Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülőknek mennyi beleszólásuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülőknek mennyi beleszólásuk lehet egy kapcsolatba?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fél éve vagyok együtt párommal és az a bajuk hogy összevagyunk nőve... Anya és apa azt szeretné hogy legyek itthon egyedül, ne pedig párommal ... Mert hogy túlzásba visszük... Valahogy úgy érzem hogy senki nem érti meg az érzéseimet, magamon meg páromon kívül. Páromnak én vagyok az első barátnője, és látom rajta, hogy tényleg nagyon szeret, nem csak holmi kis hülye kapcsolat ez... Imádok vele lenni, amióta vele vagyok, a jegyeim is jobbak az iskolában, mivel együtt szoktunk tanulni is, mert osztálytársak vagyunk.. Szerintetek?

17/L, párom 18/F


2011. nov. 2. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem hinném, hogy szüleidnek az lenne a célja, hogy egyedül ül otthon. Mondd meg nekik, hogy azóta a jegyeid is jobbak, akkor támasszák alá ész érvekkel, hogy mi a gond azza, ha sokat vagytok együtt.

Ha normálisak a szüleid, akkor szerintem meg lehet velük ezt beszélni.

2011. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem velük erről és ugyanezt hajtogatják, hogy miért vagyunk mindig együtt.. meg hogy régen mennyire elvoltam itthon egyedül, most pedig teljesen kifordultam magamból..
2011. nov. 2. 16:23
 3/9 Lin71 ***** válasza:
70%

A szülő valószínűleg aggódik.

Amúgy azt szokták mondani, hogy ilyen esetben hamar kiéghet a kapcsolat, ha túl nagy lángra eresztik.

Amúgy ez szerelem. Akkor vélekedik így az ember. Ilyenkor persze hogy nem érzed túlzásnak a vele töltött időt.

És szerintem amíg a szüleid tartanak el, ők felelnek érted és a biztonságodért, és szeretnek és féltenek, addig szerintem lehet beleszólásuk, mondjuk egy olyan 35/40% arányban. És azt se feledd, hogy külső szemlélőként másként nézik a dolgot, lehet hogy nekik másként jön ez le.

2011. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem igaza van a szüleidnek ... (ne történjen ez) de minden kapcsolat megromlik 1x és a túl sokat vagytok együtt az nem jó mert egymáshoz szoktok és egy idő után megszokásá válik. És attól hogy zerelmesek vagytok attól még lehet magánéleted. lehet a szüleid azt szeretnék, hogy önnálló legyél kicsit és ne a párodra támaszkodj.. vagy lehet azt szeretnék, hogy többet legyél velük hogy 3asban tölttsétek az időt .. ne legyen mindíg ott a barátod... Hülyén hangzik meg minden de szerintem így van ...
2011. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Mondd meg nekik, hogy talán azért, mert felnőttél és megkomolyodtál, az érzéseiddel és igényeiddel együtt? :D

17/F

2011. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, meg lehet hogy ez a probléma.. De akkor miért nem mondják meg nyíltan hogy mi a gond?

És hát igen, az benne van a pakliban hogy megromlik a kapcsolat.. ezzel is tisztában vagyok.. de tudom hogy mit vállaltam és hogy mit csinálok.

Bár kitudja, lehet évek múlva én is azt gondolom majd mint az ősök.. :)

2011. nov. 2. 16:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak féltenek, hogy rajta kívül már nem is létezel. Szerintem fontos, hogy attól még, hogy az ember párkapcsolatban van, létezzen a párján kívül is élete.
2011. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 napietus ***** válasza:

a szüleid jót akarnak, pontosan tudják, hova vezet ez az állandó egymás s*ggében élés. ettől szeretnének téged megkímélni. azt szeretnék, ha lenne életed a pasidon kívül is, mert az első szerelem ritkán tart örökké, és nem akarják, hogy utána légüres térbe kerülj.


ezt nem mondják ki, mert nem hinnéd el. de hallgass rájuk!!!

2011. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sok ostoba ember pampog majdnem nagykorú az illető teljesen természetes hogy a barátjával akar lenni nem kell az álszenteskedés mindenki ezt csinálra fiatalként,ő érzi mi a jó neki a szülők azèrt vannak hogy vigyázzanak a saját gyerekükre na de egy majdnem nagykorú ember érzelmi életében mèg a rokonoknak sincs beleszólása.
2018. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!