Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerkedéskor nem lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedéskor nem lenne észerűbb megoldás elfelejteni ezt a mutasd a legjobb oldalad felfogást, egy sokkal bensőségesebb, lazább ismerkedésért?

Figyelt kérdés

Nagyon káros ez a felfogás, mivel ilyenkor azt érzem, hogy megkell felelnem a másiknak és nem adhatom önmagamat, ami nem csak mézes mázas problémamentesség. Szeretném, ha bensőségesebben ismerne meg, ne kelljen arra figyelnem, hogy jókat mondok e vagy sem, hanem élvezni tudjam a vele eltöltött időt. Persze azt is szeretném, ha hasonlóan gondolkozna, mint én és bátran megoszthatna bármit velem.


Képmutatás állandóan pozitívnak mutatkozni és rohadtul felesleges amikor egy párkapcsolat se lesz tökéletes. Párkapcsolat szempontjából is mitől lesz jobb egy kapcsolat, ha állandóan csak pozitív képet festek magamról? Az a vicc, hogy pont fordítva szokott lenni, aki minél inkább pozitívnak mutatja magát annál többet hazudik és nem önmagát muatja hanem egy megjátszott szerepet, mert gyáva volt magát adni. Na most ebből, hogy alakulhat ki egy romantikus párkapcsolat? Számomra attól komoly egy kapcsolat, ha nem kell titkolónom benne, nyitott könyvek vagyunk egymásnak és megoszthatjunk mindent ami fáj. Szerintem ezeket ismerkedéskor se szégyen felhozni csak nem úgy kéne tekinteni a másikra, hogy na ez lelkiszemetesnek használ engem.

Sokszor lehet hallani azt, hogy milyen gyáva, pipogya alak, ha valaki nem mer odamenni egy lányhoz. Miért nem azt gyávázzák le, aki nem mer bensőségesen, őszintén ismerkedni? Nem a képmuatást kéne díjazni. Alapból nem vagyok ilyen, mert taszít ez a felszínes ismerkedési forma és komoly párkapcsolatot is keresek, ahol ez nem fér bele nekem.


2018. júl. 10. 04:22
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

De igen, ésszerűbb lenne, sőt logikusabb egy bizonyos határon belül.

Ámde próbáld ezt ki lányokkal és máris rájössz mennyire nem működőképes dolog. Egy lány a hülyítésre bukik. Arra, hogy elhiteted magadról, hogy te vagy a világ közepe, te találtad fel a spanyolviaszt, te huggyoztad a gold áramlatot, szóval hogy tökéletes vagy.

Olvasgass itt egy kicsit és rájössz, hogy milyen piszlicsáré dolgokon akadnak fel NAGYON gyakran első 1-2 randin. Túl hamar előhozod a szexet, akár témaként is (felnőtt párkapcsolatok ugye...) és máris le vagy írva mert biztosan csak arra hajtasz és különben is tabutéma. Megérzik, hogy akármiben is bizonytalan vagy és máris nem vagy elég határozott, egyből elveszítik az érdeklődést. Őszintén elmondasz valami kínos dolgot a múltadból és máris off vagy mert az milyen gáz már, így nem lehet veled villogni a barátnők előtt.

Persze nem kell egyből a hibák sorolásával kezdeni, de valóban mindig a legjobbat kell mutatni férfiként, sőt még többet. Én pl. úgy vettem észre, hogy a csajozásban tényleg azok a legsikeresebbek akik a semmire verik a nyálukat és jóval többnek és jobbnak próbálják magukat bemutatni mint a valóság plusz emellé sokat ömlengenek és a lánynak is azt próbálják mutatni, hogy ő bizony mindenben tökéletes számukra (egészen addig amíg meg nem volt nekik a csaj). Egyszóval hülyítik a másikat. Amíg ez a helyzet van addig az ésszerűség nem opció.


Pont ezért én is gyakran stresszelek azon, hogy vajon mit is szabad mondanom vagy hogyan kell fogalmazzak, ezáltal persze, hogy, egyrészt izzadtságszagúbb az egész, másrészt meg értelmetlen is mert, ha nem tudok vagy a következmények miatt nem merek megnyílni akkor megismerni sem fog tudni ugyebár. Tehát maradnak a tét nélküli "mi a kedvenc színed" szintű sablonkérdések amik ugye rendkívül bugyinedvesítőek.


A csajok a tökéletes pasit keresik. Ezt már számtalanszor bebizonyították itt. Egy tökéletes pasinak pedig nincsenek hibáik, márpedig ugye mindenkinek vannak, de inkább döbbenjen rá erre akkor amikor már felszedted mert jóval kisebb eséllyel koccol le már akkor mint az első randin tenné. Ezért hát ez a módszer amit leírtál nem vezet túl sok jóra.

2018. júl. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek ezzel a gondolatmenette. A társkeresés is olyan, mint a piac: mindenki el szeretné adni azt, amilye van, az már mellékes, hogy otthon derü ki, hogy gázos a téma. És itt a bukta, hogy mivel egy idő után a kapcsolatok felszínessé válnak, így sokan feladjk, így előkerülnek a rossz tulajdonságok. Ezt az egészet azonban a hormonok is befolyásolják.
2018. júl. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi így ismerkedtünk meg a párommal. Nem is kellett sose játszmáznunk, drámáznunk, kamuznunk egymásnak. Máshogy nekem elképzelhetetlen az ismerkedés...
2018. júl. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt azért nem gondolom, hogy a tökéleteset keresik, de gyakran azt látom, hogy az ismerkedések többször felszínesek. Én utálom a kapitalizmust és nem vagyok hajlandó úgy ismerkedni, mintha termékbemutatóra mennék és én vagyok a termék.

De azért első két válaszoló ti is asszisztáltok emellett, nemhogy ez ellen a kapitalista szellemiség ellen lázadnátok. Tiszta szégyen az, hogy a fiatalokból hiányzik ez az energikusság és elvannak a langyos fosba és szerintük a kapitalizmussal nincsen baj. A nagy lóf...t. Ez okozza ezt az elidegenült magatartást. Senki se szólal fel ellene.

2018. júl. 10. 08:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Néhány dologban egyetértek veled. Ezért is gondolom azt, hogy a legjobb kapcsolatok semleges környezetben alakulnak, ahol a másik önmagát adja, és nem eladja. Ilyenek a hobbi körök, munkahely, baráti társaságok, iskolai csoportok. Sosem voltam híve az ismeretlenek leszólításának és a társkeresőknek emiatt. Én nem tudnám eldönteni 1-2 randi után, hogy többet akarok-e, mert ennyi idő alatt nem lehet megismerni a másikat.


Hálát adok az égnek, hogy sosem kellett társkeresőznöm, és a páromat munka kapcsán ismerhettem meg, ahol hónapokig csak barátok voltunk, így volt időnk egymást tényleg megismerni és a vonzalom is elsősorban a másik személyiségére irányul, a külső már csak egy plusz.


N

2018. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Jó neked, hogy nem kellett társkeresőznöd. Sajnos én rá vagyok kényszerülve. :(
2018. júl. 10. 10:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Az is a probléma, hogy senki se segít mondjuk, hogy bemutasson valakinek, de tényleg senki. Teljesen magamra vagyok utalva. Ezért is vagyok antikapitalista és ezért gyűlölöm a neoliberalizmust, mert ennek a szellemiségnek vagyok áldozata. Nincs kiépítve egy normális szociális háló, ami az emberek megsegítéséről és a társadalom boldogításáról szólna, helyette magadra vagy utalva.
2018. júl. 10. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, ugyanakkor az ismerkedés legelején szerintem érdemes egy kicsit "adagolni" az nyíltságot. Nem képmutatásból, hanem egyszerűen azért, hogy megismerjétek egymás kommunikációját, fel tudjátok építeni a "közös nyelvet", azt a fajta kommunikációt, amelyben mindketten biztosak lehettek abban, hogy a másik nem fog félreérteni. Ez a gyakorlatban szerintem 1-2 alkalmat jelent legfeljebb, nem többet, és még egyszer, ez sem kamuzást és hazudozást jelent, hanem az alapvető bizalom és a közös kommunikációs forma kiépítését.
2018. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!