Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítani akar velem a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani akar velem a barátom, mert nincsen munkám?

Figyelt kérdés

Hello!

20 éves lány vagyok. Pár hónapja van egy barátom. Ő magyar én cigány származású vagyok. A barátom 24 éves ő egyetemen tanul és dolgozik is mellette. Én tavaly érettségiztem és szereztem meg a szakács szakmámat. A szüleimmel élek még. Nem tudok elhelyezkedni sehol sem. Nagyon sok állásinterjúra elmentem, próbáltam a legjobb formámat mutatni, ott voltak a bizonyitványaim ami persze nem lényeges,de mindenből kitűnőre végeztem. Az a helyzet,hogy mindig úgy éreztem minden jól sikerült,de sose hívtak vissza nem mondták,hogy felvesznek az adott munkahelyre,mert alkalmas lennék rá. Kimentem ezért külföldre dolgozni az utazásban a szüleim segítettek. Aztán pár hónapra haza is jöttem és megismertem a barátomat. Neki nem tetszett,hogy nincs munkám,de értette az okokat. Folyamatosan próbálkozom, telefonon gyakran nagyon biztosra mondanak mindent,sokat kérdeznek,van-e végzettségem stb. Aztán az interjú után semmi. Most megpróbáltam a nyári munkákat. Elmondani nem tudom mióta figyelem ezeket az állás lehetőségeket és szerintem elsőként csaptam le sokszor ezekre a munkákra. Személyes találkozáskor volt,hogy azt mondták nekem nem tudnak felvenni,mert szakácsként is fontos lenne azért a bizalomgerjesztő kedves megjelenés. Tudtam,hogy a külsőmre ( a színemre) utalnak. Nagyon zavarban vagyok már,izgulok és mindenhol elutasítottak eddig. Igazából külföldre akartam költözni. Nagyon jó az angolom. Van angol nyelv vizsgám is. De csak akkor tudnék kimenni ha lenne bevételem,meg nem is azonnal akartam elpucolni innen. Nos a barátom ezt megelégelte és azt mondta nekem,hogy gondolkozik a szakításon,ha nem lesz munkám akkor mégis mitcsinálok stb. Soha nem kértem tőle semmi. Most van is még pénzem bőven,de akkor is szeretnék dolgozni. És nem külföldre menni mogatni,ha van érettségim és szakmám. Amúgy a legjobb példa a barátnőm aki magyar és ő azonnal talált magának érettségi után munkát. Én ugyan oda jelentkeztem, de engem nem vettek fel. Elegem van ebből a sok elutasításból ;( teljesen padlóra vág és a barátomat is ilyen dolog miatt veszíteném el. Mit csináljak,hogy legyen munkám? És egyáltalán érdemes a barátommal beszélni erről még? Vagy engedjem el a témát?


2018. máj. 2. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
A pasit hagyd ott mindenképpen. Tesco-ba, meg gyárakba biztos keresnek mindig munkaerőt. Jelentkezz oda.
2018. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen,persze van lehetőség,de akkor minden tanultam? Ha nem dolgozhatok a szakmámban?

Amúgy tescoban voltam és oda nem vettek fel,mert állítólag már nem volt felvétel...személyesen mentem oda és akkor ezt mondták. Amikor telefonon hívtam őket akkor igen,igen,mehetek és személyesen mindent elmondanak. Most van annyi pénzem,hogy ne keljen pl gyárban melóznom. Én inkább szakácsként szeretnék dolgozni. Elvégre ezért tanultam.

2018. máj. 2. 16:01
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne érettségim,szakmám akkor elmennék gyárba és ott dolgoznám le egy sötét lyukban az életem. Viszont a barátnőm és osztálytársaim akikről tudok,hogy melóznak ők magyarok. Én sajnos nem. Én tudom,tudom,hogy ezért nincs munkám. Nekik sikerült amiért tanultak. Nekem nem.
2018. máj. 2. 16:04
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Sajnálom. Addig viszont jobb a sz..r állás, mint a semmittevés. Állás közben is tudsz majd újabb után nézni. De legalább addig is keresel pénzt és nem otthon vagy.

Sok sikert és kitartást.

2018. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Gondolkoztál már rajta, hogy célzottan cigány tulajdonban lévő éttermet keress?Biztosan van ilyen.


Egyébként én a helyedben arra törekednék, hogy magánvállalkozóként nyissak egyszer egy saját éttermet a népemre jellemző ízvilággal és ételekkel.(Bár én mindig nagyban gondolkodok.)Nem sok ilyen van Magyarországon és szerintem lenne rá kereslet.Persze ez a problémádra nem megoldás, csak beindult az üzletember énem, ne haragudj.:)


Ha jó az angolod akkor az jó alap, Az Egyesült Királyságban nyitottabbak a fehér emberek más etnikumok felé, így kevésbé lenne hátrányos a bőrszíned.


Ott is lehet jó karriert befutni, bár mi magyarok vagyunk de nővérem is ott kezdte, 19 éves volt.Dolgozott, tanult, képezte magát, kivívta az angol emberek megbecsülését(2x annyit kellett letennie az asztalra mint egy angolnak), mára vezető beosztásban dolgozik egy nagy cégnél és nagyon jól keres vele.


Sok sikert, szép napot!

2018. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Diavolino44 ***** válasza:
80%

Szerintem nem kerdes, amugy az embereknek nem a ciganyal van a baj, hanem a mentalitasbol, es teljesen mas kulturkorbol.

Ha picit csinos vagy mind a 10 ujjadra talalsz itt pasit (uk) foleg, hogy irtad, hogy beszeled is a nyelvet. Ugy oszinten milyen lokes kell meg, nyilvan egy ilyesfajta erzelmi zsarolasnak szerintem nem szabad engedni.

Vannak bentlakasos munkak is. Par honap alatt boven osszelehet keresni annyit, hogy nincs penzed akkoris megtudod alapozni az eletedet..

Szerintem itt is de otthon is azt tudnod kell, hogy a legalso lepcsorol indulsz. Pubok aminek van kis konyhaja, oda engem is felvettek rossz angollal, nulla konyhai tapasztalattal. Aztan rajottem, ez nem az en vilagom. De onnan mar lejetett volna salad chef vagy valami hasonlo helyen kezdeni.

Ha ugy jossz ki, hogy nem munkara, akkor turistak altal felkapott varosba menj, mert ott mindig kell a vendeglatoba ember.

Sok Szerencset

2018. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Próbáltál már agglomerációban munkát keresni?


Nekem cigány fiú ismerősöm van és ő szakácsként dolgozik Diósdon. Talán ha szerzel munkatapasztalatot, elnézőbbek lesznek veled. Mennyire barna a bőröd? Nem tudod valahogy leplezni? Világos alapozó, világosra festett haj, hosszú ruhák, stb. A hangodon, beszédeden hallatszik a származásod? Ezeket próbálnám leplezni. Sajnálom, tényleg rossz lehet, csak nincs jobb ötletem.

2018. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Itt egy csomó üzletben dolgozik csinos cigánylány. Kifőzdékben, kisebb éttermekben, ruhaboltban...stb. Bp. Nem hiszem, hogy kizárólag azért utasítanának vissza. Valami a beszédedben, fellépésedben, stílusodban is lehet, ami miatt nem vesznen fel sehova. Jön a nyár, Balaton környékén most biztos találnál munkát, csak gondolom az messze van.
2018. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, én magyar vagyok és én sem találok munkát a szakmámban már 4 hónapja, én informatikus vagyok.


Szerintem keress valami átmeneti munkát, és közben keress tovább a szakmádban, a leírtak alapján okos lány vagy pedig, egyszer biztosan találsz. Sok sikert!

2018. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Pesten lakom,de nem sokszor megyek eleve Balatonra. Hú mindig megdícsérnek,hogy szépen beszélek, normálisan öltözöm. Kreol bőröm van,csak kicsit vagyok barna. A hajam is pl barna nem feke. A szemem meg zöld. Sokszor nem cigánynak néztek amúgy. De ez inkább suliban volt. Meg magas is vagyok. És általában a cigányok nem azok. Én meg 177centi vagyok. Vékony vagyok. Másokkal kedves és udvarias vagyok. A hangom is normális,nem tudok pl cigányul sem. Csak magyarul meg az angolt szeretem. Abból pl elöre hozotatt csináltam amúgy. Úgy lett meg a nyelv vizsgám. Nem tudom mi lehet a baj. A barátaim is csak azt tudják mondani,hogy a bőröm színe lehet a baj. Mi más? A tescos példa is ilyen volt. Elegánsan is szoktam öltözni. Alapvetően is a stílusom ing,női öltönyök, karóra. Szeretem az elegáns letisztult dolgokat.

Köszi a tanácsokat.

2018. máj. 2. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!