Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A gyerek lehet összetartó erő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerek lehet összetartó erő?

Figyelt kérdés
Van egy férfi ismerősöm, akinek van 2 gyereke. A gyerekei anyjával együtt vannak de nincsenek összeházasodva. Állítása szerint szereti a nőt, mégis van egy szeretője hónapok óta, aki iránt már többet érez, mint kellene. Lépni nem mer (akar?). A kérdésem az, hogy tényleg szeretheti a gyerekei anyját úgy, hogy közben más nőt is szeret, vagy csak a gyerekeit szerei? És ha imádja a gyerekeit de nem stimmelnek a dolgok a nővel, a gyerekek miatt lehet, hogy inkább marad ebben a kapcsolatban, de nem feltétlen boldog?

2015. nov. 4. 15:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ideig-óráig összetarthat egy házasságot a gyerek (amíg kicsi, esetleg nem akarnak válni), de az is lehetséges, hogy a pasi a kényelmét szereti inkább, ezért marad az asszonnyal.
2015. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

a tiszta ruha, meleg étel, kényelem tartja ott.

a szex, izgalom meg megvan a szeretőnél

tojik ő a gyerekekre

2015. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez nagyon összetett, és ha nem vagy érintett közvetlenül, nem biztos, hogy mindent tudsz.

A gyerekeket nem szabad egy kapcsolat összetartására használni, ennek ellenére van, aki próbálkozik vele.

Viszont, pl. a szüleimnek sem jó már a házassága, de anyukámnak van egy pszichés betegsége, amivel reméljük, hogy nem rosszabbodik annyira, és szurkolunk, hogy nyugdíjig kihúzza még éppen a munkahelyén (3 év), és utána már tudunk úgy is lépni, hogy nem lesz az a kockázat, hogy elveszíti a munkáját. Kezelésre így is jár, de. Na, mindegy, nem részletezem. Szóval nincs meg a jó házasság, de apám (ő idén ment nyugdíjba, de nem lestrapált, most is bedolgozgat) nem hagyja ott anyámat, anyám nagy bajban is lenne, inkább félrevonul. Nem tudom, hogy nőzik-e, nem túl kommunikatív, de anyám mostani állapotát elnézve még ez sem lepne meg. Ha nincs ilyen egymásra utaltság, akkor én azt mondom, hogy ha nem jó a gyerekek anyjával a kapcsolat, akkor inkább legyen vége, a gyerekeknek nem érdeke a feszült légkör, és nem hülyék, érzik, látják, hát még ha előttük zajlanak a viták...

2015. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek számára nincs rosszabb, mint amikor a szülei csak miatta maradnak együtt.
2015. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ideig-óráig talán, de hosszú távon semmiképp. A gyerek is pontosan tudja, érzi.

2015. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A gyerek nem összetartó erő,inkább csak lehet rá hivatkozni, azért nem válnak a férfiak szerintem, mert valamennyire még szeretik a feleségüket és elvesziteni se akarják, és a barátnőjüket se szeretik annyira hogy miattuk lépjenek. Sokszor megfelel nekik ez a kényelmes állapot, ha találnak olyat aki miatt lépnek, akkor azt meg is teszik. Sokszor a feleség meg rá van utalodva anyagilag, mert egyszerüen nem tudná megadná azt az életszinvonalat a gyerekeinek mint amikor a férjével együtt van, de azért vannak még érzelmek, mert ha annyira rossz lenne a házassága akkor azért elválnának.
2015. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
gyerek nem. Viszont az anyagiak igen. Apám minden évben eljátszotta (különösen karácsony volt a kedvenc időszaka) az "én elválok" sztorit. Sokat volt kangörcse, nőzött is, minket (igen, a gyerekeit is) ki akarta tenni a házból, amiben laktunk, hogy az akkori nővel beköltözhessenek. Nem részletezem, de a vége minden alkalommal az lett, h apám maradt, mert a telek nagyiméké, a ház pedig ugye nem csupán az ő tulajdona, hanem mindannyiunké, tehát ha be akart volna költözni, szép kis summát kellett volna leakasztania. A nő akikkel volt, azok közül egynek sem kellett annyira, h odaköltözhessen. Így maradt anyámmal házasságban, mert főznek, mosnak, takarítanak rá.
2015. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az eddig általam látottak alapján a gyermekek megléte a legtöbb esetben sajnos nem jelent különösebb összetartó erőt. Sajnos láttam néhány olyat, hogy a férj beszállt az autóba és örökre elhajtott a szeretője társaságában, a síró feleséget meg a gyerekeket a ház udvarán maga mögött hagyta (ilyet konkrétan Budán láttam, ahol elvileg ugye műveltebb és kultúráltabb emberek laknak). Nyolc tíz ilyen esettel találkoztam az elmúlt két–három évben. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy ha mindkét fél, tehát a férj és a feleség is kellően intelligens, valóban szeretik egymást csak már nem érdekesek egymás számára az ágyban, akkor a szeretőtartás (bármelyik fél részéről) bizonyos mértékben akár még jót is tehet a kapcsolatuknak. Ebben az esetben azonban feltételezem a nyílt őszínteséget a felek között, tehát kezdve azzal, hogy belátják és bevallják egymásnak ellenérdekeltségüket, valamint nem tagadják le egymás előtt a szeretőtartást; ugyanígy a mással történő szexuális kapcsolatot nem megcsalásnak, hanem a problémák valamilyen szintű megoldásának tekintik. A valóságban a legritkább esetben hallottam ilyenről és ehhez nagyon magasan fejlett érzelmi intelligenciát tartok szükségesnek, tehát mindazt amit írtam, nem az átlagemberre vonatkoztatom. Hétköznapi esetben inkább a válást, a gyerektartás jogi úton történő kiperelését és a kapcsolat elgyászolását, lelki lezárását követően egy új kapcsolat keresését tartom kivitelezhetőnek. A nőnek ebben az esetben nagyon erősnek kell lennie, nem szabad elhagynia magát, az új kapcsolat érdekében adnia kell magára, hogy az anya szerep mellett nőies is maradjon (pl. akár mellplasztika, eddzőterem, ha kell pszichológus stb.). Vannak férfiak is hasonló cipőben (pl. nem lehet gyereke, de szeretne), tehát egy új kapcsolat lehetősége jó esetben nem elképzelhetetlen.
2015. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az ő esetükben az anyagiak nem befolyásolnak semmit, nekik nincs ilyen gondjuk. Sokszor látom őket együtt (abba a kávézóba járnak ahol dolgozom) és általában csak komoran beszélgetnek egymással. A nő egyáltalán nem ad magára, képes kócosan is beülni a kávézóba. 1-2 alkalommal láttam őket nevetgélni. Múltkor a férfi a kisfiával bent ült le a kávézóban, a nő a kislányával meg kint a terasz részen.. Szóval látszik, hogy gond van, mégis vele van a férfi. Csak azt szeretném megérteni, hogy ilyenkor miért nem lép tovább, miért csalja a barátnőjét..? És abba a kávézóba hozza be a nőt, ahol a szeretője dolgozik (nem én).. Szóval a tisztelet sincs meg egyáltalán.
2015. nov. 14. 19:10
 10/16 anonim ***** válasza:
9: Ha ez a helyzet, akkor nem titkos a kapcsolata, egyszerűen 2 kapcsolata van, ami publikus mind.
2015. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!