Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A "te vagy a férfi, ezért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "te vagy a férfi, ezért kezdeményezz" szexista kijelentés egy nőtől?

Figyelt kérdés
Tinderen többször látok ilyen kiírást, de társkeresőkön is láttam ezeket. Nem esik nehezemre ráírni valakire, viszont elég irritálóak ezek a kiírások és szexistának tartom, mivel már 21. században élünk és nem kéne valakit a neme alapján diszkriminálni. Gáz ez a régimódi felfogás pláne úgy, hogy már nem igazán vannak klasszikus nemi szerepek, mindketten dolgoznak, közösen végzik a házimunkát, ismerkedési fázisban se kéne a férfiakra kiosztani a kezdeményezési szerepet.
2018. márc. 16. 09:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan kijelentés szexista, ami szerint a nemed alapján kell vagy nem kell csinálnod valamit.
2018. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
22%

És szerinted az ilyen nőkre milyen férfi jut? Megmondom én, egy buta ci..ny, aki 1 év házasság után majd jól elkalapálja, aztán ott hagyja gyerekkel a f...ba. Ja persze utána meg a nő megy a társkeresőre, hogy szerető társat keresek aki elfogad a GYEREKEMMEL együtt.

Hát én nem fogadok el gyerekkel senkit...

2018. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Ha annyi nincs benned hogy megszólíts egy lányt, szerintem még lesznek problémáid....
2018. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
Te is szexista vagy, ha nőre hajtasz, elvégre a 21. sz.-ban homoszexuálisnak lenni dicsőség.
2018. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Minden olyan kijelentés szexista, amit a biológia (pl nemiszervek okozta különbségek, hormonok okozta különbségek), amit az ember azzal az érvvel támaszt alá, hogy "mert ez a férfi/nő dolga//mert a férfiak/nők ilyenek".


Én nőként ezt szexistának tartom. A te vagy a férfi, ezért kezdeményezz valójában csak annyi, hogy. "A mi társadalmunk konzervatív rétegében az számít normának, hogy a férfiak kezdeményezzenek. Én ezt a nézetet vallom, emiatt számomra a férfiasságnak részét képezi a kezdeményezés." Szubjektíve lehet, hogy kiherélődik az illető szemében az a férfi, aki nem kezdeményez nála, mert mondjuk az ő világképében ez a férfiasság része (és lehet, hogy a konzervatív megközelítésen belül sem ért mindennel egyet, emiatt nem lehet mondani, hogy de akkor a nő attól nő, hogy egy személyben vezeti a háztartást, stb... Ahány ember, annyi világkép, a konzervativizmus csak egy sokdimenziós skála egyik végpontja), objektíve viszont nem lesz kevésbé férfi. Mindenki annyira férfi és annyira nő, amennyire az adott személy annak tartja. Bár tény, hogy vannak társadalmi konvenciók, amikben a többség egyetért nőiesség és férfiasság tekintetében, adott rétegben, adott kultúrában. Ennek ellenére, az sem objektív.

2018. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
*amit a biológia nem indokol, és amit...
2018. márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nincs ilyen problémám, mert nem foglalkozok az ilyen nőkkel, sem a tinderrel.
2018. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
#5: Részben igaz, amit mondasz, viszont én nem sarkítanám le ezt a konzervativizmusra. Azt tapasztaltam, hogy inkább kényelmi szempontok motiválják ilyen esetben a nőket. Sokan ugyanis úgy csűrik-csavarják az egyenlőség vagy a nemi szerepek fogalmát, ahogyan az nekik éppen kényelmesebb. Szerintem végezzünk el egy gyors áttekintést. Ha megkérdezed a mai nőket, akkor a nagy többségük azt fogja mondani, hogy haladni kell a korral, és attól (is) férfi a férfi, ha átveszi a női feladatok egy részét pl. a házimunkában, egyszóval elavultak a hagyományos nemi szerepek. Viszont ha megkérdezed őket a kezdeményezésről, akkor valószínűleg ugyanúgy a nagy többség fogja azt mondani, hogy hát ez a férfiak dolga, attól (is) férfi a férfi, ha mer és tud kezdeményezni, hiszen ez a klasszikus nemi szerep része. Akkor most mi az igaz? Vannak hagyományos nemi szerepek vagy nincsenek? Mire vonatkozik az egyenlőség? Csak arra-e, hogy egyformák legyenek a fizetések, a nőknek is legyen szavazati joguk stb., vagy arra is, hogy ha tényleg elavultak a hagyományos nemi szerepek, akkor pl. a nőknek is ugyanúgy kötelességük kezdeményezni, ha tetszik nekik valaki? Én nem azt mondanám, hogy sok nő hozzáállása a konzervatív mentalitás meglététől vagy hiányától függ, sokkal inkább attól, hogy mit tartanak kényelmesebbnek.
2018. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#5 Sose értem, hogy miért jó a konzervativizmus. Csak egy helybe toporgás az egész, olyan elvekhez ragaszkodni, amik vagy változáshoz szorulnak vagy nem kompatibilisek a világ nézettel. A liberalizmus legalább a változás és a személyi szabadság jogát adja meg. Bár mindent elmond a mi jó kis magyar társadalmunkról, amikor libsiznek és hanyatló nyugatoznak.

#8 Ezzel egyetértek, paradox az egész! Viszont ez a sok igénytelen, ösztönlény pasiknak is köszönhető, akik szinte mindenkire ráhajtanak. Ha lenne bennük tartás, akkor nem lenne sok elkényelmesedett nő, akik a legjobb jelentkezőket várják.

2018. márc. 16. 10:10
 10/28 anonim ***** válasza:
92%

Ennek ellenére, mindenkinek szíve joga abban hinni, amiben akar, azt vallani, amit akar, és úgy élni, ahogy akar, ha azzal nem árt másoknak.


Szerintem megteheted/megtehetitek, hogy elkerüljétek az efféle nőket. Ők is megtehetik, hogy emiatt titeket ne tartsanak férfiasnak. Én is csak azokat a dolgokat fogadom el az életemben, amik jobbá, élhetőbbé teszik azt számomra. Ha nem akarnék dolgozni és nem lelném örömöm egy férfiasnak mondott munkában, azt vallanám, hogy a háztartásbeliség vagy a gyerekgyártás a nőiesség része és attól nőietlen lesz egy nő, ha mérnöknek tanul. Nem, nekem az a nőies, aki okos, aki erős, aki önálló a mindennapi életben. Ahogy számomra nőies a hosszú haj is, a virágillatú parfüm, a csinos, testhezálló ruha, vagy a fülbevaló. Számomra női dolog szoknyát hordani. A skótok nem így gondolják. Sok férfi pontosan így van ezzel, helyeslően bólogat, ha hosszú hajat és vörös ajkakat említek, mert mindenkinek a fejében más kép jelenik meg arról, ha meghallja: álomnő/álompasi. Általában reális kép, de van, hogy nem. És ezek egytől egyig szexista dolgok. Lehet kényelmi szempont ez a férfi kezdeményez dolog... De belém is az ivódott, azt érzem magaménak, hogy én vagyok a nő, aki nőként bánik velem, az olyanokat csinál, mint az előreengedés, a rózsaajándékozás és később a leánykérés. Számomra ez kedves, számomra ez a női léttel jár. Elfogadom, aki nem ért velem egyet, de azért ragaszkodom olyan párhoz (és szerencsére van is), akinek ezek a cselekedetek legalább annyira természetes és férfias dolgok a szemében, mint ahogy számomra is. Nem értem, miért kell bántani az embert azért, mert másképp szeretné élni az életét, másfajta emberrel, másfajta emberként.

2018. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!