Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos egy kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos egy kapcsolatban hogy dicsérd a másikat, mennyire fontos hogy téged dicsérjenek?

Figyelt kérdés
Előző kapcsolatomban vettem észre,hogy a végén amikor már sok mindent leszólt a kinézetemmel kapcsolatban,egy az hogy kezdtem eltávolodni tőle,másik hogy kezdte leépíteni az önbizalmam.Munkával kapcsolatosan is csak azt hallgattam hogy semmit nem érek,nem bírok megmaradni sokáig egy helyen,nemhogy biztatott volna,hanem a maradék kedvemet is elvette az egésztől a beszólásokkal,így gyakran besokalltam minden helyen javarészt miatta.Szakítottunk,kerestem új munkahelyet.Érdekes mód már 1éve ott vagyok,nincs ki mondja a negatív kritikát,lett egy ismerősöm benn,aki visszahozta kicsit az önbizalmam,minden nap elmondja hogy milyen szép vagyok,aranyos,stb.,munkámat se szólja le,mindig megdicsér hogy milyen jól dolgoztam és hasonlók.Szóval szerintem teljesen sárba lehet döngetni az embert,ha állandóan csak a rosszat hallja saját magáról,pedig nekem aztán van önbizalmam,de ezek szerint ügyesen le lehet ezt építeni ha valaki nagyon negatív.Ti hogy látjátok ezeket a dolgokat ?
2018. ápr. 18. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem fontosabb, hogy a másikat dicsérem, szeretek bókolni, de nő vagyok, nem mindig veszik szívesen.
2018. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fontos, de csak egy egészséges mértékig.
2018. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennek alapnak kéne lennie egy kapcsolatban, hogy pozitívan feltöltünk valakit.

Olyan kapcsolatban nem voltam sosem, amikor nagy önbizalma volt a páromnak, így nem tudom, hogy viselkedtem volna vele.

Valószínű össze se jöttem volna vele, nekem valamiért az önbizalomhiányos lányok jönnek be.

Az viszont biztos, hogy a párok próbálják egymást a normál mederbe terelgetni, ha valakiből túl sok van, vagy túl kevés.

2018. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Semennyire. Aki dicsér, az felülről beszél le a másikhoz, egy kapcsolatba nekem ez nem fér bele.
2018. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

4es WTF :D már miért beszélne felülről a másikhoz feltétlenül a dícsérő?? Téged hogyan dícsértek eddig? Ha így, akkor az dícséretnek álcázott leszólás, ne keverd a kettőt.


Szerintem nagyon fontos kapcsolatban a pozitív megerősítés, nagyon jól tud esni, ha szavakkal is ki tudja fejezni az ember ha valami tetszik neki a másikban. Külső/belső tulajdonságokat/viselkedést stb szeretem megdícsérni a páromat és örülök, hogy ő is szokott nekem bókolni. Hisz az ember pàrja kb a legfontosabb ember az életében (aki nem kötelező jóban lenni, nem szülő/gyerek). Persze biztosan van, akinek kevésbé van erre igénye, de ennek az ellentéte, a màsik leszólása és önbizalom rombolása kinyírja a kapcsolatot.

2018. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét nem esetén fontos és jól eső érzés. Persze lehet idétlenül is bókolni és akkor a szándék kevésbé jön át.


De ez pont olyan dolog, amit az ember tud gyakorolni, én már kamaszként rájöttem, hogy a pasikat nagyon ritkán dicsérik, úgyhogy kifejezetten jól tud elsülni egy bók. De a férfiak más jellegű bókokat kedvelnek, és más tálalásban, mint a nők, ez fontos különbség.


26L

2018. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!