Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatnám meg a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondhatnám meg a barátnőmnek, hogy nem csak róla szól az életem, úgy, hogy ne bántsam vele meg?

Figyelt kérdés
Egyszerűen azt érzem, hogy elvárja, hogy minden róla szóljon és ez engem rettentően frusztrál. Például lesz egy koncert amit én nagyon szeretek és eldöntöttem, hogy mindenképp elmegyek rá, nem volt társaság hozzá, de ő azt mondta eljön velem(nem kértem rá). Örültem neki, hogy jön mert szívesen vagyok vele, de alapvetően nyilván nekem a koncert az ami lényeges. Egy beszélgetés alkalmával ez valahogy fel is jött, mondtam hogy nagyon várom a koncertet ő meg megsértődött, hogy a koncertet várom és nem azt, hogy vele legyek. Egy másik alkalom meg volt, hogy hívtak engem bulizni, azt mondta a haverom, hogy hívjam nyugodtam barátnőmet is, mondtam is neki, hogy lesz ez a buli, azt mondta eljön. Kicsivel később viszont a legjobb haverom mondta, hogy menjünk már aznap el egy helyre amit már tök rég terveztünk és akkor mondtam barátnőmnek, hogy lehet inkább akkor a legjobb haverral mennék, erre teljesen beborult, hogy ő mennyire várta azt a bulit(ismeri a társaságot nélkülem is el tudott volna menni) és emiatt kellett végül nekem is oda menni, mert addig drámázott míg meg nem ígértem, hogy jó akkor oda megyek a buliba. Nagyon szeretek vele lenni és szeretem, de egyszerűen kikészít, hogy úgy érzem nem lehet semmi dolgom ami nem róla szól és folyton azt kell néznem, hogy ő mire nem sértődik meg és szerintem ez már nem normális. Szerintetek ezt hogy mondhatnám meg neki, hogy ne sértődjön meg?
2018. jún. 4. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Ülj le vele beszélgetni. Mondd el neki, hogy szereted és szeretsz vele lenni nagyon, de szükséged van az önálló döntésekre, és arra, hogy hallgassa meg, te mit akarsz. Nyugodtan mondhatod neki azt is, hogy önző, és figyeljen oda a rád is, mert neked is vannak vágyaid.
2018. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

egy ilyen csajnak sértődés nélkül sehogy nem fogod tudni

ő azt várja ami a filmekben megy rózsaszín nyálas csöpögős love story, hogy mindig minden róla szóljon, ő legyen a figyelmed középpontjában, mindent eldobj érte


szerintem ez nem helyes gondolkodás, fontos a kapcsolat, a partner, de az embernek vannak a partnerén túl dolgai amiket szeretne csinálni

2018. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen felesleges ilyet mondani! Minek reszletezned, hogy most a koncertnek vagy a tarsasaganak örülsz jobban? "Ugy varom ezt a szuper koncertet, föleg, hogy veled együtt elvezhetem..." peldaul eleg!


Az, hogy elhivod valahova, aztan meggondolod magad es inkabb nelküle mesz, pedig erthetö indok arra, hogy ez valakinek ne essen jol. Ez meg nem jelenti feltetlenül azt, hogy elvarja, hogy körülötte forogjon a vilagod.


Legy konzisztens. Ha tenyleg elvezed a tarsasagat, akkor ezt ereztesd vele. Nem hinnem, hogy nem ertene meg, ha csak a sracokkal szeretnel lenni idöközönkent. Függetlenül az egyeni prioritasaidtol, ereztesd vele, hogy ö az elsö. AZ nem jelenti azt, hogy mindenhova elhivod, de legalabb ne hivd el, hogy aztan megis inkabb maradjon otthon. Vagy legalabb indokold meg. "Felhivott XY baratom es azt mondta, hogy szeretne velem valamiröl 4 szem között beszelni. Szavaibol azt vettem ki, hogy az nem egy 10 perces elvonulos tema. Gond, ha most csak en megyek, mert azt sem szeretnem, hogy együtt kimozdulunk, aztan magadra hagylak egesz este?" De erre nincs szükseg, ha eleve ugy kezded, hogy "Penteken elmegyek talalkozni a baratokkal."

2018. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hazudni nem akarok neki, a koncertes ügy is olyan volt, hogy teljesen meglepődtem rajta, mert evidens volt az én részemről, hogy én a koncert miatt megyek, előtte is már nagyon lelkes voltam miatta, ő meg amúgy nem is nagyon szereti a zenekart, nem nagyon értettem miért akar így is jönni,ezért nem is hívtam magammal, amit szintén megjegyzett... Persze örülök, hogy jön velem, szívesen vagyok vele, de nyilván azért megyek el a koncertre, hogy azt élvezzem, nem értem miért baj az, hogy ott nekem nem az az elsődleges, hogy velem van. A haveros dolog meg amúgy olyan, hogy a társaság ismeri a barátnőmet is, jóban vannak együtt is ismertük meg ezt a havert szóval nyugodtan mehetett volna egyedül is, de ő úgy adta elő, hogy érződött, oda is csak miattam jött volna pedig amúgy nagyon sokat vagyunk együtt és bulizni is sokat bulizunk együtt, ezért nem értem, hogy miért kéri ki magának ezeket is.
2018. jún. 4. 11:00
 5/10 A kérdező kommentje:
De ne értsétek félre nem én mondtam neki, hogy amúgy nekem csak a koncert számít, nyilván az én részemről is fölöslegesnek tartom ezt részletezni meg nyilván mem is mondanám meg. Ő kérdezte meg, hogy ennyire várom a koncertet, mondtam hát persze az énekesnek atom hangja van és imádom őket szóval persze, hogy várom és erre sértődött meg, hogy nem azt mondtam, hogy igen mert jön velem.
2018. jún. 4. 11:05
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Na, végre valakinek le is esett mi a lány baja!


Megbeszéltétek, hogy elmentek együtt bulizni, erre a te haverod benyögi utána, hogy menjetek kettesben máshova, a csajjal meg már dobtad is a programot, holott vele beszélted meg előbb. Ez olyan mintha a haverod fontosabb lenne neked mint ő, ez elég sértő, főleg ha a lány komolyan gondolja veled.


A koncert miatt meg azért bántódott meg, mert nem értékelted kellően, hogy felajánlotta hogy elkísér, mert senki más nem akart veled menni, és ő talán nem is szereti azt a zenét, de mégis a kedvedben akart járni.

2018. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

kockáknak fordítás:

ha wowozol azt azért teszed, mert ott a klán, a haverok, a shadowmourne, a loot, a szórakozás

NA HA JÖN A BARÁTNŐD wowozni, attól még nem miatta jártok fel igaz? :D ki mondaná, hogy "Jajj szívem miatta ölöm az orcokat halomra"? :D

2018. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát én még mindig azt gondolom, hogy ez nem egy olyan dolog ami miatt most én lennék a szemét állat. Szeretem, ki is fejezem, hogy szeretem őt és mint mondtam értékelem, hogy velem jön a koncertre, de most emiatt nem fogok a lába elé borulni. Én elmentem volna a koncertre egyedül is minden gond nélkül szóval nem azért jön mert panaszkodtam volna, hogy nincs társaságom hozzá. Fontos nekem a párkapcsolat, de nem hinném, hogy az lenne a normális, hogy csak ő létezik onnantól a számomra és senki más. Nekem szükségem van arra, hogy azt érezhessem, hogy van saját terem és önálló életem és hogy nem kell hogy minden róla szóljon.
2018. jún. 4. 11:15
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Megbeszéled vele, hogy együtt is szeretnél vele programokat csinálni, időt tölteni, mert szereted, jól érzed vele magadat, de szükséged van néha arra is, hogy a barátaiddal legyél. És hogy addig ő is tud magára, a barátnőire időt szánni, neki is jó, ha nem állandóan egymás nyakán vagytok. De ettől még nem lesz kevésbé jó a kapcsolatotok. Ha értelmes ember, akkor felfogja, hogy nem fogod attól kevésbé szeretni, hogy külön vagytok, és úgy is jól tudjátok érezni magatokat.
2018. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De a vicces a dologban, hogy nem az a baj, hogy nehezményezném, hogy velem akar lenni, mert azzal úgy alapvetően nincs bajom. Ha van egy programom ami érdekli őt is persze jöjjön csak, ha tudom, hogy érdekli hívom is. Azt viszont nem értem, hogy miért baj az, hogy nem amiatt várom a koncertet, mert ő velem jön. Mivel én egyedül is elmentem volna és erről ő is tud számomra egyértelmű, hogy magát a koncertet várom. Ez nem jelenti azt, hogy ne örülnék neki, hogy jön, csak ő azt várná el tőlem, hogy csak miatta várjam a programot és szerintem ezt nem lehet kikövetelni a másiktól meg értelmetlen is. Persze értékelendő az "önfeláldozás" de senki nem kérte meg rá, hogy ezt csinálja és nem gondolom, hogy emiatt az egekbe kellene magasztalnom. Gyanítom ha kiderülne,hogy mégsem ér rá aznap akkor azon is megsértődne, ha egyedül elmennék a koncertre és ez a hozzáállás ami bosszant.
2018. jún. 5. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!