Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan etessük a gyereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan etessük a gyereket?

Figyelt kérdés
Szóval, párommal kisbabát várunk. Az egyetlen problémánk a kicsi jövendőbeli étkezésének megoldása. A párom ugyanis vegán, én pedig húsevő. Én mindenevőnek nevelném, de a feleségem szerint ez nem a legjobb ötlet. Hogyan állapodjunk meg szerintetek?

2018. júl. 17. 14:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
19%
Ezt gyerekvállalás előtt kellett volna megbeszélni. Ha nagyon erősködik a párod, engedj neki, mert ha lelép, biztosan neki ítélik a gyereket, neked pedig se nőd, se gyereked nem lesz, csak a rendszeres fizetési kötelezettség.
2018. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
A vegánok agybajosak mind,elborult hülyék és elvonják a szervezetüktől amit normálisan meg kéne kapnia. Egy tiltakozni képtelen csecsemőre ezt ráerőltetni egyenesen veszélyeztetés és szívem szerint elvenném az ilyenektől a gyereket. A védőnőnek is lesz hozzá egy két kedves szava ne félj. A gyerek majd eldönti mit eszik ha felnő,nem az anyuka tisztje eldönteni ezt helyette,ahogy pl. nem dönthet úgy hogy lánynak születik de ő fiút akart mondjuk és ezért fiúként neveli. Sérül a gyerek lelke és személyisége. A gyereknek kálcium kell,hogy ne fejlődjön nyomorékul. Nem fog neki tejet meg halat adni és inkább nézi ahogy angolkóros és gyenge csontú lesz? Az ilyennek minek gyerek,aki egy divathóbort miatt megnyomorítja? Ugyan ez vonatkozik azokra akik vegán akarják etetni a macskájukat (létező dolog) azon is csak hápogtam hogy mi a fac,büdös állatkínzók,és csodálkoznak mikor megvakul és hosszú kínlódás után megdöglik a szegény jószág.
2018. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Legyen vegán étkezés is számára, és nem vegán is... muszáj lesz kompromisszumot kötni. Na meg a gyerek "helyett" szerintem nem dönthetitek el, hogy melyik étkezési formát válassza...
2018. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Kérdezzétek meg az orvost, neki talán elhiszi a párod, hogy a vegán étrend nem gyerekeknek való.

Vagy talán anyatejet se fog kapni, mert az is "állati eredetű"?

Könyörgöm...

2018. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Az elso 6 honapban anyatejjel

A masodik 6 honapban fokozatosan vezessetek be elsore a gyumolcsoket zoldseget majd sajt tojas hus etc...

Kicsinek nem javasoljak a vegan taplalast mivel a novesbe levo szervezetnek sok olyanra van szuksege amit csak a vegyes taplalas old meg egyszeruen.

Az elso 3 evben a gyerek osztonosen jobban tudja eppen milyen taplalekcsoportra van szuksege mint te vagy a parod!

Szal en mindenfelet tettem a tanyerjara alt.


Majd ha a gyereknagyobb lesz hagyjatok ra mit szeretne enni ! De a legintenzivebb novekedesi szakaszban nem kene a vegant eroltetni.

2018. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
A gyereknek normális összetételű,tápláló étrend kell,az agya is most fejlődik,ahhoz is kellenek a normális fehérjék,zsírok,húsban lévő dolgok. Nem,a mű tofus fos nem olyan,akármennyire is erőlködik,hogy dehát neki elég. Igen de felnőtt és szabadon dönthetett róla hogy mit kezd a testével. Egy fél vesébe lefogadom hogy vitaminokat szed mellé,mint minden vegán. A gyereket is vitaminokkal akarja tömni a rendes étkezés helyett?
2018. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Én is mindenevőnek nevelném, aztán eldöntheti hogy mi akar lenni később. Ha mégis vegán lenne, azt azért biztosan megengedném, hogy ha átmegy a barátaihoz vagy ilyesmi, ott egyen azt, amit akar.
2018. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
A szervezetnek szüksége van normális kajára, az előttem írók felsorolták hogy mire.Nem az anyuka dönti el hogy mit ehet vagy mit nem. Az ember húsevő, nem vega.
2018. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Úgyis a "gyerek dönti el" mit fog megenni. Ha már eszik szilárdat, akkor a párod hiába akarja ráerőltetni a szójás kaját pl., ha nem ízlik neki, akkor nem fogja megenni. Ellenben lehet, hogy a marhapörköltet imádni fogja és úgysem mondja majd neki, hogy nem ehet belőle...
2018. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképpen a gyerekorvos, védőnő tanácsára hallgassatok, nincs gond a vegán étkezéssel, de lehet, hogy nem egy fejlődésben lévő kisbabánál kellene kockáztatni, hogy valamilyen hiánybetegsége alakuljon ki a nem megfelelő tápanyagbevitel következtében (még egy felnőttnek is oda kell figyelni erre, egy gyerek szervezete viszont más mennyiségben igényli a különböző tápanyagokat a növekedés miatt). A kezdeti időszak után, amikor már bármit ehet lehet variálni. Nyilván rajtatok áll, de ha az én gyerekem lenne, akkor adnék neki húsos és vegán ételeket is és nagyobb korában hagynám, hogy meghozza saját maga a döntést, hogy szeretne-e vegán lenni.
2018. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!