Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző mostanság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző mostanság az a régimódi felfogás, hogy a férfinek kell többet elérnie, mint a nőnek?

Figyelt kérdés

Itt gondolok az intelligenciára, anyagiakra, autóra, lakásra. Paradox az egész, mert régi korokban alap volt az, hogy egy férfinek több mindene volt, mint a egy nőnek, nem dolgozhattak, nem tanulhattak most már az is előfordulhat, hogy a nőnek több pénze van, jobban keres a párjánál és esetleg ő vezet. Szerintem ezzel semmi baj nincs, mert nem attól lesz jó a párkapcsolat, mert ragaszkodunk a régies felfogásokhoz.

Érdekes módon azt látom, hogy férfiak és nők sokasága még ragaszkodik ehhez a szellemiséghez. A férfi egóját nem bírja az, hogy a nő intelligensebb, jobb anyagiakkal rendelkezik, a nő meg megjátssza védtelen gyenge lányt aki azzal, hogy felkell néznie rá, ezért hozzon magasabb színvonalat.

Ti, hogy látjátok ez mennyire jellemzi a mostani kapcsolatokat?


2018. máj. 11. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Mivel a nők többségének több választási lehetősége van, mint a férfiak többségének, sokan igyekeznek felfelé választani.
2018. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz, környezetemben is ezt látom. Örülnék neki, ha a barátnőm többet keresne nálam.
2018. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a harmonikus kapcsolat ha mindketten fel tudnának nézni egymásra, csak épp más-más okból. Mindazonáltal az emberek többsége vonzalom alapján választ aztán a többivel vagy megtanul együtt élni vagy nem.
2018. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon.

Férfitól még életemben nem hallottam olyan elvárást, hogy a nő keressen többet. Sőt, sok férfit még a női minimálbéres kereset sem zavart. Ehhez képest rengeteg nőtől hallottam, hogy a férfi keressen többet és minimálbéressel szóba sem állnak.

Az olyan házasságokban a környezetemben, ahol a férfi többet keres, közös kassza van és a férfi arányosan többet ad a dolgokba. Az olyan házasságokban, ahol a nő keres többet, 1 kivételtől eltekintve külön kassza van.

2018. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Érdekesnek tartom a gyakorin azt a felfogást, hogy a nőknek mennyivel jobb. Több a lehetőségük a párválasztás terén. Meg sorban állnak a jobbnál jobb férfiak. Ha nő vagy minden ujjadra akad. (??????) A munkahelyemen úgy 70, 30% a férfiak nők aránya. A "fiúknak" mindnek van barátnője. Ők még komolyan veszik a kapcsolatot. Aztán úgy 35 után a legtöbbnek a feleség mellett ott lesz a szerető. Persze vannak kivételek, általában azok ahol az asszony színvonalasabb. És igen nem egy helyen előfordul, hogy a hölgy keres többet,(Ausztriában dolgozik) vagy magasabb az iskolai végzettsége, őket a férjeik jobban megbecsülik. Itt a nyugati határhoz közel még az is jellemző, hogy az elvált LAKÁSSAL, autóval rendelkező hölgyek azok akik kedvükre válogathatnak. Aki elvált hölgy nem így van, bizony jóval kevesebb a jelentkezők száma és minősége. Utóbbiak inkább a gyári munkás, betanított kategóriából várhatják a jelölteket. Szerintem 30 éves kor után inkább a férfiaknak van válogatási lehetősége nem a nőknek.
2018. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: Viccesnek tartasz pár nemedet ért általánosítást, de a másik nemre tett általánosításod nem?
2018. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 30 éves kor után inkább a férfiaknak van válogatási lehetősége nem a nőknek.


igen,ha 30 éves korukra lesz a férfiaknak sok pénze kocsi stb,amúgy nem

2018. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Általános, de szerintem egy idő után nem számít.

Én amikor ismerkedési fázisban tartottam, csupán annyit szerettem volna, hogy a leendő párom is hasonló keresettel rendelkezzen, mint én. Aztán végül a párom a dupláját kereste annak, aminek én. Azóta eltelt két év és már én keresek többet, mint ő. Most emelték fel a fizuját, de még így is pár tízezerrel az én fizum a több. Számít? Nem. A főnöke így is csak azért emelte, mert pedzegette, hogy ő fog gyesre menni. :)


Szóval összességében szerintem jogos is lehet akár az, hogy a férfi legyen a "kereső fél" a családban, hiszen a nő megy el szülni, SZERINTEM az a természetes ha a nő van otthon a babával 2 éves koráig. Ha a férjem, párom ez idő alatt nem tud eltartani minket az szomorú és számomra elkeserítő lenne.

2018. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Meg sorban állnak a jobbnál jobb férfiak."

Nem a jobbnál jobb férfiak, hanem a férfiak. A férfiaknál viszont többnyire semmilyen nők nem állnak sorba.


#8: az megvan, hogy nem mindenki akar gyereket?

2018. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#8 Svédországban amiatt sokkal emberségesebb a helyzet, mert az apának is gyesre kell menni és mellé nem halnak éhen. Követendő példa, mert a gyereknek mind az anyára mind az apára szükség van. Jó lenne, ha itt is ez lenne.
2018. máj. 11. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!