Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei tervezik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szülei tervezik a közös otthonunkat úgy hogy beleszólásuk sincs (anyagilag támogatják a párom). Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

A párom a közös házunkat építi szülei segítségével, és mivel én egyetemista vagyok (még 3 évig) nem tudom őt anyagilag segíteni, és a szüleim sem sajnos. Mivel nem adok vele pénzt nincs beleszólásom, a szülei elhatározták mar miylen otthonunk legyen, ami szerintem butaság mert nem ők fognak ott lakni. Nem állhatok eléjük hogy én pedig nem akarok óriási konyhát (amit az édesanyja szeretne) hanem egy kissebbet, vagy épp nem akarok két garázst az Amugy is kicsi telekre (amit az édesapa akar). A párom sem nagyon szólhat bele, mert a szülei egyből felkapják a vizet, és csak annyit mondanak "igaz idősek jobban tudják" . Jöjjön el hozzam az egyetemre albérletbe és miután végzek folytassuk közösen vagy hagyjuk hogy a szülők építsék fel és egy problémával kevesebb?

Nem szeretném azt sem hogy én csak beköltözők a kész lakásba és hallgathatom hogy csak a párom miatt van hol lakjak.


2018. márc. 25. 15:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve hog 2 vendégszobát akar az édesanyja (a másik 3-on kívül) hátha átjön a másik utcáról majd az unokateso és ott akar aludni.
2018. márc. 25. 15:25
 2/9 anonim ***** válasza:
Lesz itt még balhé... De akik ilyen hülyék, meg is érdemlik. Ezt a szülőkre értem.
2018. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz a lakáshoz neked sosem lesz közöd. Én a helyedben nem költöznék oda. Esetleg csak átmenetileg, arc befog, és amikor már dolgozol te is, közösen elkezdtek lakásra gyűjteni.
2018. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Mivel anyagilag támogatják a párod, ezért én úgy gondolom, hogy valami beleszólásuk azért mégis van... Természetesen normális határokon belül, de nem várhatod el tőlük, hogy pénzt ölnek bele valamibe és minimum a véleményüket ne mondják el arról a dologról.


Én a helyetekben azt csinálnám, amit írtál is, hogy átmenetileg albérletbe mennék a párommal és amikor már neked is lesz kereseted amiből beszállhatsz, akkor kezdenék el közösen építkezni, addig pedig lehet spórolni és gyűjtögetni, ezzel az opcióval pedig elkerulod azt is, hogy olyan megjegyzéseket kapj, mint pl "a párod miatt van hol laknod".

2018. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha már te is így látod: "Mivel nem adok vele pénzt nincs beleszólásom," - az gáz.

Egy kft-ben az természetes, egy párkapcsolatban nemigen.

A párod se a felnőtt emberek gyöngye, 3 év sok idő, találhatsz még komolyabbat is, meg állást, lakást máshol is.

Sohasem értem ezeket a vén marhákat, akik úgy viselkednek, mintha nekik két életük volna, és kisajátítanák a gyerekükét is. Én nem tennék ilyet, gondolatban sem (62F)

2018. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kié lesz az épített ház, mármint kinek a nevén lesz?
2018. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A párom, és házasság utan közös.
2018. márc. 25. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:

#7, megveszed a felét, (nem ajánlanám) vagy rád ruházza ajándékozási szerződéssel?

A magyar jog szerint a házasságkötés előtti vagyon nem válik közössé.

2018. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom,hogy nem lesz jó vége. Mi az exemmel ugyanígy kezdtünk épitkezni,annyi különbséggel,hogy én már dolgoztam. Az ő összes pénze a házra ment,az én fizetésemből éltünk,albérletet fizettünk. Anyósom úgy volt hajlandó segiteni,hogy jöttek velünk vásárolni,azt kellett megvenni ami neki tetszett (csempe,lambéria...) És ez egyre rosszabb lett... Eljutottunk odáig,hogy meg akarta szabni,hogy milyen legyen a frizurám és mit vegyek fel...
2018. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!