Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sok férfit zavar az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg sok férfit zavar az, ha egy nő magasabb végzettséggel és valamivel jobb fizetéssel rendelkezik?

Figyelt kérdés

Nekem férfiként egy okj-m van, de semmi különöset nem találnék abba, ha mondjuk a nőnek mesteri diplomája lenne, nem a papírtól lesz valaki jobb vagy rosszabb. Fizetéssel is pont így vagyok. Elvagyok a sajátommal megtudok élni belőle csak annyit várok el, hogy ne rajtam élősködjön. Viszont fizetés különbségekből cirkuszt csinálni tiszta óvoda. :D

Azt látom, hogy sok férfit zavarja ez a jelenség. Pontosan miért? Régi módi neveltetés miatt?


2018. júl. 6. 07:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Igen, tényleg sokat zavar, de azért a magasabb értelmi és érzelmi intelligenciával bíró körökben egyre kevesebb ilyet találni.


"Azt látom, hogy sok férfit zavarja ez a jelenség. Pontosan miért? Régi módi neveltetés miatt?"

Nem feltétlenül. Inkább a dominanciához van köze. Egyszerűen szeretnek a nő felett állni. (Mondjuk hogy ez a hozzáállás, még ha nem is tudatos, mennyire nem összeegyeztethető azzal, amit én működő párkapcsolatnak hívok, az már más kérdés... ettől a jelenség még létezik.) Azt, hogy a nő végzettsége magasabb, sok férfi hajlamos úgy megélni, hogy ő le van maradva a nőhöz képest, kevesebbet ér, "alatta van". Ugyanez a helyzet a fizetéssel. Azzal, hogy a nő többet keres, nem egyszerűen nincs meg a férfinak azon érzése, hogy a nő felett áll, hanem gyakran pont az ellenkezőt érzi, hogy függ tőle.

Hangsúlyozom, hogy kellő intelligencia és érettség mellett ez nem szabadna, hogy gondot okozzon, csak ez sajnos sokakban nincs meg.


"Még is mit kezdenél egy olyan nővel?? Teljesen más világ."

"Teljesen más körökben mozgunk, kulturális igények különbsége és hasonlók."

Nem azt mondom, hogy ez nettó butaság... mert mondjuk az egyszeri alkoholista Zsiga, akinek a hetedik osztály már nem lett meg, több, mint valószínű, hogy nem bírna működőképes kapcsolatot fenntartani egy művelt, diplomás vezető marketingmenedzser hölggyel. Nem azért, mert alacsonyabb a végzettsége... és nem is azért, mert tök más kultúrkörből származnak a barátaik, ismerőseik. Hanem azért, mert Zsiga számára - aki talán a saját nevét le tudja írni helyesen, de újságot már nem olvas, mert sok a betű - a világot mindössze a söntés, a be..szás, meg a ..szás jelenti. Persze, mindemellett alapvető elvárása, hogy ki legyen szolgálva 100%-ig, mert hát ő a férfi.

Nos, ilyen felállásban valóban nem fog működni egy kapcsolat. De két civilizált, érett ember ettől még képes lehet jól működő párkapcsolatot létrehozni, akkor is, ha mondjuk más társaságban mozognak. Az ilyesmi akkor jelent akadályt, ha nincs meg a hasonló értékrend, és az összhang.

2018. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Egyenrangú kapcsolat párti vagyok, ahol nem azon van a hangsúly, hogy ki hordja a nadrágot és ki mit tett le az asztalra. Alapból ellenzem a hierarchiát, de még gazdaságilag is.

Szerintem is az intelligenciától függ ez, én szerencsére már átlátok ezeken és próbálom kultúráltan kezelni ezeket.

Hát, ha túl nagy a kultúrális szakadék akkor én se tudok mit kezdeni vele, már a beszédstílusábból könnyen meglehet állapítani azt, hogy mennyire pálya a másik.

2018. júl. 7. 23:52
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

Szüleim ilyen házasságban éltek S sok sok évig láttam ahogy megkeserítette apám ez a különbség. Anyám okos volt S ezt nem csak a diploma tette, olvasás, tájékozottság, ésszerű gondolkodása volt mindig S szerény természete. Apám viszont a maga egyszerű szakmunkás végzettségével életrevaló volt S mindig szorgosan dolgozott. De egyre pénzéhesebb lett, elkezdett kompenzálni, kisebbségi komplexum, s minden alkalommal veszekedést provokált beleszőve a pénzt. Tudta mennyit keres anyám S spórol mégis többszörös összegeket akart tőlle kicsikarni mert az neki is jár alapon.


Most én vagyok akinek több a végzettsége mint a páromnak de semmivel sem vagyok jobb vagy több mert kiegészítjük egymást. Remélem nálunk nem a pénz hanem a közös élet lesz fontos mint eddig is. Volt amikor két jó fizetés közt nem volt munkám akkor is szeretett, közösek voltak a gondok, örömök. Nekem ez számít.

2018. júl. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyszer egy mlm sztár nővel ismerkedtünk.

Tanárnő volt szlovákiában de csak hobbyból heti 2-3napot dolgozott ott hobbybol.

Na találtam egy dicsekedős youtube videót róla. Hawai nyaralás 100ezres táska(akkor havi fizetésem volt annyi) egyszerre vettünk hasonló seár/skoda autót én hitelre ő lazán kpre. Az én városom legmenőbb kavézóiba járt,anyukáját minden 2. hétvégén wellnessezni vitte. Egy "veszekedéskor "mondtam neki,hogy más világban élűnk,erre elsìrta magát igaz szerelem így, meg igaz szerelem úgy...Mondtam , hogy zavar a pénzszórasa,nagyvilági élete. Mondta mlm törpéket így ösztönzi(veri át),lépjenek be hajtsák nekik a pénzt.Bánom is én de undorító volt,hogy heti 100órát csak szórja.

2018. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vannak akiket zavar, de főleg a nőket szokta, így össze se jönne alacsonyabb végzettségűvel.


Engem nem zavarna az okj-m mellé akár mesterszakos diplomás nő, mert:

-nincs ilyen komplexusom

-diplomás munkakörben dolgom, mert az informatikában inkább a tudás számít, nem a papír

-eget rengetően sötét dipomásokkal is találkoztam már

-jártam én is 2 hónapot felsőoktatásba, beszéltem sok egyetemistával, és diplomással, így tudom, hogy elegendő seggeléssel be lehet biflázni a diplomához szükséges, de szakmához 90%-ban haszontalan anyagot, csak kitartás kell, nem ész.

2018. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#15 Szomorú, hogy vannak ilyen nők, mikor már nem szorulnak rá arra, hogy eltartsuk őket és semmi gond nincs azzal, ha többet keres, esetleg többre vitte az életben. Ezért nem fog összedőlni a világ.

Szerintem most kéne igazán arra törekedni, hogy az ember belső értékein legyen a főhangsúly. Persze nem azt mondom, hogy ne számítson a külső is, mert nyilván az is fontos, de az anyagiak annyira legyenek fontosak, hogy ne éhezzenek, ne szórják a pénzt mindenféle kacatra, ne vegyenek fel hiteleket és már is kialakulhat egy stabil, romantikus kapcsolat kettejük között.

2018. júl. 15. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!