Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik úgy érzik, hogy minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik úgy érzik, hogy minden párkapcsolatuk után fejlődött a személyiségük, vajon párkapcsolatok nélkül is fejlődtek volna?

Figyelt kérdés

Azért vagyok erre kíváncsi, mert nekem nem jött össze semmilyen párkapcsolat, soha nem akar összejönni kölcsönösség csak egy oldalú hol én tetszem valakinek, de ő nekem nem, hol nekem tetszik, de én nem kellek neki. Nem tudom, hogyha esetleg esélyt adtam volna azoknak, akik nem tetszettek, hogy vajon jobb irányba ment volna el a személyiségem, bár erre kevés esélyt látok, mert nem tudok elképzelni vonzalom nélküli kapcsolatot.

Ettől függetlenül úgy érzem elég sokat változtam személyiségileg 2-3 év alatt, mondjuk ebbe közrejátszik az is, hogy kor előrehaladtával azért komolyodik az ember és hát sokat is csalódtam, emiatt is sokat változtam.


2018. márc. 22. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Az ember személyisége mindenképp fejlődik, ha fejleszteni is akarja.
2018. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Nekem kellett az a csalódás. Onnantól minden könnyebb lett, a lányokhoz való viszonyom is.


Akkor rossz volt, de ma már örülök, hogy megtörtént az a keserű élmény.

2018. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Változol persze, természetesen ez személyfüggő, ugye. Ha van önkritikád és intelligensen kezeled le a dolgokat (nem mindég más a hibás alapon), akkor nagyon sokat tudsz fejlődni/változni. Átértékeled miket rontottál el és azokat a jövőben a következővel már másképp csinálod (vagy nem csinálod, ha rossz volt). Stb. :-)
2018. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Biztos fejlődött volna, de pár tanulsággal kevesebb lennék, valószínű.
2018. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Folyamatosan fejlődünk (ami nem csak előrefelé, hanem visszafelé is történhet ám - de ez utóbbi ritkább), nem kell feltétlenül párkapcsolat hozzá. Bármilyen társkapcsolat (szomszédi, főnök-alkalmazott, családi, baráti...stb.) esetén is fejlődhetünk. Minden interakció, találkozás hatással van ránk.


Persze intenzívebb, ha valakinek párkapcsolata van/volt. Én a párkapcsolatom révén fejlődtem rengeteget, hiszen a társam az én tükörképem, s fordítva.

2018. márc. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én magam, a minden napoktól fejlődök, ilyen-olyan irányba.

Párkapcsolatok, nem számottevően befolyásolták, mivel, minden kapcsolat más. Példa, mivel alapból nyugodt vagyok, veszekedés, kiabálás, egyik kapcsolatomba sem volt. A kapcsolatok, nem változtattak rajta.

2018. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez ad mindig lökést. Ilyenkor mindig átgondolom a hibákat amiket elkövettem. Kiértékelem aztán változtatok. Ezért is szeretem megtudni, hogy mi volt pontosan a gond. Jobban ki tudom értékelni, hogy min kell változnom, mi az amit másképp kellett volna megtenni.
2018. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Némely válaszokból azt szűröm le, mintha szerintük alapszükséglet lenne a személyiségfejlődéshez több párkapcsolat. Mi van akkor, ha valakinek ebbe nincs szerencséje? Most akkor leragad gyerekkornál? Több embertől ezt a nézetet hallom és elgondolkozom azon, hogy párkapcsolat nélkül ilyen életképtelenek lennének vagy tényleg ennyire nagyon befolyásolja az ember életét?
2018. márc. 22. 09:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen. Én rengeteget változtam és fejlődtem a húszas éveimben, ebből ~7 évet egyedül töltöttem. Közben volt egy kb. egy éves párkapcsolatom, ami viszont rengeteget segített, egy scomó olyan problémára felhívta a figyelmemet, amit vagy nem vettem figyelembe, vagy nem eléggé vettem figyelembe. Szerintem ez a kulcs: egyedül egyszerűen sokkal kevesebb különféle szompontnak, helyzetnek és problémának vagy kitéve, és ezeknek a hatásait, következményeit vagy csak közvetetten, vagy sehogy sem tapasztalod.

Szóval szerintem egyedül is lehet fejlődni, de egy párkapcsolat sokkal több közvetlen inputot jelent, ami ezt felgyorsíthatja, serkentheti.

2018. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nyilván párkapcsolat nélkül is változik az ember. Csak máshogy, más irányba. Akinek volt már kapcsolata, ami tönkre ment, az abban fejlődik jobbik esetben, hogy a korábbi kapcsolataiban elkövetett hibákat nem ismétli majd meg a következőnél. Fejlődik abban is, hogy tudja, milyen egy társsal létrehozni egy közös életet, hogyan lehet kezelni, megoldani a konfliktusokat...stb.

Te is fejlődtél, nyilván, és szereztél tapasztalatokat, csak másban.

2018. márc. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!