Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál úgy hogy alulértékelted...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltál úgy hogy alulértékelted magad de a párod ezt nem kihasználta hanem felhozott egy biztonságos szintre?

Figyelt kérdés
2018. máj. 8. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A párod nem érzelmi mankó, amin felkapaszkodhatsz ha pofára estél.
2018. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Inkább olyan volt, mikor lerángattak volna. Ha én padlón voltam, mindig saját erőből álltam talpra. Nem azért, mert ilyen faxagyerek vagyok, csak úgy éreztem nem tudnának segíteni vagy csak büszke voltam. Szerintem mindenkinek egyedül megy igazán. A biztatás az jól jöhet, de a melót mindenki maga végzi el.

31/f

2018. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Tudod, mi lesz az olyan kapcsolatokból, amikben az egyik a másikon kapaszkodik fel? A szakítást garantálni tudom, mert vagy túl nagy lendületet kap a felkapaszkodott fél, és lelép, mert nem élte ki magát, vagy a mankónak használt erősebb unja meg, hogy rátelepszenek.
2018. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Csak olyan volt eddig, hogy engem próbáltak mankónak használni.
2018. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 iamaveryniceguy ***** válasza:
100%

Volt már, hogy exemet húztam ki érzelmi gödörből. Nem volt kihasználás kicsit sem. Szerettük egymást, ez természetes.


Az más kérdés, hogy olyan emberek gyakran megtaláltak, akik még barátaim se voltak, csak ismertek. Ők megpróbáltak lehúzni, de szerencsére az ilyeneket lekakilom magasról, tehát nem számított.

2018. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

A kérdésben szó sem volt "felkapaszkodásról meg rátámaszkodásról". Erdekes,hogy az emberek egy kis érzelmi,törődő segítséget is ilyen negatívan illetnek. Szerintem pedig egy pár azért pár,mert ebben is tudnak egymásnak segíteni. Ha nem lenne a kapcsolatban érzelmi segítség (pl egy gyász idején) akkor mennyire lehet azt a kapcsolatot komolynak nevezni? Persze,nem mindenki társat lát a partnerében,ez igaz.


Egyébként velem volt ilyen. Voltam akit felsegített és én is felsegítettem Őt. Ez kölcsönös. Azért vagyok a párja,hogy szeressem és támogassam. Van egy határ,de ezt sosem léptük át. Ettől függetlenül nem is tartanám a társamnak,ha ezt nem tennék meg egymásért. Az csak ilyen komolytalan tingli-tangli járogatás lenne. Lelkileg nem túl kielégítő...

2018. máj. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom segít, én elbizonytalanodok sokszor, ő pedig mondja, hogy meg tudom csinálni, ne adjam fel stb. Pl új sport. Attól még én kezdek bele, én viszem véghez, ő csak ad egy lendületet. Fordítva is így van, csak ő másban kis hitű. Szerintem ez jó dolog.
2018. máj. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki alulértékeli magát, az nem arról szól, hogy csak kell egy kis lökés, de magától is érdekelné valami, vagy épp kell egy kis segítség. Ezek teljesen más dolgok. Természetesen, ha ösztönzik egymást a párok, az jó, és az kell, de ez, hogy alulértékeled magad más dolog. Láttam már ilyet, és tényleg nem lett életre szóló a kapcsolat, mert vagy egyik vagy másik lépett ki idővel, vagy az önmagát korábban alulértékelő kapott olyan lökést ettől, hogy nagyon elszállt, és már nem volt elég neki az, aki segítette, vagy piócává vált, ami a segítőnek lett teher.

Egyébként nagyon vékony a határ, szóval ezért lehet megtévedni, hogy most vajon egy egészséges egymást segítésről van szó, vagy erről a kevésbé kellemes változatról, aminek biztos szakítás lesz a vége előbb-utóbb.

2018. máj. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
#6 Abban az esetben negatív, ha egyoldalú ez a segítség, akkor kezdünk beszélni támaszkodásról. A kapcsolatban a segítség kölcsönös. Úgy nem valami jó, ha elvárom, hogy nekem folyton segítsenek és felemeljenek, miközben és semmit sem tudok nyújtani a páromnak. Ott kezdõdik a rátámaszkodás.
2018. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdés nekem amúgy nem azt sugallja, hogy egymás segítségéről és az egymás iránti kölcsönös támaszról lenne benne szó, hanem inkább arról, hogy valaki mástól várja, hogy rendbetegye az önbecsülését, önbizalmát. A kölcsönös támasz alap dolog lenne egy párkapcsolatban szerintem, de erre olyan ember szerintem nem képes, aki csak a saját nyomorával és komplexusaival van elfoglalva. Eddig csak engem használtak mankónak, mondjuk én nem is vártam soha senkitől, hogy rendbetegyen, az kizárólag az én felelősségem. A szóbanforgó exnek én voltam az első barátnője, még szűz volt, amikor összejöttünk, csak hát aztán amint felépítette belőlem az önbecsülését és önbizalmat szerzett, szépen megcsalt párszor aztán amikor kiderült, akkor kb. a képembe röhögött, hogy de hát ez neki jár, ki akarja élni magát, ha már korábban nem tudta. Felemelő dolog mankónak lenni, mondhatom :)
2018. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!