Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is érezte már így? Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érezte már így? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A párom és én mindketten huszonévesek vagyunk, ő túl van 25-ön, én még nem. Jelenleg tanulok, jövőre fogok végezni. A megbeszéltek szerint amint végzek, odaköltözök és munkát keresek. Ő már évek óta dolgozik. Van autója, jogsija, jó családi háttere, rendezett anyagi háttere, stb. Én nagyon rossz családi háttérrel rendelkezem, nem hogy támogatnának még vissza is rántanának legszívesebben (hát még anyagilag...), ezelőtt évekig dolgoztam, de jogosítványra sem jött sajnos össze a pénzem, nem hogy autóra. Emiatt úgy érzem, elég nagy közöttünk az "anyagi szakadék". A mostani iskolám miatt nem tudok munkát vállalni, nem a lakhelyemen tanulok. Az iskolám városában bár akadna diákoknak munka, a rossz buszjáratok miatt hazajutni nem tudnék, családommal megbeszéltem, ők nem segítenének a hazajutásban, ha úgy alakul, így ezen ambícióimat feladtam, s úgy döntöttem, iskola idő alatt a tanulmányaimra koncentrálok.

Mindketten családközpontúak vagyunk, ő szeretne már házasodni is a következő pár éven belül. Erről beszéltünk, benne vagyok, nem félek az elköteleződéstől. Nagy köztünk az egyetértés, teljes az összhang.

De! Én nagyon félek attól, hogy lehet csak visszatartom őt. Lehet ha talált volna egy már dolgozó, rendezett hátterű nőt, akkor jobb lenne neki, ez a gondolat pedig nagyon kiakasztó. Lehet, hogy "gyorsabban és könnyebben" tudna tervezni vele és előre fele haladni a közös élet megszervezésében... Mire odaköltözök, munkát vállalok, utána szeretnénk házat nézni és vásárolni, eljegyzés, esküvő (ezt már beszéltük, hogy neki majd "többet" kell hozzátenni anyagilag, korából illetve abból kifolyólag, hogy ő már évek óta rendes, jól fizető állással rendelkezik, én meg ehhez viszonyítva...). Valamelyik nap megemlítettem neki, hogy lehet jobb lenne számára egy másik, anyagilag stabilabb társ. Azt mondta buta vagyok, érzelmileg-testileg teljesen megfelelünk egymásnak, ismeri a családom, tudja a helyzetem, mindig mondja, hogy nekem a tanulás az első - s addig ő lefektet pár anyagi alapot a jövőnket illetően.

Ő egy nagyon érzelmes ember, ahogy én is, de néha rosszul érzem magam. Rossz érzés, hogy én anyagilag nem tudok olyan stabil lenni, mint ő, nem akarom véletlenül se lehúzni, vagy kihasználni. Jelen helyzetben nem tart el, nem élek nála, semmi ilyen nincs a dologban, nem ad havonta pénzt (nem is fogadnám el!), én nem kérek tőle...


Voltatok már ilyen helyzetben? Csak bebeszélem magamnak, az érzelmes lényem miatt saját magamat hergelem? Nők és férfiak véleménye is ugyanúgy érdekel!



2018. júl. 2. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass a barátodra! :) ha szeret akkor nem a pénz miatt fog szeretni. Tudott félretenni? Gyűjtsetek együtt, ha elkezdesz dolgozni :)
2018. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Ne görcsölj már ezen is, leírtak alapján van elég gondod. Élj a mának. Ha ő szeret és komolyan tervez veled akkor miért csinálod ezt?
2018. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ne agyalj ilyeneken, ha jól megvagytok, ne kreálj nem létező problémákat. Hiába találna egy nőt jobb egzisztenciával, ha téged szeret. Örülj neki nagyon és becsüld őt meg, nem csak a lábad lógatod, hanem még tanulsz, utána dolgozni fogsz, ezt ő is tudja.

Mivel nő vagy általában (nyilván nem mindenhol), de kevesebb fizut kapunk ugyanazért a munkáért, plusz ha jön a gyerek kiesik az ember évekre, úgyhogy nagyon jó ha van egy ilyen megértő társad.

Az én párom is pl. kétszer annyit keres, mint én. Van egy közös számla, rezsire, kajára.. stb. a többi ami marad azzal ő is meg én is csinálunk amit akarunk. Ha összeköltöztök és lesz munkád, hidd el nálatok is ki fog alakulni egy rendszer, ami számotokra működőképes.

2018. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem szeretne, akkor nem veled járna. Nálunk is hasonló volt, sőt vele éltem addig is amíg még tanultam. Nem bántuk meg.
2018. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Ne parázz. A férfiak többségét teljesen hidegen hagyja, hogy milyen az anyagi helyzeted. A nőkre jellemző, hogy felállítanak ezzel kapcsolatban egy csomó elvárást. Ezen az oldalon sem a férfi válaszolóktól látod az olyan válaszokat, hogy legyen a másiknak lakása.
2018. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő családot szeretne te meg valami kft-t.
2018. júl. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!