Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kapcsolatot tényleg hátra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolatot tényleg hátra kell sorolni a fontossági sorrenben? Karrier (tanulás) stb fontosabb kell hogy legyen?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon is,máshol is sokat olvasom,látom hallom. Szakìtottunk,mert én a tanulásra ő a munkára koncentrált. Ő itthon akart maradni,én kűlföldön akarok élni. Nem fért bele az életembe mert..(ilyenkor számomra fúrcsa okokat ìrnak) fontosabb volt.

Akkor nincs ez a tűzön vìzen át veled dolog?

Îrhattok kemény kritikzs válaszokat is,bîrom:)



2018. jún. 12. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Az az ember, aki most szerelmes beléd, legyen férfi, vagy nő, 2 év múlva ugyanúgy félrekurhat, viheti a kocsit, házat, kutyát, gyereket.

De a tudást, pozíciód senki nem veheti el.

Mondom úgy, hogy egyetalán nem vagyok karrierista, sőt, kifejezetten taszít ez az életmód. De ebben a világban csak magadban bízhatsz.

2018. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Minden ember maga dönti el mi a legfontosabb amit meg akar élni az életben, és mit akar elérni.


Karriert akar e befutni, vagy elég ha valahol alkalmazottként dolgozik, fix munkaidő átlagos fix fizetés, és van ideje minden este a párjára, és magára is.


A tanulási korszak az teljesen más, amíg ne vizsgázol le, vagy diplomázol le addig semmi sem biztos.

2018. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha különböző az elképzelésük a jövőről, akkor úgysem működhet jól a kapcsolat. Én nőként huszonévesen sokat voltam külföldön, munka, tanulás, ösztöndíj miatt, és nem bánom, hogy akkor nem volt olyan kapcsolatom, ami visszatartott volna ezektől az élményektől, lehetőségektől. Mikor olyan férfi érkezett az életembe, akivel közös terveink voltak, akkor már nem csak a saját jövőmet néztem, és igazodtunk egymáshoz. 35 fölött voltunk, mikor megvalósítottuk a férjem álmát, holott nekem ez kezdetekben sok lemondással járt. De ez már nem a tinikapcsolat, mikor még nem vagy biztos benne, hogy jövőre is együtt lesztek-e.
2018. jún. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha nő vagy, akkor iskolás korodban azt hallgathatod, hogy ne a fiúkon járjon az eszed, első a tanulás.

Utána meg azt, hogy ne legyél karrierista, egy nőnek mégiscsak a család kell legyen az első.

Ezt rakd össze.


Azt nem tudom, hogy a férfiak mit hallgatnak, milyen gondjaik vannak ilyen téren.

2018. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A 3. válasz volt a leghosszabb ér egy kicsit ellemezni?

Szóval úgy gondolod ha lett volna egy komolynak látszó(akkor) kapcsolatod miatta nem mentél volna ki?

Valamint:Szerinted egy bizonyos kor illetve érettség illetve önmegvalósìtáson túl kell lenni(az egyik fél részéről) hogy aztán a kapcsat legyen az első?

2018. jún. 12. 20:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért az céloktól függetlenül hasznos, ha mindkét fél teljesen önállóan, magabiztosan meg tud állni a lábán. Mindkettőtöknek jó, neked azért, mert bármi dolog történik (akár megcsal és elhagy két gyerek mellett, akár valami nagyon csúnya betegsége van és meghal, akár csak simán eltávolodtok egymástól, vagy netalán egy balesetben ő válik munkaképtelenné), neked is és neki is jó, hogy közösen tudtok tenni a céljaitokért. Az a kapcsolat sosem lesz teljes egészében egyenrangú, ahol az anyagi terheket egy az egyben az egyik fél viszi a vállán, a házimunka, gyereknevelés terheit meg csak és kizárólag a másik. Munkamegosztás van, de egyenlőség nincs, és ez azért manapság bizonytalan megélhetést és családi hátteret biztosít az embernek.

Az egyetemmel kapcsolatban, a tizenéves, kora huszonéves kapcsolatokat illetően viszont teljesen más okból fontosabb a tanulás, karrier, mint a kapcsolat. Az egyetemet ott hagyni, rosszabb vagy kevésbé piacképes szakot választani, esetleg olyasmit tanulni, ami nem is érdekel, csak azért mert mondjuk ez az egyetem van a közvetlen környezetetekben, és félsz elköltözni mondjuk 200 km-vel messzebb igenis butaság. A tizenéves korban köttetett párkapcsolatok az esetek 95%-ra felbomlanak olyan 20-25 éves korra (nem KSH, csak hasracsaptam, de tény, hogy a legtöbb az megszűnik), ha meg nem, akkor meg valami borzalmas megszokáson alapuló ragaszkodó együttélés lesz belőle, nem egy valós felnőtt párkapcsolat. Szóval, ezért kocckáztatni azt, hogy valami jót és előre mutatót kezdjen az életével az ember, nem kicsit ostobaság, bármennyire is azt hiszi, hogy nagyon szerelmes. Ha meg tényleg olyan erős a szerelmük, akkor meg kibírja ezt az időt, ez sem kivétel nélkül való, nyilván.

A munkalehetőségek meg... Nem minden szakmában van itthon jó munkalehetőség, sőt, sokaknak az egyedüli kitörést a minimálbéres vegetálásból csak a külföldi munkavállalás tudja megadni. Azért nem mindegy, milyen életszínvonalon élsz, és mondjuk egy éppen csak kezdődő, bár ígéretesnek tűnő kapcsolatért nem biztos, hogy megéri kockáztatni egy esetleges nagy lehetőséget, mert - itt visszatérünk az első bekezdésemhez - nem mindegy, hogy eltartanak, elvegetálsz, vagy magabiztosan megélsz egyedül is, bármi is van, és netalán te is tudod támogatni a párod, ha úgy hozza a szükség.


Nyilván mindez egyedi elbírálás függvénye, én semmi pénzért nem hagynám itt a férjem, ha netalán kapnék egy csábító munkalehetőséget mittudomén, Svájcban, akkor vagy vele együtt mennék, vagy sehogy. De ehhez hozzátartozik, hogy van itthon saját tulajdonú ingatlanunk, amit Svájcban nyilván nem tudnánk megengedni magunknak, mindkettőnknek jól fizető munkahelye, az országos átlag feletti életszínvonalat tartunk fenn, szóval egy akármilyen lehetőség nyilván nem tudna elcsábítani a férjem mellől. De ha csak koliban laknék az exemmel, akit ismerek mondjuk 3 hónapja, és akkor jönne egy lehetőség Svájcban, kettőig sem számolnék, és már a repülőn ülnék, mert az nyilván egy teljesen más élethelyzet, ahol nem lehet csak és kizárólag a szerelmet és a szenvedélyt fontosnak tartani. Szerelmed lehet több is az életben, de kivételes lehetőségek nagyon ritkán jönnek, sokaknak soha egyszer sem.

2018. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy olyan dolog, amihez mindenki másképp áll hozzá, mindenkinél más a fontossági sorrend. Ilyenkor számításba kell venni azt is, hogy mennyire komoly a kapcsolat, mennyire egyeznek a közös célok, ki mennyire kompromisszumkész és mi az, amit a jobban akarsz, egy kapcsolatot/családot alapítani vagy inkább a karrieredre akarsz koncentrálni. Mindig neked kell tudnod, hogy mi a fontosabb, mi tesz igazán boldoggá és számolnod kell azzal is, hogy mi van ha másképp alakulnak a dolgok, mint ahogy azt vártad. Nem csak annak kell számolnia csalódással, aki egy kapcsolatot választ, hanem annak is, aki a munkát választja, mert sose tudhatod, hogy később hogyan alakulnak majd a dolgok.

Én például nem dobnék el egy jól működő kapcsolatot egy jó munkáért, mert nálam más a fontossági sorrend. Hiába lenne jó munkám, ha esténkét csak az üres lakás várna haza és nem várna ott az az ember, akivel az életemet meg szeretném osztani.

Szóval van olyan, hogy tűzön-vizen át dolog, ha egy kapcsolat biztos alapokon áll és mindkét fél így is áll hozzá.

2018. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6os köszönöm szépen a válaszod. Picit reagálnék rá. Felnőtt nem tini kapcsolatokra gondoltam.

Egy jó párkapcsat nem lehet kivételes lehetőség? Nem vitatkozni akarok csak...

Pont a több éves kapcsolatok képesek tönkre menni.ilyen miatt.

2018. jún. 12. 22:28
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos ahogy a 7es ìrja. A jobb munkahelyen is lehet aki alád tesz. Kűlföldön már maga az idegen ország se biztos hogy bejön. ...
2018. jún. 12. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:

7 éve vagyunk együtt a párommal, nagyon fiatal korom óta.

Sosem volt még olyan gondolatom (tudtommal neki sem), amibe ő nem venne részt.

Ha irtózna valamelyikünk a külföldre költözéstől például akkor szó sem esne róla.

Számomra nem volt fontosabb a tanulás nála. Ha ő igényelte a figyelnem akkor azt hanyagoltam és általában valamiért mindig mellette kellett lennem. Ennek mostanában iszom meg a levét. Egyenlőre nem érzem, hogy sokat vesztettem pedig valójában valószínűleg de.

Elmentem dolgozni, neki ez nem tetszett azt is hagytam..

Nem tudom hol az arany középút..

2018. jún. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!