Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy barátnő-...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy barátnő-legjobb barát konfliktussal (NAGYON HOSSZÚ)?

Figyelt kérdés

A párom legjobb barátja, legyen A, és az ő párja, B (aki a páromnak inkább egy közeli, jó ismerőse, mert B-vel sosem találkoznak kifejezetten, csak A szokta magával vinni őt, online is csak ritkán beszélnek) utálnak engem szimplán azért, mert szerintük nem illek a páromhoz, és nem jó nekünk, hogy együtt vagyunk. Mindezt az alapján szűrték le, hogy volt a 2,5 év együttlétünk alatt néhány nagyobb veszekedésünk, amiket végül mindig megbeszéltünk és kibékültünk. (Valójában nagyon rosszul kommunikáltunk, elbeszéltünk egymás mellett, ez okozott köztünk nagyon csúnya félreértéseket, de végül mindig kibékültünk, és mivel felismertük a problémát, elkezdtünk javítani a dolgon, azóta nincsenek is ilyen féreértéseink, nem veszekszünk.) Ők azért tudnak ezekről, mert az egyiknek épp tanúja volt A, a párom telefonon veszett össze velem, a többiről pedig nem tud kifejezetten, csak gondolom sejti/kikövetkeztette, hogy volt pár ilyen.


A lényeg, hogy emiatt utál A és B is, a 2,5 év alatt nem vették a fáradtságot, hogy legalább egy kicsit is megismerjenek engem. Ha találkoztunk velük, vagy a párom nagyobb baráti társaságával, mindig úgy nézett ki a dolog, hogy köszöntek, esetleg a standard "hogy vagy?"-ot megkérdezték, és ennyi, innentől kezdve csak és kizárólag a párommal beszélgettek, rám kb rám se néztek. Mivel ennyire elutasítóak voltak, kb bárminemű próbálkozásom kudarcba fulladt a velük való társalgást illetően.

A párom jelezte B-nek, hogy rosszul esik neki, hogy így viselkednek velem, sőt, volt olyan, hogy őt meghívták vendégségbe, engem viszont nem (az volt a válasz, hogy szerintük én nem éreztem volna jól magam, mert nem jó a viszonyunk, így meg se hívtak inkább) – erre csak annyit reagált B, hogy megérti és sajnálja.


Na már most úgy néz ki, hogy a párommal ősszel-nyár végén össze is költözünk. Szeretnénk tartani egy lakásavatót, mert igaz, hogy én már egy éve itt élek, de a párommal mindketten úgy gondoljuk, hogy az összeköltözés egy nagy mérföldkő számunkra, és szeretnénk a közös életünk kezdetét, az első közös otthonunkban megünnepelni a szeretteinkkel. Én viszont jelenleg egyáltalán nem szeretném, ha A és B is jönne, elvégre mi keresnivalójuk lenne egy olyan ünneplésen, ahol kettőnket ünnepeljük, de szerintük együtt sem kéne lennünk? Az is zavar kicsit, hogy ha lesz esküvőnk, akkor ott is kamumosollyal az arcukon talán odavakkantanak nekünk egy „gratulálok”-ot, de azt valamivel könnyebb lenne elviselni, elvégre nem egy kicsi buli lenne egy pici lakásban, ahol kvázi össze vagyok zárva velük, hanem sok ember közt ott ülnének, kb 1x kell nekik köszönni és ennyi. Itt viszont házigazda lévén meg kéne vendégelni őket, stb, én viszont alapvetően kellemetlenül érzem magam a társaságukban, nem hogy még megvendégeljem őket.


Kezd körvonalazódni az összeköltözés (pontosan mikor, mit hoz, hogyan, stb), így értelemszerűen a lakásavató is lassan szóbakerül majd, de nem tudom, hogy mit kezdjek a helyzettel. Így is mindig nekem kell „felülemelkedni” a viselkedésükön, amikor találkozunk velük, most a saját otthonomban is tűrjem el, hogy levegőnek néznek, még adjam is hozzá a popcornt? De közben meg nem szeretném, ha a páromnak rossz lenne.

Azt is megértem, hogy a párom így megbántaná A-t és B-t, nekem is rosszul esne, ha a legjobb barátom nem hívna meg a lakásavatójára (mondjuk én alapvetően soha nem viselkedek így senkivel, mint ahogy ők velem).


FONOTS: a páromat SOHA nem tiltottam tőlük, nem is akarom, nem akarok közéjük állni, de azt sem szeretném elviselni, hogy az otthonomban bánjanak így velem.

Mit tehetnék?

22/L



2018. ápr. 23. 19:55
 1/8 iamaveryniceguy ***** válasza:

Nem értelek. Bele-bele olvastam.

Tehát párodnak vannak haverjai, akik nem kedvelnek téged. Nem szólogatnak be élőben, csak levegőnek néznek.

Miért jópofizzanak veled, ha nem vagy nekik szimpatikus?


Mi a frász értelme van egyáltalán a kamu jópofizásnak? Elárulom, semmi.


A párodnak kell jóban lenni velük, nem neked. Persze idillibb lenne a helyzet, ha mindenki szeretné a másikat, de ez ritka. Gondolom nem találkoztok naponta velük (úgy, hogy te is ott vagy). Olyankor pedig levegőnek nézitek egymást és kész.


Nálunk is volt olyan, hogy havernak volt egy idegesítő csaja. A csajt mi utáltuk, ezért sose hívtuk el bulikba. Szerencsére a haver megértette ezt és a csaj sem problémázott ebből. Neki is megvolt az élete és olyankor az ő barátnőivel volt.

2018. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A legjobb barátja, és neki a nője utál, a többi barátja kedvel.


Szerintünk bunkó dolog egy társaságban levegőnek nézni a másikat, pláne, ha nincs is konkrét konfliktus, ami ezt indokolttá tenné. Oké, nem szerethet mindenki mindenkit, nem is puszipajtásnak kell lenni azzal, aki nem szimpi, de az a minimum, hogy értelmesen viselkedünk, és el tudunk tölteni a másikkal egy-egy estét időnként, illetve nem nézzük levegőnek.

2018. ápr. 23. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fú. Nem tudok erre jó választ adni.


Sajnos a szabad akarat ilyen.

Ők nem kedvelnek téged, ha labdát pörgetve az orrodon légtáncolnál sem fognak megkedvelni ( ha már 2,5 év alatt nem ment)

2018. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ezzel mégis mit lehet kedzeni? =(


Szerintem teljesen érthető, hogy nem szeretnék az otthonomban olyan embereket megvendégelni/kerülgetni, akik így bánnak velem minden "értelmes" ok nélkül.

Ugyanakkor nem szeretném, ha a páromnak rossz lenne, mégis csak a barátjáról van szó, és ha ideköltözik akkor az ő otthona is lesz onnantól kezdve, hogy tilthatnám ki pont a legjobb barátját?


Annyira tanácstalan vagyok, emellett nagyon bánt ez a helyzet.

2018. ápr. 23. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt már nagyobb veszekedésünk az évek alatt, párom haverjai előtt is.Mégsem utáltak ezért meg. Valszeg csak enynit láttak belőled, és ahogy írod, nem is volt esély arra, hogy ne így tekintsenek rád.


A levegőnek nézés meg kb passzív agresszív attitűd, engem pl 2 mp alatt felcsesz.


Biztos, hogy nem szeretnél még egy eséylt adni neki?

MOndjuk írj nekik te: hívd el őket te a házavatóra, és hogy eddig nem sikerült túl közeli viszonyba kerülni, de szeretnéd, ha ez megváltozna.


Mit veszíthetsz, ha megpróbálod? nem hiszem, hogy bunkónk nemet mondanának vagy inenntől is ellenségesen állnának hozzád, ha látják, hogy nyitsz feléjük...


ÉS mellesleg ha a legjobb barátai, én azért törekednék a jó viszonyhoz, már csak a párod végett is. Ez igenis fontos, hiszen nem ágról szakadt senkik, meg no name haverok, hanem a legjobb barátja.. ( egyszer nekem is volt amúgy, hogy a barátom legjobb haverja utált, akor nem is ismert, hiszen csak frissen jöttünk össze. De ő pl csak féltékeny volt meg irigy rám.)


No, én ezt tenném.

Vegyél piát, igyál, aztán ha mennek le a gátlások könnyebben megy a barátkozás is velük... :D

27N

2018. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már a legeleje óta ez van, soha nem próbáltak egy szót sem hozzám szólni. Nem csak annyit láttak belőlem: kezdetben kb azt látták, hogy a páromnak megleptés bulit szerveztem úgy, hogy egy "rejtvényfejtős játékon" kellett végigmennie, amibe az összes barátját és a családját is bevontam, igyekesztem úgy csinálni, hogy ne maradjon ki senki, aki fontos számára. Mindenben támogatom a párom, amit csak kitalál, sokszor még büszkélkedett is velem.


Majd egy évvel az összejöttünk után szerzett tudomást azokról a hülye veszekedésekről.


Mint írtam, én próbálkoztam velük ismerkedni, de mindig kudarcba fulladt a dolog, így nem igazán szeretnék újra és újra esélyt adni nekik. A lakásavatót pedig pont nem szeretném azzal tölteni, hogy hátha most megkedvelnek, hanem szeretném a párommal és a többi barátunkkal önfeledten szórakozni.

2018. ápr. 23. 21:30
 7/8 anonim ***** válasza:

"Így is mindig nekem kell „felülemelkedni” a viselkedésükön, amikor találkozunk velük, most a saját otthonomban is tűrjem el, hogy levegőnek néznek, még adjam is hozzá a popcornt?"


Teljesen megértem az érzéseidet, én mégis azt mondom, hogy jöjjenek csak ők is, de a korábbi hozzáállásodat felejtsd el. Ne tűrj. Legyél úrnő, házigazda, legyél hűvösen domináns. Kicsit feltűnősködj, teremts olyan helyzeteket, ahol a korábbi viselkedésük nagyon nagy illetlenség volna, magyarul vedd át az irányítást. Éreztesd, hogy birtokon belül viselkedniük kéne, érd el, hogy ők szégyelljék magukat a modortalanságuk miatt. Érd el, hogy párodnak is kiszúrja a szemét a jelenség és benne pattanjon el valami és ő szóljon. Teljes lenne a győzelem. :) Ha nem hívjátok meg őket a buliba azzal igazolod az elméleteiket rólad, mert biztosan gyártottak néhányat. Inkább vedd fel a kesztyűt. :) Ne sunnyogj és tűrj tovább, mutasd meg, hogy mennyire felszabadult és talpraesett vagy, szétvet az életerő, sziporkázol és elbűvölő vagy a többi vendéggel, akik szintén körülrajongnak téged. Ezzel eléred a legfontosabb dolgot, hogy ne érezd egy elnyomott kis szerencsétlennek magad. Hogy ők hogy viselkednek az meg már legyen az ő bajuk. Nem szabad, hogy az ő hozzáállásuk szabja meg a te hangulatodat és viselkedésedet a saját otthonodban.

2018. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek az utóbbi válaszolóval. :-)
2018. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!