Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a férfi, aki állandó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a férfi, aki állandó jelleggel csak olyan nővel jön össze, akinek van barátja, utána miért gondolja, hogy az összes nő feslett erkölcsű?

Figyelt kérdés

Vannak olyanok, akiknek mindig az kell, aki mással van, foglalt. Összejönnek, a nő pár alkalom után elhajtja őket, utána pedig panaszkodnak a férfiak, hogy minden nő szemét, meg r.ibanc. De akkor miért nem próbálkoznak a rendes, szerény, egyedülálló lányokkal? Az nem olyan izgalmas? Vagy, aki kapcsolatban van, az nagyobb kihívás?


És mielőtt valaki leírná, tudom, hogy nem minden férfi ilyen, de lehet látni itt is olyan egyéneket, akik rendszeresen siránkoznak, szidják a nőket, közben pedig ők maguknak teremtik elő ezeket a helyzeteket, amik után megbízhatatlannak nevezik az összes nőt, nem pedig azokat a személyeket, akikkel nekik konfliktusuk akadt.

Mielőtt elkezdenek általánosítani, nem gondolkodnak el azon, hogy magukba nézzenek, és elismerjék a saját felelősségüket?


2018. márc. 13. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát aki ezt teszi, az mondatja ezt azokra a nőkre akiknél sikerrel jár és a barátjuk mellett kavarnak vele. Bár elég pofátlanság neki szájaskodnia, mikor ő sem különb...


Egyedülálló lány pedig mókás fogalom, saját tapasztalatom az, hogy ilyen nem nagyon létezik (persze ettől még nem kellene a foglaltakra hajtani), ami sajnos elég szomorú tény az egyedülálló férfiak számára.

2018. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"lehet látni itt is olyan egyéneket, akik rendszeresen siránkoznak, szidják a nőket, közben pedig ők maguknak teremtik elő ezeket a helyzeteket, amik után megbízhatatlannak nevezik az összes nőt, nem pedig azokat a személyeket, akikkel nekik konfliktusuk akadt"

Az ilyen felhasználók nem feltétlenül egyenlőek azokkal, akik foglalt csajokra hajtanak. Sőt, igazából azt sem tudod megállapítani, hogy maguk generálják e a helyzetet, szimplán szerencsétlenek vagy tényleg ilyen emberekbe botlanak folyton.

Az általánosításról pedig... Ha lemerem írni, hogy a nők/férfiak többségénél ezt vagy azt tapasztaltam, akkor instant szűzlúzernőgyűlölő leszek ezen az oldalon. Furcsa, hogy a való világban a környezetem 99%-a egyetért azokkal a dolgokkal, amiket itt leírtam. Szóval kb. lényegtelen ezen az oldalon, hogy valaki 1 emberről, 100 emberről vagy mindről ír. Azonnal kikap, hogy tapasztalatokat mert gyűjteni...


"Mielőtt elkezdenek általánosítani, nem gondolkodnak el azon, hogy magukba nézzenek, és elismerjék a saját felelősségüket?"

Őszintén? De. A környezetemben az összes sikertelen ember önostorozással kezdi a dolgokat. Aztán próbálkoznak máshogy, új dolgokkal. És ugyanúgy koppannak... Na, ilyenkor kezdik el másban keresni a hibát. Aztán vagy másban van, vagy ők csináltak valamit szörnyen rosszul.


Amúgy a kérdésed általában fordítva szokott állni, legalábbis a fiatalabb korosztálynál. A srácok egy csomó csajra ráhajtanak, aztán vagy lesz szex vagy több. Ha foglalt csajra hajtottak, az ritkán dobja ki őket. Ellenben rengeteg lány hajt rá foglalt srácra vagy olyanra, akiről 10 perc alatt lelehet venni, hogy csak szexet akar.

2018. márc. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hmm, érdekes kérdés.

Nos, mozdultam már rá egyedülálló lányra is meg kapcsolatban lévőre is. Tapasztalatom alapján aki kapcsolatban volt az sokkal inkább nyitott volt az ismerkedésre (innen az általánosítás), akinek pedig épp nem volt senkije az nem is nagyon magának senkit mert többségében még egy egy mondatos válasz leírása is komoly erőfeszítésükbe telt.

Tehát, ha az általad említett rendes, szerény, egyedülálló lányokkal nehezebb a helyzet, de ugyanezekkel a rendes, szerény lányokkal könnyebb amikor már kapcsolatban vannak akkor hol az igazság és miért nem releváns a ilyen módon, elég negatív szájízzel tapasztaltakból eredőztethető általánosítás?


Az elméletem természetesen egyből megdőlne, ha találnék egy nekem tetsző (elég széles a spektrum), egyedülálló lányt aki valóban időt és energiát nem spórolva próbálna ismerkedni. De valamiért nem ezt tapasztalom, hanem azt, hogy ezeket a lányokat három lóval nem lehet elvonszolni egy randira kb. Ebben a céltalan erőlködésben pedig semmi izgalmas nincs, inkább kiábrándító.

2018. márc. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elfogadom, hogy neked ez a véleményed, Jaguar. De attól még miért kell általánosítani az ÖSSZES lányra, azok alapján, akikkel te eddig összejöttél? Ez az, ami engem zavar. Írhatod, hogy te sok olyan lányt ismersz, aki szerinted megbízhatatlan, vagy hűtlen, vagy bármi egyéb jelző. Csak nem értem, hogy a többiek, akik nem tettek, és nem is akarnak ilyet tenni, azok miért vannak szintén degradálva akár általad is. Mert az ilyen férfiak minden esetben az összes nőt szidják, nem pedig néhányukat, akikkel nekik rossz tapasztalataik voltak.
2018. márc. 14. 00:03
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Mert az általánosításnak pont az a lényege, hogy egy nagyobb csoportra levetítve általánosan, az esetek többségében mit tapasztalsz és az alapján vonsz le következtetést.

Ha megfigyeled én hellyel-közzel úgy fogalmazom, hogy "többségében", "többnyire".

választásoknál és bármilyen statisztikánál is így megy. Ha egy városban 30%-al alul marad valaki akkor is úgy fogalmaznak, hogy "ebben a városban az emberek ezt és ezt választották meg". Nem fogják kiemelni, hogy ők és ők nem így akarták.

Épp ugyanúgy, ha látok egy szalmakazalt, de a gazda elrejtene benne három tűt majd én azt mondanám, hogy "szépen fel van pakolva az a szalmakazal" akkor furán venné ki magát, ha a gazda leoltana, hogy mit általánosítok, az egy szalmakazal ÉS három tű.

2018. márc. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen emberi dolog, hogy könnyen általánosítunk. Tudjuk, hogy nem igaz minden egyes emberre,de így könnyebb. 5 diplomás nővel szívtam, tehát diplomások kilőve. Pedig, biztos hogy vannak közöttük rendesek.
2018. márc. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem valamiért az olyan nem érdekelnek akiknek van pasijuk:D Mert ha elhagyja a csávót miattam akkor honnan tudnám hogy nem áll tovább a következőnél. Meg amúgy se... most megvannak ahogy megvannak felesleges kavarni.

Viszont üldözni is felesleges valakit akivel szétment az ember, meg fenyegetőzni.


Amúgy pedig általánosítás tapasztalati úton következik be, ami lehet saját vagy más által szerzett.

Most könnyebb azt mondani hogy minden nő szemét mint mondani hogy a nők 67,32% szemét a többi meg nem:)

Mindig vannak kivételek. Férfiak se szentek, csak náluk elfogadottabb a p..ci vadászati ösztön, mint fordítva.

(bár ne legyek álszent én sem fogadom el hölgyekben a skalpgyűjtést, viszont én sem gyűjtögetek ilyeneket)

2018. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Rendes szerény, egyedülálló lányok nincsenek. Az a kevés nő, aki normálisnak nevezhető, mind foglalt.
2018. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!