Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze tudnál jönni olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze tudnál jönni olyan sráccal akinek listát kell vezetnie a dolgairól és az életének bizonyos részeiről?

Figyelt kérdés
Például arról, hogy mit kell vennie a boltban. Listát kell írnia, hogy milyen tárgyakat hord magával és indulás után ellenőrzi pipával (telefon1, telefon2, pénztárca, kulcs), hogy minden megvan-e. Midig írnia kell, hogy bezárt-e otthon egy noteszba, ha elmegy otthonról. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van a lista, hogy bezárni otthon dátumozva az adott oldal és pipa, ha megtörtént. Képtelen megtalálni dolgokat, ha nem ott vannak ahol eredetileg lenniük kell. Nem tudja hova tett le valamit akár 1 percre rá.
2018. aug. 15. 17:14
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Az túlzás, hogy gond nélkül megoldom, ma is szenvedtem miatta.
2018. aug. 15. 20:20
 32/42 anonim ***** válasza:
Ez kenyszerbetegsèg. De ettől mèg simàn lehet szerető pàrod.
2018. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha úgy érzed, hogy "szenvedsz" miatta, akkor szerintem nem ártana kivizsgálni. Én inkább kényszerbetegségre(OCD) gondolnék, nem pedig konkrét szervi(agyi) elváltozásra, de ezt senki nem tudja így látatlanban, és ha egész életedben ez volt, és nem úgy tűnik jelenleg, hogy elmúlna, akkor egyszer az életben belefér, hogy megszervezd a szükséges vizsgálatokat, ha ezáltal javulhatna az életminőséged.


A kérdés meg az volt, hogy össze tudnék-e jönni egy ilyen emberrel... Igen. Nekem is (és rengeteg más embernek) vannak kisebb-nagyobb mentális (vagy egyéb) gondjai (betegségei), nem gondolnám, hogy ettől még nem lehetsz szerethető, odaadó egy kapcsolatban. Persze valakit idegesít, van, akinek esetleg nem fér bele, de azt ne gondold, hogy ez egy teljes kizáró ok mindenkinél. Szerintem sok mindenki el tudná fogadni.

2018. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Sokszor szenvedésnek élem meg, és stresszes dolognak. Néha be is pánikolok ezek miatt.
2018. aug. 15. 21:25
 35/42 anonim ***** válasza:

Szia! 30-as vagyok. Ez esetben,hogy problémának/szenvedésnek éled meg,így valóban csiszolandó az ügy.

Egyébként volt már olyan,hogy valaha is elfelejtetted bezárni az ajtót? Vagy mindig ott a pipa amikor elbizonytalanodsz és megnézed?

Csiszolás: Nem pártolom a gyógyszerezést (persze erről majd döntsön egy jó orvos). Inkább abban kéne erősödnöd,hogy elfogadd,megszeresd önmagad,az esendőségeiddel együtt. Büszke lehetnél arra,ahogyan kézben tudod tartani ezt a helyzetet! Pszichológus segítségét javaslom. Akkor szépen lassan a pánik se jönne már elő és simán együtt tudnál ezzel élni. Ezáltal egy pár is.

2018. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Ja, "kapcsika" elején "cukker". Aztán a fejéhez vágod, hogy fogyatékos, mikor rossz gyereket hoz haza az oviból.
2018. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is obszesszív-kompulzív zavarról van szó az esetedben.

„Az obszesszív-kompulzív zavar (más néven: kényszerbetegség; angolul: obsessive-compulsive disorder, OCD) pszichiátriai rendellenesség; olyan elmeállapot, amelyben újra és újra jelentkező kellemetlen képzetek vagy gondolatok (kényszergondolatok) mellett állandóan újra jelentkező késztetések vagy cselekedetek (kényszercselekedetek) vannak jelen. Meghatározó jelentőségű, hogy ezek a gondolatok a beteg számára is idegenek, riasztóak, fenyegetőek, a cselekedetek pedig értelmetlenek, de a szorongás csökkentése érdekében muszáj folytatnia azokat.

Egyszerű meghatározása szerint a kényszerbeteg kénytelen olyasmire gondolni, amire nem akar gondolni, a feszültség oltására kénytelen olyat cselekedni, amit nem akar megtenni. A skizofréniával ellentétben a beteg tökéletesen tisztában van gondolatai és cselekedetei belső eredetével és abszurditásával, nem veszíti el a kapcsolatot a valósággal.

A betegség gyakran okoz pániktüneteket, depressziót, szorongást. Pontos oka nem ismert, de hátterében neurotranszmitterek csökkent szintjét, elnyomott traumaélményeket, vagy akár eltanult viselkedési mintát feltételeznek.”


A saját életminőséged javításának érdekében kellene felkeresned egy szakembert, hogy segítsen neked pszichoterápia keretein belül csökkenteni a szorongásodat, a kényszerképzeteidet. Nem azért írom, mert bántani akarlak. Ismertem hasonló embert, csakhogy nála ez már olyan szinten volt, hogy nem lehetett elindulni vele sehová sem, hogy előtte ne kellett volna ellenőriznie többször, hogy zárva vannak-e az ablakok, ki van-e húzva a vasaló, el van-e zárva a gáztűzhely, be van-e csukva a hűtő ajtaja, indulás előtt pedig többször meg kellett másnak is néznie, hogy bezárta-e az ajtót. Szóval a saját életét nehezítette. El tudnám viselni, mert eléggé toleráns személy vagyok, de ettől függetlenül még rossz látni, ha valakit szeretsz, hogy mennyire szorong valami miatt, amit valójában lehetne kezelni, javítani rajta.

2018. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2018. aug. 16. 17:27
 39/42 A kérdező kommentje:
A tegnapi stresszes dolog után muszáj volt videóra vennem, hogy reggel bezártam és elmondani, hogy milyen nap van és délután is ugyan ez volt. Haza fele jövet és hazaérve is megnéztem a videót, hogy biztos megtettem-e amit kellett.
2018. aug. 16. 19:09
 40/42 anonim ***** válasza:

Nem.


Összeköltözés után egy hét alatt z agyamra menne ezzel a mániákus ellnőrizgetéssel, plusz ha takarítok, akkor mindent mindig ugyanoda visszatenni... áh, kizárt.

2018. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!