Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a férfiak, akik szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a férfiak, akik szerint a házimunka a nő feladata (konyhában a helye. ) azok magas színvonalon eltartják a feleségüket háztartásbeliként?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem biztos, ezt csak a férfiegó mondatja velük. Jó érzés nekik ezt magas lóról harsogni, ettől érzik magukat alfának.
2018. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem, az ilyenek általában primitívek és csórók, kocsmatöltelékek.
2018. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha eltartana sem. Nem azert tanultam. Hogy htb legyek masnak kiszolgaltatva.

Ilyenekkel mondjuk eleve nem ismerkedem, es annyira nem is jellemzo. A kornyezetemben a ferfiak 18-70 kozott minden hazimunkat el tudnak vegezni es szoktak is.

2018. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3.: nem ez volt a kérdés
2018. aug. 16. 12:30
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Persze, álmodozz csak :D

Szerintük a nő dógozzon mert egyenjogúságot akart, de mellette csinálja ő a házimunkát, mer' az női munka.

De azért általában hajlandóak tavasszal-ősszel kereket cserélni a kocsin, pár évente kicserélni 1-1 izzót, esetleg lenyírni a füvet hetente, és erre büszkék, hogy ők is csinálnak ám házimunkát! :DDD

Aki azt mondja, hogy a nő helye a konyhában van, az primitív, ne várj tőlük sokat.


Van egyébként olyan ismerősöm, aki eltartja a feleségét és cserébe ő intézi a házimunkát és egyebeket, de ott nem ilyen kőkori felfogás van, egyenrangú feleknek tekintik egymást, és ha a nő azt mondaná, hogy visszamegy dolgozni teljes állásba, onnantól természetes lenne a házimunka felezése...

2018. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A házimunka elvégzésének semmi féle köze a nőiességhez. Sok helyen él még ez a felállás, mert rengetegen ezt hozzák otthonról, de lényegesen kevesebb az olyan család, ahol ezért eltartják a feleséget cserébe. Már változóban a közvélekedés és a családmodell is, de nálunk még rengeteg helyen balkáni állapotok uralkodnak és bár a nők zöme is ugyanúgy dolgozik és keresőként a családfenntartásban is kiveszi a részét, mégis egyedül húzza az igát otthon, de lássuk be, ez a saját döntése. Én sem feminista, sem férfigyűlölő nem vagyok, de nem dolgozom egy dekával sem kevesebbet, mint a férjem, így az otthoni teendők is egyértelműen közösek, egyformán jogunk van a pihenéshez mindkettőnknek. Az évek alatt kialakult egy rutin, nyilván azt is figyelembe véve kinek mi a mumus (nekem a vasalás és az ablakmosás),a férjemnek a főzés, mert tud, de nem szeret, én viszont igen, így nincsen vita ebből sem. Csapatként működünk, itt "férfiuralom" van, két fiúnk született, így 3:1 a pasik javára, de már a kisebbik 10 éves is ugyanúgy kiveszi a részét. Nem azt látja tőlünk, hogy a fater munka után elhever, én meg fél kezemben a szennyessel lavírozva kavargatom a vacsit, hogy a ház urának meleg étel legyen. Hanem azt, hogy apa berakja a mosást, míg előkészülök, megterít, leül leckét írni, miután együtt megkajáltunk még föl sem álltam már mosogat, mindig megköszönjük, megbecsüljük és elismerjük a másik otthon végzett munkáját is, semmi gondot nem okoz odadobni egy "köszönöm drágám"-ot, ha kiviszi a szemetet és ő sem fog számon kérni, hogy mi a búbánatos lópikulát egyen, ha látja hogy hulla vagyok, hanem nekiáll maga kotyvasztani valamit, vagy rendel, engem meg leültet, ad a kezembe egy pohár bort és teszi a dolgát, ahogy mindenki olajozottan a kis életközösségünkben. A háztartás közös, nem női feladat, nekem sem okoz gondot füvet nyírni vagy fát vágni, bár ez utóbbit ritkán kell, mert nem fával fűtünk, csak van kandalló és cserépkályha is, ha úgy tartja kedvünk.
2018. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-osnak nem csoda a 0%.


Kívánom neki, hogy legyen nő. Csak 1 hétre. Mondjuk az én helyemben.

Napi min. 12 óra munka, hétvégén is, egész évben. Ha emellett élére állítja a háztartást segítség nélkül, hát gratula.

2018. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt leginkább azok mondják akik a sörözésen kívül kb bármire lusták, és azért mondják csakhogy nehogy fel kelljen állni a tv elől miután hazaértek. Amúgy "dógozzon az asszony is, mert a pénz az köll, de csinálja már meg a házimunkát is mer az nem az munka, az egy asszonynak természetes és alap." Normális esetben egy független értelmes férfi ugyanilyen nőt akar magának, aki ugyanúgy intelligens, és megtud állni a saját lábán is ha kell.


Illetve háztartásbelire vágyhatnak még a komplexos férfiak, akikben komoly félelmet kelt ha a nő is önálló, hisz akkor bármikor elhagyhatja őt. Mégha nincs semmi keresete, vagyis mindenben a férfitől függ, akkor bármi történjék nem fogja otthagyni.

2018. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
#4 senkit nem érdekel. Ha annyira a kérdésre vársz választ akkor azoknak tedd fel, akik így vélekednek!
2018. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy! Persze nem ismerek minden férfit, de azok akik így vélekedtek és találkoztam velük mert pl randira hívtak, vagy egy helyen dolgozunk, marhára nem.

Mindenki akivel ez szóba került és így vélekedik, teljes idős munkahely és fizetés mellé várta el a párjától, hogy ő végezze a házimunkát, főzést, bevásárlást, takarítást stb stb, és egyik se cserélt volna ki egy pelenkát se soha, nem fürdetett, nem etetett volna gyereket...az is a nők dolga szerintük. Mikor megkérdeztem, hogy és akkor férfiként mit csinál ő otthon? Akkor az volt a válasz, hogy hát ő dolgozik, amikor otthon van, jár neki a pihenés, issza a sörikét és leb...ssza magát a tv elé, vagy elmegy a haverokkal, hogy ne legyen az útban amíg tiszta nem lesz a ház. Valaki csak szimplán azt mondta, hogy a háztartás vezetése női munka és ezzel el volt intézve, ő nem magyarázza, ez a természetes. Nem ok nélkül nem volt 2. randim se az ilyen selejtekkel. :)

2018. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!