Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit reagalnatok ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit reagalnatok ha a baratnotok beteg lenne?

Figyelt kérdés

1 eve kezdodott az egesz. Akkor meg nem ismertem baratomat. Panikrohamaim voltak egyetemen,nem volt a vegen kedvem mar semmihez,pedig golyataborban is voltam hokos is voltam,szoval benne voltam mindenben.

Es ugy februar utan 2017.-ben kezdodott hogy szar minden,es semmihez nincs kedvem.

Hiztam 15 kilot. Kozben megismerkedtem parommal. Nagyon aranyos es nagyom szeretem de most kijott a siras rajtam. Valahogy sehova nincs kedvem ahol masok is vannak rajtunk kivul,mert utalom magam hogy milyen lett a viselkedesem tarsasagban. 1 eve meg nem voltam ilyen...

Kevert szorongasos depressziot allapitottak meg es irtak fel gyogyszert de olyan ciki beszedni. Mintha ilyen elmebeteg lennek.

Ma is parom nevnapjat unnepelnenk a nagynenjenel es en nem tudok menni. Egyszeruen elbogtem magam neki.

O azt mondta szeret engem. Ti mit tennetek ebben az esetben? Elhagynatok a baratnotoket ezert?

21/L


2018. márc. 18. 14:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem szednéd a felírt gyógyszert, akkor bizony elhagynálak!

Ha te nem teszel magadért semmit, én nem szeretnék ápolónak szegődni melléd.

Hosszú az élet én meg nem vagyok Gandhi.

2018. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
15%
Fordított esetben szerinted egy lány a beteg fiú mellett maradna? Aligha hiszem. Nekem még azt sem akarta elhinni a barátnőm, hogy beteg vagyok (voltam).
2018. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
12%

Nem hagynek el ezert senkit.

De tegnap elott ezert nem jottem ossze egy lannyal.


Ez az egesz depresszio meg szorongas stb...hulyeseg....nem letezik. Csak az agy kavarja be. Az antidepresszansok/pszichotikumok, nyugtatok stb-k, csak rontanak a dolgon. Hosszutavu alkalmazasa pedig tobb kart csinal mint hasznot.

Dobd el a gyogyszereket, (ha erzed, hogy nelkulok mar tudsz az ingatag “labaidon” is lepkedni) kuzdjel magadert, tegyel magadert. Sportolj, fuss, kell hozza 95% leszarom es 4% kemeny vagyok, nem egyszeru, de ha elkapod a ritmust es bekap a gepszij akkor mar kitudsz kecmeregni ebbol a sarbol amiben vagy.


Nekem is igy ment.

2018. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
16%
Ui: lemaradt. Az a 1%....na az a “magamert teszem”.
2018. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem hagyám el emiatt, de elvárnám, hogy tudjunk beszélni a nehézségeiről, arról, hogy hogyan tudom támogatni, illetve, hogy próbáljon szakmai segítséget kérni, ne tőlem várja, hogy megoldjam a problémáját.
2018. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Fordított esetben szerinted egy lány a beteg fiú mellett maradna? Aligha hiszem. Nekem még azt sem akarta elhinni a barátnőm, hogy beteg vagyok (voltam)." Hát én a környezetemben elég sok példát láttam arra, hogy a nő kitartott a beteg/elmebeteg párja mellett és ápolta is.

Mint anyám a depressziós apámat. 63% Szerintem neked lövésed sincsen az igazi depresszióról, vagy személyiségzavarról. Amikor a saját apádra kell ráhívni a rohammentősöket, mert bekattan, na akkor lehet példálózni sporttal...

2018. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

Most engem miert pontoztak le?

A gyogyszerekrol az akkori addiktologsusom mondta el a dolgkat.

Es en is voltam igy, ahogy a kerdezo. :O

Es igy sikerult kijonnom ebbol. Mert valoban nem letezik ez mint szervi betegseg, csupan bekepzelt fuggo allapot, fugg a depressziv melyapatias erzes irant. Komfortban van, ebbol pedig a fugges nem engedi kilepni.

Ezekre jok a kulondozo terapiak, sport, kozossegi tevekenysegek stb.

2018. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

"Hát én a környezetemben elég sok példát láttam arra, hogy a nő kitartott a beteg/elmebeteg párja mellett és ápolta is.

Mint anyám a depressziós apámat."


Ezt elhiszem, és becsülöm is. De itt azért más generációról beszélünk és szerintem nehéz vitatni a különbséget.

2018. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom. Nekem a pszichiater azt mondta hogy ilyenkor az agyban lejatszodo folyamatok miatt tortenik ez. Nekem azt mondta hogy az agyamban dopamin alultermelodes van,es emiatt erzem igy magam.

Felek asvanyvizet inni,mert felek mereg van benne,vagy fagyallo,mikor elmegyek otthonrol akkor kenyszeresen 5x visszafordulok,hogy biztos kihuztam-e a hajvasalot,egy idoben tikkelt a szemem mikor masok elott kellett beszelni. Magassagban ram jon a panikroham. Sokat sirok...

De parom szerint kivulrol annyira nem latszik rajtam. Sokszor mosolygok is,de kozben meg is ez van..

2018. márc. 18. 14:38
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

#9

" az agyamban dopamin alultermelodes van,es emiatt erzem igy magam."


Mégsem szeded a gyógyszert, amiben dopamin van.

Tehát tehetnél ellene, de nem teszel.

Nincs is mit mondani erre.

De hogy válaszoljak is a kérdésedre, én ezek után mennék és vissza se néznék, mert normális nővel, normális életet tervezek, normális gyerekekkel.

Aki mást mond, az hazudik, tudatlan, vagy felelőtlen!

2018. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!