Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki megbánta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan aki megbánta, hogy nem vállalt gyereket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem nekem ez nem fontos, hogy gyereket vállaljak, nem hiányzik az életemből. Jól bánok a gyerekekkel egyébként, mindenkitől azt hallom, hogy milyen jó anya lennék, de mégis azt érzem nekem ez nem kell, nem hiányzik. Volt már olyan aki ugyanígy érzett aztán később megbánta ezt a döntést?
2018. júl. 8. 19:46
1 2 3
 1/21 NDSM ***** válasza:
66%
Nekem egy idős rokonom mesélte, hogy ő megbánta. Igaz a család már része szerint, ez az érzés csak 65 éves korában tört rá, addig jól elvolt.
2018. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 próbálokkedveslenni ***** válasza:
36%
Amíg a szüleid - párod - testvéreid élnek és közeli jó viszonyban is élsz velük, addig nem lesz para. Amint egyedül maradsz, előjöhet a megbánás érzése.
2018. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan ugyanígy vagyok én is. Egyszerűen nem érzem azt, hogy Anya akarok lenni. Szeretem a gyerekeket, de nem bírom elképzelni, hogy az én túlaggódó, féltő énem megfelelő lenne az Anyaságra. Szegény gyereket meghülyíteném azzal, hogy a levegőtől is óvni akarnám, így erről inkább lemondok. Plusz a folyamatos megfelelési kényszerem miatt egyfolytában azt érezném, hogy nem vagyok elég jó.


Azt utálom a legjobban, mikor valaki azt mondja, hogy öreg korodra egyedül maradsz. Tehát akkor az emberek nagy része csak azért vállal gyereket, hogy idős korára majd legyen, aki gondoskodik róla?

2018. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni csak csatlakozni. Nem utasítom el a gondolatot,de nem is éreztem még idejét,pedig bőven benne vagyok a korban és a gyerekszeretetem a munkám is alátámasztja. Engem is foglalkoztat a kérdés,vajon mi lenne ha kicsúsznék az időből? Te mennyi idős vagy ha szabad kérdeznem?
2018. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Egy idősebb (50+) barátnőm nagyon megbánta. Rendszeresen sír emiatt. Én 23 éves vagyok, de minden alkalommal, amikor babát látok valahol az erősödik bennem, hogy nem akarok gyereket, idegesítenek, nyálasak, üvöltenek, elmegy rájuk a pénzed meg az életed, ha elválsz, akkor pedig magadra maradsz és az k.va nehéz. Szerintem ez egy olyan dolog, amit csak a tapasztalat utan, idősen fogsz tudni meghatározni, hogy megbánod-e.
2018. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha késôbb megbánod, hogy nincs gyereked azt még mindig könnyebb megoldani (gondolok itt a sok árvaházi gyerekre és az örökbefogadásra amit bármikor megtehetsz) de ha azt bánod meg, hogy lett akkor mit csinálsz? Hm?
2018. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%

Sokan azt is megbánják hogy vállaltak. De ez általában pillanatnyi hangulat/esemény miatt van és nem állandó érzés.

Szerintem aki nem vállal az is néha gondol arra hogy mégis kellett volna talán.

A megbánás az életünk része, mivel a döntés a kezünkben van de nem látunk a jövőbe.

Idős korban nemcsak az unokák meg a gyerekek lehet a társaság. Ismerek sok idős nénit akik az egész házzal barátságban vannak és folyton valamit csinálnak, nem unatkoznak.

2018. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló ebben sok igazság van. Egyébként 28 éves vagyok.
2018. júl. 8. 20:05
 9/21 A kérdező kommentje:
mármint ez a #6-osnak ment :)
2018. júl. 8. 20:05
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem nem lehet. Ezzel kapcsolatban nincsenek érzéseim. Nem sajnálom magam miatta vagy ilyesmi. Néha azt érzem, az lenne a helyes, ha nekem is lenne majd gyerekem. De nem vágyom rá, csak tudom, hogy az emberek többsége így tartja helyénvalónak. Talán később majd vágyni fogok rá.
2018. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!