Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők és az empátia. Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők és az empátia. Miért gondolják sokan, hogy jobb a kegyes hazugság mint az őszinteség?

Figyelt kérdés

Szeretnék választ kapni.. Őszintén érdekelne, miért ilyen a nők színe-java.

Gyakran hallom, hogy azért nem mondom meg neki mi nem tetszik benne, mert nem akarom vele megbántani.. Komolyan mi az oka, hogy sokan hisznek a hazugságban? Miért nem egyszerűbb őszintének lenni? Az csak egyszer fáj.. a hazugság viszont örökké, ráadásul szánalmassá is teszi azt aki hazudik.



2018. aug. 14. 20:47
1 2
 1/17 he84 ***** válasza:
Hát az ilyen nem szép dolog, ahogy az se, hogy általánosítasz, hogy a legtöbb nő hazudik. Én például eléggé őszinte nő vagyok, néha szókimondó is.
2018. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerűen csak annyira se méltatnak, hogy őszinték legyenek veled. Valószínűleg ennyire nem érdekled őket.
2018. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az általánosítás az lenne ha azt írnám, hogy minden nő.
2018. aug. 14. 21:01
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Attól még, mert valakit visszautasítok (gondolom, valami ilyesmi témára irányul a kérdésed), nem feltétlenül szeretném megbántani. Vannak dolgok, amiket nem igazán.. Hát, nem az, hogy nem illik, de valahogy nem fér bele az emberi kommunikációs sémába. Mint pl azt mondani, hogy büdös a szája vagy úgy általában maga az ember büdös, ezt valahogy nem szokás mondani embereknek, akiket nem feltétlenül szeretnél megbántani. Ilyenkor kínálod meg inkább egy rágóval ártatlan mosollyal vagy ajándékozol neki dezodort karácsonyra. Na, valami ilyesmi részemről az is, amikor visszautasítok valakit holmi mondvacsinált indokkal. Nem akarom a személyét kritizálni, mert lehet, hogy őszintén magára veszi, és nem csak egyszer fog fájni, hanem teljesen köré fogja építeni a jellemét. Mint mikor egyszer azért szakítottam egy pasival, mert kicsi volt a farka. Ezt hogy mondtam volna meg neki anélkül, hogy örök életére sérülést okozzak neki? Másnak lehet, hogy nem számított kicsinek az a bizonyos méret, csak nekem. Más baj nem volt a sráccal, szóval nem éreztem szükségét életre szóló fájdalmat okozni neki, inkább mondtam azt, hogy még az exem szeretem és nem érzem igazságosnak a vele való ismerkedést. Szerintem ez nagyon sok esetben sokkal humánusabb, mint a meztelen igazság.
2018. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Na látod..

Ha pl probléma van vele és szembesíted akkor abból tanulhat, és fejlődhet.. de ha fel sem nyitják a szemét akkor lehet magától sosem eszmél rá mi a hiba vele.

A testi adottság nyilván olyan amilyen, de ennek ellenére ha megfelelő önértékelése van neki és nem egy roncs akkor nyilván tudja heléyn kezelni a helyzetet és bizonyára ő is eljut oda, hogy másik nőnek majd jó lesz a mérete.


Szerintem ez a másik lenézése, és roncsnak titulálása. Mindannyian kapunk pofonokat az életben.. mégsem halunk bele, aki szenvedni akar az attól is tud szenvedni, hogy a szomszédnak rossz napja van.. aki rendben van önmagával az pedig képes felfogni mit is mondott neki a másik, és képes túlnőni a saját egoján.

Szerintem az őszinteség az egyik dolog amit alanyi jogon mindenki megérdemel.

2018. aug. 14. 21:14
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nem visszautasításra irányult a kérdésem, hanem az általános női kommunikációra.
2018. aug. 14. 21:16
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
4 vagyok: általános női kommunikációként is azt tudom mondani, hogy inkább próbálom egy ártatlan hazugsággal elfedni a fájdalmas igazságot, minthogy megbántsam. Aki nem veszi figyelembe mások érzelmeit egyáltalán, függetlenül azok súlyától, az jellemzően szociopata/pszichopata, ami egy igen komoly pszichiátriai probléma. Szerintem. De lehet, hogy csak én vagyok így vele. Főleg, ha olyan dologról van szó, amiről nem tehetek és amivel nem tudok mit kezdeni (magasság, péniszméret, a hangom, szemszín, mittudomén), akkor inkább hazudjon valami megnyugtatót, de ne helyezze belém a kétség gondolatát ezzel a dologgal kapcsolatban, mert még évek múlva is ezen fogok agyalni. Lehet, hogy te ilyen emelt szellemi színvonalon vagy, de nagyon sok ember (merem kockáztatni, hogy a legtöbb) nem így vélekedik, ha egy pasinak szakításkor azt merem mondani, hogy azért szakítok, mert kicsi a pötse, akkor azzal potenciálisan évekre merevedési problémákat és kisebbségi komplexust okozok neki, amit a legkevésbé sem akarok. Kegyetlenség vagy sem, azért az őszinte pőre igazság nem áll mindenen felül. Szerintem.
2018. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem szeretnélek megváltoztatni, ezért nem reagálok hosszabban arra amit írtál.

A választ egyébként köszönöm.


"Aki nem veszi figyelembe mások érzelmeit egyáltalán, függetlenül azok súlyától, az jellemzően szociopata/pszichopata" Azt viszont fontosnak tartom leszögezni, hogy ezzel túllőttél a célon, távolról sem erről szólt a kérdésem, de ezt nyilván te is tudod:)

2018. aug. 14. 21:26
 9/17 anonim ***** válasza:
A kegyes hazugság csak annak jó, aki mondja. Leveszi a terhet a válláról.
2018. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én spec nem gondolom. Egyenes vagyok és őszinte.
2018. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!