Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha a párotoko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek, ha a párotokon azt éreznétek, hogy nem feltétlenül támogat titeket abban, hogy tanultok? (Több lent. )

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, 23 éves és még 2 évem van hátra. Tudom, tudom, öreg vagyok már ehhez, legalábbis elég sokan ezt gondolják. Nem arról van szó, hogy csúsztam volna, csupán így jött ki a lépés, előtte egy felsőoktatási szakképzést csináltam, amit időben be is fejeztem, csak korábban alapból 5 évfolyamos gimibe jártam, stb. Egyébként kifejezetten jól tanulok, 4 feletti átlagokkal, amiért ki is dolgozom a belem. A párom szülei szerint kifejezetten szánalmas, rég dolgoznom kellene.. Nem arról van szó, hogy nem szeretnék, épp azért csinálom ezt, hogy ne a párom tartson majd el később, mert nem vagyok túl gyakorlatias, az irodai munkákhoz meg kell a papír.. A páromon is hol azt érzem támogat, hol nem. Igazából egyáltalán nem ismeri el, hogy mennyi "munkával" jár ez is, és hogy sok időbe telik... Nem tudom,vacak érzés. Ti hogy állnátok ehhez? Bocsi, hogy hosszú lett.

2018. máj. 18. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:

25 vagyok és jó pár csoporttársam. Számomra érthetetlen, hogy miért tartja magát mindenki öregnek már egyetemistaként, ha nem végez 23-24 éves korára. :D

Miért nem támogat, miben érzed? Milyen szakon tanulsz?

2018. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iamaveryniceguy ***** válasza:
Mit tanulsz?
2018. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nemzetközi gazdaságtant tanulok.

Abból érzem, hogy rendszeresen célozgat rá, hogy nekem mennyire nagyon jó, én nem csinálok semmit, nem keresek pénzt, csak anyámék nyakán tengődöm... Nyilván nem így, de ez a lényeg. Megértem, hogy meló után ő fáradt és hasonlók, meg szar lehet gyárban dolgozni, de basszus, ő választotta ezt.. És igen, beszéltünk már erről, olyankor vagy belátja, hogy igazam van, vagy azt mondja félreértettem. Lehet, de attól a célozgatások maradnak, engem meg zavar, mert már néha teljesen rossz embernek érzem magam amiatt, hogy 14 éves korom óta nem a földet kapálom, mint a régi szép időkben..

2018. máj. 18. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerülöm a negatív embereket. A "párom" (utálom ezt a szót) meg pláne nem lenne ilyen.

Ha nem ő tart el, elmehet a francba.

2018. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20 eves vagyok, most fogok majd egyetemre (vissza)menni, raadasul osztatlan a kepzesem,szoval 6 eves a sulim. Jelenleg nincs parom, de felek is, hogy parkeresesben ez hatrany lesz,vagy majd nem fogja a kovetkezo baratom toleralni. Tokre megertem, hogy rosszul esik neked, talan akkor lenne a jogos a viselkedese, ha jelenleg o tartana el teged, es mar unna, hogy kettotokre keres,de itt nem ez a helyzet. En elmondanam, hogy neki elvileg az lenne a dolga, hogy tamogasson es batoritson, foleg, hogy ezt "kettotokert is" teszed, hiszen egy kapcsolatban tamogatni kell a masik fejlodeset, nem visszahuzni a tarsad.
2018. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben szakítanék, mert ez borzasztó érzés... Tudom, hogy a legtöbb ember szemében köcsög dolog ilyet mondani és nem a papír meg nem a végzettség számít, hanem maga az ember stb., stb., és valahol ebben is van igazság, de engem már nem egy rossz tapasztalat ért ezzel kapcsolatban és azóta megfogadtam, hogy inkább olyan emberrel szeretnék kapcsolatba kerülni, akikvel hasonló élethelyzetben vagyunk/voltunk és ennélfogva jobban meg is értjük egymást. A szüleim és a testvérem kapcsolata is emiatt ment tönkre, illetve nekem is volt már "szerencsém" belefutni ilyen párkapcsolatba. Mindegyikben ugyanaz volt a felállás egyetemista/diplomás nő+szakmunkás/betanított munkás férfi és egy az egyben ugyanaz történt mindegyik esetben. Én egyetemista voltam, mikor együtt voltam a sráccal, akinek már volt egy szakmája, de nem abban helyezkedett el, hanem gyorséttermekben, áruházakban, gyárakban dolgozott. Ezzel még nem is lett volna semmi probléma, ugyanakkor folyamatosan engem baczogatott, hogy én csak meresztem a seggemet, én nem csinálok semmit, én hasznavehetetlen vagyok, az én "tudásom" (mert szerinte az egész egyetem csak kamu és aki egyetemista vagy diplomás az sz#&@rt se tud) nem lesz elég semmire és tök felesleges egyetemre járnom, mert úgyis csak wc-t fogok sikálni a diplomámmal, inkább már most el kellene kezdenem pénzt keresni stb., stb.... Először még úgy gondoltam, hogy megpróbálom vele megbeszélni a dolgokat és akkor talán megérti, hogy nekem ez most nagyon fontos és arra is kíváncsi voltam, hogy konkrétan mi a baja és tudunk-e segíteni rajta pl. csak szimplán elégedetlen a saját életével, féltékeny, irigy vagy esetleg tényleg van valami negatív hatása a kapcsolatunkra, de egy időt után már nagyon elegem volt belőle, mert idegesítettek az állandó megjegyzései, nem tudtam tőle tanulni, nem tudtam tőle koncentrálni, szóval megmondtam neki, hogy kész vége és nem érdekel. Nemhogy nem éreztem pozitívnak a jelenlétét az életemben, de kifejezetten romboló volt... megalázva éreztem magamat, bántott a beszólásai, mérges is voltam rá, akadályozott a céljaim elérésében stb., és nekem erre egyáltalán nem volt szükségem. Úgyhogy én azt tanácsolom neked, hogy gondold végig a dolgokat, milyen a kapcsolatotok, mire van szükséged, mit vársz az életedtől stb., stb. és ez alapján dönts, de szerintem mindenképpen az a jobb, ha valaki támogat a fejlődésben és nem visszahúz.
2018. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugye érzed,hogy amit csinálsz,amiatt néznek le Nyugat-Európában? Mármint,hogy nem dobod ki azt a tróger faxt azok után,hogy próbál lehúzni. Mondjuk sajnos értelmiséginek mondott pasasokat is láttam hasonlóan viselkedni itthon.


Aki így éreztetné velem,hogy vakarom az ágyékomat,miközben nagyon nem így van,pláne egyetemen és még mellette a szakommal kapcsolatban maszekolok,nálam szó nélkül megtanulna repülni,keserítsen más hülyét.Az utolsó exem szerencsére nem volt ilyen gyökér,sőt,elismerte,milyen talpraesett vagyok-igaz,ő korábban lediplomázott-.Sőt,volt olyan pasi is,aki nem rendelkezik diplomával,még se beszél így rólam soha.

2018. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazándiból semmi közük hozzá. Én megkérném őket, hogy támogassanak, vagy maradjanak kussban a témával kapcsolatban. Kb ennyibe kerül a dolig. Egy kérés.
2018. máj. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!