Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kategorizáljátok be az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kategorizáljátok be az embereket, mintha tárgyak lennének?

Figyelt kérdés

Engem irritálnak az olyan kijelentések, hogy mindenki keressen a saját kategóriájához képest párt. Miféle kategóriáról van szó? Az ember nem egy termék amire rávannak írva a tulajdonságai és csak egy hasonló termék mellett lehet együtt. Mi van akkor, ha egy kicsit kövér az illető, de most éppen egy vékonyabbal ismerkedik? Mindenkinek joga van a boldogságra.

Sose éreztettem senkinek azt, hogy kevés lenne a másiknak, inkább bíztattam, hogy bátran ismerkedjen, ellenben én nem egyszer kaptam ilyen kijelentéseket, ami csak olaj volt a tűzre. Ezek nem segítőszándékú tanácsok hanem nyomasztó felesleges rosszindulatú semmitmondások.

Vagy esetleg ilyen irigyek és negatívak a magyarok, hogyha nem vagy egy szépségideál akkor ne legyen vonzó párod?


2018. júl. 26. 16:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért vannak kategóriák, mert pl egy milliárdos szülők lánya nem fog nagy valószínűséggel nettó 150 ezres fizetésű pasival ismerkedni. Más hova jár, más az ismertségi köre.


Ez tény.

2018. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem értem az összefüggést. Nem csak a tárgyakat lehet kategórizálni, hanem bármilyen élõlényt is, bármit.

Érted te egyáltalán a kategória fogalom jelentését?

2018. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Léteznek kategóriák, lehet, hogy nem föltétlenül arra utalnak, hogy kövér vagy-e vagy sovány.

Pl. “intelligensnek” kategórizált ember ritkán foglalkozik síkhülyékkel.

Keresztény ember nehezen jönne ki hosszútávon egy ateistával.

Jobb oldalú politikai meggyõzõdésū ember szívesen ismerkedik hasonló gondolkodási emberrel, stb.


Amúgy az emberek általában tapasztalat alapján beszélnek, lehet hogy õk is ismerkedtek “más kategóriákkal”, de nemigen jött be a dolog nekik.

Attól függetlenül mindig lehet próbálkozni, ismerkedni bárkivel.


Õszintén szólva gõzõm sincs, hogy most miért hisztizel????? Úgy csinálsz bakker, mintha bárki is megtiltotta volna, hogy ismerkedj. Felõlem azt csinálsz, amit akarsz. Talán tudod bizonyítani, hogy vannak ritka kivételek, talán nem.

2018. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Akkor légyszi magyarázd már el nekem, hogy miért volt az többször is, hogy én bizonyos kategóriába (nem csoportba) soroltam magam, de a külvilág (emberek többsége) merőben másmilyennek tartott és mások közé helyezett (esetleg olyanokkal egy csoportba, akikkel én soha semmilyen közösséget nem éreztem)."


Ilyen olyankor fordul elő, ha a külvilág felé nem jól mutatod ki azt, aki valójában vagy, és ezért félreértelmezik a viselkedésedet. A jó hír, hogy tanulható.

2018. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!