondjuk Ő alapból ilyen, sose volt neki büdös a házimunka, pedig mint írtam nem rövid a munkaideje, és mindezt az építőiparban húzza le.
2018. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Normál családokban ez úgy működik, hogy a férfi is kiveszi a részét a háztartás körüli munkákból, nyilván kisebb részben, mint a nő, aki ideiglenesen otthon van. A saját gyerekèvel meg normál esetben nem kényszer neki, hogy foglalkozzon... De nálatok ez vélhetően nem így lenne. Én kétszer meggondolnám a gyerekvállalást így.
2018. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Felesleges volt feltenni a kérdést.Semmi nem úgy lesz ahogy tervezed.Minden borul és vagy tudjátok ketten közösen jól alakítani vagy nem.
2018. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!