Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a mai világba megéri gyereket válalni?

Figyelt kérdés

Én szemely szerint nő vagyok és nézve azt, hogy bármikor ha lesz párom otthagyhat ( perdze azt tegyük hozzá normális párt találni is nagy kihivás xd még meg is kell tartani) meg azt, hogy hiába keresel jól sajnos a penznek semmi értéke. Mindig is 4 gyereket akartam de örülök ha egy lesz akinek mondent megtudok adni, mivel ugy nem szeretnék szülni, hogy nélkülöznie kellene igy annyi gyerekek válallok be amennyinek tudom a jólétet biztositani ami viszont örűlök ha egynek tudom illetve magamnak meg a családomnak.

ti hogy vagytok ezzel? nemet kort irjatok


2018. márc. 18. 11:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

Nem, ha félretesszük azt, hogy eleve nem ugrálok a gyerekekért, akkor is azt kell mondanom, hogy nem éri meg. Az anyagi részével nem lenne gond, de ahogy te is írtad, a másik bármikor leléphet, a férfiakat ilyenkor előszeretettel zsarolják érzelmileg a gyerekkel, heti egyszeri láthatás stb. Van ilyenre példa a szűkebb családban, rögtön kettő is, ahol a nő bolondult meg, mégis a másik szív. Köszönöm, de nekem ez nem hiányzik

28/F

2018. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

Megeri.

Ugy vettem eszre, sajat magamon....hogy anyum probalt anyagilag mindent megadni nekem. Tenyleg mindent. Nem voltunk gazdagok, volt mikor sokat nelkuloztunk.

Jart dolgozni, latastol vakulasig, probalt mindent megadni nekem anyagilag. Mindig megvett nekem mindent, ruhat, elektronikus eszkozok, jatekokat, stb.


Es valahogy az ido elorehaladtaval, teljesen megszunt anyummal a kontakt.


Vissza gondolva most felnott fejjel, total nem erdekelt volna az, hogy mindent megvegyen, hogy “huu de jo anyagi korulmenyek kozt eljunk” stb. Nem. Nem ez lett volna a lenyeg. Hanem az, hogy erzelmileg ott kellett volna lennie mellettem.

Szoval, szerintem a penzre nem lehet fogni a dolgot. Szerintem egy munkahely vagy bevalallni ket munkahelyet (ha egyedul neveli a szulo a gyereket) el lehet tartani egy gyereket. De az anyagiak mellekesek. Erzelmileg sokkal nehezebb helytallni.

2018. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Soha nem akartam gyereket. Na jó, 12 évesen akartam ötöt, de az nem számít.


Nem tudom, hogy a "mai világ" ebben mennyire van benne, mivel csak ebben a világban éltem.


Nekem nem éri meg, mert nem akarok.

30N

2018. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem éri meg:

1, Ha csakis az állami támogatásokat nézzük, akkor megéri, azonban:

2, ez ehhez még kevés. Ha a család, a szülők megfelelően is nevelik a gyereket, egyrészt a társadalom, másrészt a gyerek serdülőkorában való öntörvényű (nem)gondolkodása miatt rossz útra térhet, ami ellen a mai világban sokan mástól, intézményektől várják el, hogy a gyereket megnevelje. Ezért?

2018. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2 lehet hogy igy most azt mondod nem lett.volna baj, ha nem kapsz meg mindent ha akkor ott szerintem igenis baj lett volna

egy gyereknem hogy tudod megmagyarázni hogy erre és erre nincs pénz? ő ebből csak annyit lát anyu rossz mert nem vette meg nekem amit akartam


én egy gyereket szeretnék bár az is még kb 10 év múlva és csak akkor ha tudkm hogy egyedül is megtudok majd mindent adni neki


oké hogy 2 munkahelyel el lehet tartani egyedül is de akkor viszont a szülőnek nincsen semmi élete

és te ha belegondolsz elvárnad anyukadtól 2 helyen dolgozzon szinte csak az alvás legyen neki a pihenése és semmi szabadidő semmi kikapcsolodás semmi élet? mert ez igy nem élet hogy robotol hogy a gyereknek megadjon mindent de magának meg abszolut semmi


értem én hogy a gyerekért mindent de én pl csak akmor fogok gyereket válallni ha tudom hogy megtudok mindent adni neki és még az én életem is megmarad

2018. márc. 18. 11:27
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Hát ismerettségi körben mindenkinek megérte. Mondjuk mi nagyon konzervatìv család vagyunk,ilyen rokonokkal,ismerősökkel.
2018. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

Mellette és ellene...


Ellene:


- Nagyon sok pénzbe kerül

- Lőttek olyan "luxus" dolgoknak, mint alvás, felszabadult szex, nyugodt-gusztusos étkezés, romantikus programok

- Nőként lőttek jópár dolognak (karrier, szépség)

- Férfiként ha váltok, nagyon ritkán láthatod és még fizethetsz is amit lehet hogy a nő magára költ, a gyerek meg semmit nem lát belőle

- Nőként, ha váltok és normális vagy akkor nagyon szerény időszak jön

- Kényszermunkahelyet is be kell vállalni, ha a normál elveszik, mert "kell a pénz"

- A gyerek egy leszakadó orszába születik, szörnyű demográfiai és kisebbségi arányokkal

- A gyerek egy elsilányodó világba születik, ha ti mint család normálisak is vagytok, a többi gyerek nem lesz az.

- Nagyon sok nő elveszíti a teljes libidóját, rosszabb esetben bekattan és gyerekmániás lesz, semmi más téma nem marad

- Nagyon sok férfi eligénytelenedik vagy hűtlenségre vetemedik.

- A szülés brutál-fájdalmas

- Ha a gyerek szellemi vagy testi fogyatékosnak születik végetek örökre

- Ha valamit elrontotok a nevelésében utálni fog titeket


Mellette:


- Pár random ici-pici támogatás

- Orbán Viktor megköszöni év végén a beszédében

- Nőként az anyaság elvileg nagyon erős érzés

- Marad genetikai nyomod a világban

- Férfiként válás után elő lehet adni az "áldozat apát" és ezzel fiatal csajokat felszedni

- Nőként váláskor a gyerekre való hivatkozással extrapénzt legombolni a volt férjről


Hát, nekem az "ellene" rész "picit" erősebbnek tűnik.

2018. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem egyszerű eldönteni, de azért mégiscsak azt mondom inkább megéri. Aki tárgyilagosan nézi a gyereket, annak nem fogja sosem megérni, hiszen valóban rengeteg lemondással jár(hat). Aki viszont úgy tekint rá, mint egy életre, az ő leszármazottjára, annak megéri. A sok szabadidő és a felszabadult szex során sosem fogja senki sem hallani, amit egy vasárnap reggeli ébredésnél gyakran lehet, hogy "Szeretlek Apa!" Ezt nem lehet forintosítani, és mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi ér többet az életében.
2018. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A nagyikámnak anno 1 dolgot ígértem meg a halálos ágyán: csak akkor szülök gyereket, ha én egy keresetből is fel tudom nevelni. Ő ezt a bölcsességet adta 3 férj és 3 gyerek után.


Egy férfi bármikor útilaput köthet a talpára, és inkább dolgozik feketén, csak a saját vére nehogy 30 ezerrel több anyagi támogatással éljen.

Nőként nem dughatjuk vissza, ha kiderül, hogy egy semmire való spermadonorral jöttünk össze. Plusz a gyereknek is elég fájdalmas, hogy nem egy hozzá méltó apukája van.


Munka ügy szintén katasztrófa. Családunkban 2 nő is van, ahol a munkahely már szülés előtt kidobta a kismamát, nehogy fizetni kelljen utána bármit is. Szóval... ha csak nem lesz olyan vállalkozásom, vagy megértő munkahelyem, akkor nem hiszem, hogy bevállalok egy gyereket.


Csak szerelemből nem szülök.

2018. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nőként Szmütyivel értek egyet. Bár én sokáig nagyon szerettem volna, de már nem látom értelmét, mert egyrészt nem abban a korban vagyok, másrészt erre eszméletlen nagy felelősség megfelelő testi-lelki útravalót adni egy kisembernek, az egyre inkább elanyagiasodó és romlott erkölcsű világban.
2018. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!