Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan férfi, aki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan férfi, aki nem érzi ösztönlénynek magát?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, hogy:

- Nem lehetetlen feladat számára a hűség, nem érez különösebb késztetést a félredugásra és kifejezetten nem tartja gerinces húzásnak azt.

- Képes a nőkre elsősorban úgy tekinteni, mint emberekre.

- Ha van valami, amit ő igényelne a szexben, de a nőnek ellenérzései vannak azzal kapcsolatban, akkor nem az számára az első, hogy követelőzni kezdjen/szakítást fontolgasson, hanem megértést tanúsít és sok türelemmel próbálja orvosolni a dolgot (vagy végső esetben lemond a saját "öröméről" akár).

- Nem akarja mindenáron megdominálni, alávetettjeként kezelni a párját, és az ágyban sem kívánja megalázni vagy méltatlan helyzetben látni őt.

- Társkeresésnél a személyiség prioritást élvez nála a külsőségek rovására, ami nyilván nem azt jelenti, hogy egy számára kimondottan taszító nővel is összejönne, csak azt, hogy nem a farkával lesz szerelmes.


Ne értsetek félre, nekem jóformán eszembe sem jutott volna, hogy ezeknek az ellenkezőjét feltételezzem bárkiről is, de ez az oldal elérte, hogy én érezzem magam kellemetlenül, amiért ilyen "irreális" elvárásaim lennének egy férfival szemben, mikor "belé nem ez van kódolva biológiailag" és "a természetes ösztöneit megerőszakolni senki sem tudja".



2018. máj. 29. 08:01
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem, mert:


3.ha valami nem tud kölcsönösen jó lenni akkor nem egymást keressük.


Miért élnél olyan kapcsolatban amiben nem vagy boldog?

2018. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
5%

Az az igazán irónikus, hogy ha az a kérdés, hogy járnának-e a nők egy náluk alacsonyabb vagy 173 centis férfival, akkor a nők egyből az állatvilággal és az ösztönökkel példálóznak...

Érdékes, hogy akkor ez valid érv. De ha csak az emberre jellemző érzésről, elvont fogalmakról, intézményekről van szó, úgymint hűség, belső érték, őszinteség, tolerancia, házasság, akkor már nem annyira vonzó az állatvilág.


Kedves kérdező, éppen nőktől olvastam itt olyanokat, hogy "az állatvilágban is a hím a nagyobb", "vizslát valagát szaglászó pincsi kutya" és egyéb hasonlóan emelkedett stílusú, igazán magas értékrendet tükröző, emberi megnyilvánulásokat.


A kérdésedet illetően vannak mindenféle férfiak, így ilyenek is. Csak majd amikor az egyik közeledne hozzád, akkor majd ne az állatvilágra és ösztönökre hivatkozzál, hogy te erről nem tehetsz, de neked kétszer akkora hím kell.


Ha rád ez nem vonatkozik, akkor a bocsánatodat kérem.

2018. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

#17

Igen, te az önfeladásról beszéltél, én meg nem. Ha saját belátásod szerint te magad azonos vagy a szexuális preferenciáiddal, szíved joga. Nem gondolom, hogy egy ilyen súlyos kifejezés használata indokolt lenne egy olyan kontextusban, ahol azt tárgyaljuk, hogy képes vagy-e létezni a barátnőd seggbe dugása nélkül pl. :D

Máshová már leírtam válasz formájában, de szerintem nem csinálni valamit, amit a másik szeretne (de nem létszükséglet neki), még mindig kisebb önzőség, mint olyasmit csináltatni a másikkal, amit ő nem akar. Nem mondtam, hogy nem vagyok hajlandó a párom kedvére tenni semmiféleképpen, csak azt, hogy vannak bizonyos határaim, és értékelem, ha ezt tiszteletben tartják (és nem tesznek egyből lapátra emiatt), cserébe megteszem én is.


#18

Köszönöm, ez konstruktív volt.:)


#22

Soha nem hivatkoznék ilyen evolúciós biológiai baromságokra, eddig sem volt szokásom. Elismerem az ösztönök jelenlétét az emberben, de túl komplex fajnak tartom a miénket ahhoz, hogy rájuk lehessen fogni az esetleges felszínességünket is. Ott van bennünk a potenciál a felülemelkedésre, többek között ez teszi az embert emberré.

Mellesleg én összejönnék egy 173 centis pasival, meg igazából bármekkorával, ha felkeltené az érdeklődésemet, de valószínűleg ezúttal, ezredjére is hazugnak leszek bélyegezve amiatt, hogy ezt most leírtam, szóval tökmindegy.:D

2018. máj. 29. 10:23
 24/39 anonim ***** válasza:
21%

kifingatlak2004 válaszoló jól rámutatott mekkora logikai bukfencre alapozod a hisztidet.


A hisztidet te "kíváncsiságnak" állítod be, miközben pontosan sejthető volt, hogy előadod magadról majd a bölcs mély érzelgős dumát, hogy a férfiak (a férfi nem) állatias ösztönei ehhez nem érnek fel nyilván.


"úgyhogy ezek szerint nem jogtalan, hogy felmerült bennem ez a kérdés."


Ez nem kérdés, szimplán csak kérdésnek bújtatott "a férfiak hülyék,állatok stb" kinyilatkozás.


"de ez az oldal elérte, hogy én érezzem magam kellemetlenül, amiért ilyen "irreális" elvárásaim lennének egy férfival szemben"


Mondom én, hiszti,hiszti,hiszti.

2018. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

#24

Vetted amúgy a fáradságot, hogy értelmezz akár egyetlen sort is a leírtakból? Gratulálok, hogy a szavaim kifacsarását te úgy látod, mint logikai bukfencre való rávilágítást.:D

Nem mondtam, hogy a férfiak állatok. Nem is tartom annak őket. Érdekelt, hogy mennyire érzitek helytállónak saját magatokra nézve az állítást, miszerint a fajfenntartási ösztöneitek által hajtva szoktatok cselekedni párválasztás témában. Elárulom, ösztönlényeknek is egy férfi felhasználó kiáltotta ki az egész nemet másik kérdés alatt, azért vettem át a kifejezést, mert ahogy észrevettem, az általam felsorolt jellemvonások hiányát magyarázták itt többen azzal, hogy "a férfit az ösztönei irányítják". Hidd el, én örülök a legjobban, ha olyanok írnak ide, akik képesek rácáfolni minderre.

Amit mondtam, nem szántam semmiféle bölcselkedésnek, ilyen vagyok, nem feltétlenül lesz álszent az, aki nem a te elképzeléseidet támasztja alá. Simán vélekedhet egy férfi is ugyanígy. Amennyiben te másképp működsz, és ezt az ösztöneidre fogod, nem értem, miért húztad fel magad ennyire a szóhasználaton.

2018. máj. 29. 10:50
 26/39 anonim ***** válasza:
60%

#23 hiszek neked, mert szerencsére azért a kinti élet rácáfol az itteni hiedelmekre. De azért feltételezem abban egyetértünk, hogy nem mindenki képes élni is azzal a potenciállal - különben a kérdésed sem született volna meg. Csak rámutattam, hogy ez a felszínesség mindkét nemnél előfordul, nem csak a férfiak vagy nők sajátsága.


Egyébként az anonimitás miatt a net torzít. A kinti élet autentikusabb referenciával tud szolgálni és a személyes tapasztalataim sokkal pozitívabbak, mint amit itt lehet olvasni.


#22 voltam

2018. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"vagy végső esetben lemond a saját "öröméről" akár"


Te pontosan az önfeladásról beszéltél, amit elvársz ha neked nem kényelmes a helyzet, mert te viszont nem tudod feladni magad(ami az lenne, hogy megteszed amit nem szeretnél).


"Máshová már leírtam válasz formájában, de szerintem nem csinálni valamit, amit a másik szeretne (de nem létszükséglet neki), még mindig kisebb önzőség, mint olyasmit csináltatni a másikkal, amit ő nem akar."


Itt a mérték("kisebb önzőség") arra szolgál, hogy tudd magad igazolni.Az önfeladásnak nincs mértéke, az vagy van, vagy nincs, nem létezik kisebb vagy nagyobb önzőség, az csupán van.


Önfeladás az is, ha olyat csinálsz a másik kedvéért amit nem szeretnél, és az is, ha nem csinálod azt a másik kedvéért amit szeretnél, nincs polaritása.


"Ha saját belátásod szerint te magad azonos vagy a szexuális preferenciáiddal, szíved joga."


Itt a rólam való kinyilatkoztatásod arra szolgál, hogy felémkerekedj, még ha nincs is így, mert nincs érved az adott, általad el nem fogadott érvemmel szemben.Pedig ilyet nem írtam.Nem vagyok velük azonos, sokkal több vagyok, de a részeim, ahogy neked a tieid.


Egyébként sosem "csináltatnék a másikkal" olyat amit nem akar.

2018. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
63%

Az az érdekes, ha indoknak kell felhozni, hogy miért csalnak meg nőket a férfiak, miért hagyják ott a feleségeiket 18-20 éves lányokért, miért az a prioritás, hogy a nő szép, vékony, csinos legyen (ha ezek adottak, az sem baj, ha hisztis, ha buta, ha a személyisége nem éppen pozitív) és hasonló dolgok, akkor leírják, hogy az ösztöneik miatt van, hogy nem tehetnek róla igazából. Áthárítják a felelősséget, mintha nem tudnák irányítani a tetteiket, pedig pont ez különböztetné meg az embereket az állatoktól, hogy befolyással vannak arra hogyan cselekednek.

De ha ugyanezt leírod pusztán tényként, ahogyan te tetted, rávilágítva arra, amit valójában ők emlegetnek állandóan, akkor már sértésnek veszik, támadásnak fogják fel.

El kellene tudni dönteni, hogy tudatos emberként élnek, és felelősséget vállalnak a tetteikért, vagy pedig továbbra is az evolúcióval (maghintés, szaporodás, stb.) és az ösztöneikkel jönnek akkor, ha olyan helyzetbe kerülnek, hogy meg kellene indokolni a tetteiket.

2018. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
61%

@Kérdezőnek


"Ismét oda lyukadtunk ki, hogy a nők márpedig kizárólag a macsókra gerjednek, vagy én értem félre?"


Ezt azért így nem mondanám, mert van egy olyan szint, ami a macsókon (bunkókon) is túltesz.


De ettől függetlenül mindig ugyanaz a mantra: a nők egy kedves pasit akarnak, de közben egy macsó (bunkó) dugja őket.


Megszámlálhatatlanul sok nő panaszkodik, hogy ilyen meg olyan bunkó a pasija (ezen az oldalon is!), de mégsem hagyja el. A kedves fiúk meg többségében szüzek, csaj nélkül vannak (nézz szét ezen az oldalon).


Akármennyire is próbálod tehát tagadni a valóságot, a megfigyelés teljesen mást mutat. Nem csodálom, hogy a nők is össze vannak zavarodva ebben a kérdésben, és úgy próbálják feloldani az ellentmondást, hogy a bunkó srácban valami jót próbálnak találni, illetve hitegetik magukat, hogy az egyszer majd megváltozik. A helyzet azonban az, hogy szinte semmi jó nincs az illetőben, és a nő is tudja, hogy nem fog megváltozni.


Engem viszont nem zavar ez az egész, mert egyrészt ismerem a jelenség pontos okát, másrészt, mint említettem, van olyan szint, ami a macsókon is túltesz, és én erre törekszem. Ez az a szint, ami a macsók és a kedves pasik felett van, de erre csak kevesen jutnak el. Nekem nem kell sem bunkónak, sem kedvesnek lennem ahhoz, hogy megkapjak egy nőt, nem is azért válaszoltam, mert ki vagyok bukva. Nekem nincsenek ismerkedési problémáim.


Mindössze a kérdésre reagáltam, mert tudod lassan 30 év tapasztalatai alapján mosolyogni tudok az ilyen kérdéseken. :-)

2018. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
34%

@28-as:


"El kellene tudni dönteni, hogy tudatos emberként élnek, és felelősséget vállalnak a tetteikért, vagy pedig továbbra is az evolúcióval (maghintés, szaporodás, stb.) és az ösztöneikkel jönnek akkor, ha olyan helyzetbe kerülnek, hogy meg kellene indokolni a tetteiket."


>Az ember evolúcióval fejlődött ki, ez a helyzet. A férfi-nő kapcsolatoknak ma is evolúciós alapja van. Bármennyire is nehéz számodra elhinni, de te is evolúciós alapon működsz, ez mindössze azért nem tűnik fel neked, mert járatlan vagy a tudományokban. Semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy a nőket elkerülné az evolúciós beidegződés, még akkor is, ha a média hatására mást kezdenek el mondani.


A világot természeti törvények irányítják, ezt jegyezd meg.

2018. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!