Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent a párkapcsolat témakörben az hogy "játszma, játszmázás"?

Figyelt kérdés
Csomó helyen olvastam ezt, lehet én vagyok alulművelt de nem igazán értem ez mire vonatkozik a párkapcsolat témájában, hogyan lehet benne "játszmázni" (felteszem nem egy kártyapartit értenek alatta). Mit jelent ez pontosan? Tudtok rá példát mondani?

2018. júl. 13. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Manipulatív érdekérvényesítés.
2018. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Ez általában olyan párkapcsolatokra jellemző akik egyáltalán nem szeretik egymást és csak azért vannak együtt ha legyenek valakivel.
2018. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Egy példán levetítve:

Mondjuk egy a párkapcsolatban a nő szeretne már esküvőt és feleség lenni. Normál esetben ezt a 2 fél leül és elmondja egymásnak mit akar aztán közös nevezőre vergődnek.

Játszmázás esetén a nő úgy alakítja a körülményeket hogy a férfi végül elvegye.

2018. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Amikor az ember olyasmit tesz, amit nem magától tenne / szíve szerint máshogy csinálná csak azért, hogy tesztelgesse a párját. "Nem mondom meg neki, hogy szeretem, ha tényleg kellek neki, mondja először ő", "Nem írok vissza aznap a levelére, és megnézem, keres-e utána", "Eljátszom, hogy elhagytam a tárcám, és ha a nő nem hajlandó fizetni helyettem az első randin, pénzéhes k...a".
2018. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

eric berne: emberi játszmák


olvasd el és megtudod

2018. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Az érzelmi hullámvasútra ültetés szinonímája. A pasi kicsit nyomul, aztán visszahőköl, takarékra teszi magát, szünetelteti az udvarlást - aztán megint rákapcsol, kedveskedik, körülrajongja a nőt - aztán megint behúzza a féket... És ezek váltakoznak folyamatosan. Női részről pedig a hölgyemény a pasit közel engedi magához, és mire az már nyeregben érezné magát, a nő falat húz fel és közönyös lesz. Aztán megint magára engedi a pasit, és így tovább...


És a dolog furcsasága az, hogy rengeteg kapcsolat születik meg így. Addig-addig húzzák egymás agyát, amíg belefáradnak/megkedvelik egymást/másképp kezdenek nézni egymásra... Szóval nagyon gyakori, hogy pont olyankor csinálja ezt a taktikai játékot egy nő és egy férfi, amikor már eleve ott van köztük egy alapszintű vonzalom. Tulajdonképpen értelmetlen kerülőket tesznek, mielőtt összejönnének, pedig pofonegyszerűen is egymásra találhatnának...

2018. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Amikor a felek (még?) nem teljesen őszinték egymáshoz, mert nem alakították ki a megfelelő, nyílt kommunikációt, vagy mert még maguk sem tudják teljesen megfogalmazni a gondjaikat/vágyaikat. Jellemzően ilyenkor még nagyon fiatalok, vagy nem rendelkeznek kellő önismerettel.

Na de eszembe jutott egy egyszerű példa: mondjuk egy buliban van a pár, a pasi egy másik nővel beszélget, aki látványosan tekergeti a haját, óvatosan “szexpróbáloklenni”- pózokat változtat, és röhög a srác legkevésbé sem poénos viccein. A pasinak nem esik le a szitu, részéről csak jól eldumálgat a csajjal. Barátnő ezt látja, mit tesz:

a, szépen félrevonja a párját, és szól neki, hogy “figyi xy rád van indulva, figyelj oda/állítsd le okosan”, vagy ha érzékenyebb, akkor megkéri a pasit, hogy lehetőleg ne beszélgessen vele.

b, miután észrevette a szitut, kinéz magának egy pasit, és látványosan elkezd flörtölni vele, minden lehetséges módon úgy terelve az akciót, hogy a párjának szemet szúrjon. Ha pasi észreveszi és féltékeny lesz, akkor “győzött”, és jöhet a hulla felesleges sértődés/duzzogás/dráma.

Na ez utóbbi a játszma.

2018. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*”szexipróbáloklenni” :P
2018. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor az egyik fél, irányítani akarja a másikat.
2020. okt. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!