Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye, hogy a feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye, hogy a feminizmus hibáira nem a red pill a megfelelő válasz?

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal sokat beszélgettünk erről a témáról és kíváncsi vagyok az itteni véleményekre is.

Arról beszélgettünk, hogy a feminizmusnak sok hibája van, mint pl. az egyik legnagyobb probléma az isztambuli egyezmény, ami azt foglalja magába, hogy fel kell lépni a nők elleni erőszak ellen. Ezzel részben én is egyetértek, de szerintem jobb lenne, hogyha az emberi erőszak ellen lépnének fel. A párkapcsolatokban nem csak a férfi az erőszakos fél, de az igaz, hogy a fizikai erőszakokért legtöbbször a férfi felelős a nagyobb fizikai erő miatt, de ebbe a nőknek is van felelősségük. A nők verbális erőszakot szoktak alkalmazni, ami ugyanolyan fájdalmas tud lenni, mint a fizikai. Többször azért van családon belüli erőszak, mert a nők valamivel csesztetik a férfit, sértő dolgokat mond rá és ilyenkor néha eljár a keze. Szerintem nem az erőszak a megoldás, hanem a rendes kommunikáció és az mindenképp fontos, hogy mind a két fél törekedjen erre.


Na és ott az antifeminista, konzervatív red pilles oldal, akik a férfiakért állnak ki. Ez a szervezet csak olaj a tűzre, semmit nem old meg, több tekintetből szélsőjobboldali, nőgyülőlök második emberként tekintik őket, rasszisták és evolúció fetisiszták. Férfihang a legnagyobb red pilles oldal Magyarországon és minden tekintetből szélsőjobboldali. Mindent az evolúcióból, ösztönökből vezet le, ha férfi vagy akkor teljesítményt kell elérned, mert a nők csak a pénzt és a sikert szimatolják ki, mivel ők butábbak, ösztönlények és másodlagosak. Egy tesztet is csináltak arról. hogy mennyire vagy alfahím, ha csak egy irodai adminisztrátor vagy az minusz, ha mondjuk ügyvéd az plusz pont. Ennyire butának nézik a nőket és még ők sértődnek meg, ha valaki jogosan lenőgyülölőzi őket.

Hamis öntudattal próbálják érvényesíteni magukat, mintha most is ősemberek lennénk és nekünk férfiaknak kéne vadásznunk a mamutra és a nők megfőzik az elejtett vadat. Nem tudnak ezen túltekinteni.

Ami a legrosszabb az, hogy egyáltalán nem rendszerkritikusak. A feminizmus legalább megfogalmaz egy kis rendszer kritikát, még akkor is, ha egy kicsit túlzó is, de legalább valamilyen szinten rendszerkritikusak. Ellenben az ilyen antifeminista, red pilles szervezetek 100%-ig kapitalisták és még ezt a rendszert is az emberi természettel hozzák összefüggésbe, ami ugyancsak egy hamis öntudat. A kapitalizmus nem egyenlő az emberi természettel, ennek a rendszernek súlyos erkölcsi defektjei vannak, amit jó lenne közösen helyrehozni, hogy egy emberségesebb társadalomban éljünk. Az nem megoldás, hogy azt mondják neked, hogyha férfinak születtél, akkor neked sokat kell gürizned, neked kell több pénzt keresned, autót vezetned, jobb végzettséggel rendelkezned és stb. Nemrég Vona Gábor feltett egy nagyon kínos videót, ahol a nézőt ezzel az egész szellemiséggel mérgezte és ráadásul még imitálta ezt a kapitalista férfi mintát, mint reggel borotválkozik, felveszi szépen az óráját, kávézik. Az a szomorú, hogy sokan adnak a véleményére.

Ez a szervezet csak azt éri el, hogy a legtöbb ember inkább a feminizmust fogja választani, mert hibái ellenére sokkalta progresszívebb, emberségesebb, barátságosabb, mint a red pillesek.


Viszont konklúzióként azt elmondanám, hogy nem a férfi és a nem a női elnyomás ellen kéne felszólalni, hanem az emberi elnyomás ellen. Mivel az ember van elnyomva és nem csak a férfi, nem csak nő. A feudalizmusban ami az emberi elnyomás és kizsákmányolás melegágya volt, mindkét nem az elszenvedője volt, hogyha jobbágy családba nőt fel, a nyertesei azok voltak, akik királyi, családban nőttek fel és ott is voltak nők és férfiak is. Most is jellemző ez, ha valaki szegény családban nől fel akkor kevés esélye van arra, hogy egy rendes életet éljen, mert ez a tőkés társadalom nem ad esélyt arra, hogy legyen egy normális életszínvonala legyen. Az ilyen emberséges dolgokért kéne küzdeni, rendszer kritikusnak lenni és kiállni a valódi nemi egyenlőségért, amit még a feminizmus se tud képviselni.


2018. aug. 31. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel az egésszel, hogy sok tudatlan ember akarja megmondani a frankót, és mindenki rá akarja erőltetni a másikra a saját ökörségét.

Kezdve azzal, hogy halvány lila dunsztos ibolyátok sincs, hogy mit jelent az alfahím, vagy hogy milyen közösségben éltek azok az ősemberek, akiknek az ösztöneire hivatkoznak.

Persze ha ők majmoknak érzik magukat, akkor nyugodtan viselkedjenek úgy.

2018. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a kérdést rossz helyre soroltad. De egyébként se várj rá kielégítő válaszokat, mert ez nagyon tömény téma ide!
2018. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Soha nem lesz igazi egyenlőség, mert különböző helyzetekben egyik-másik félnek ösztönösen beépült privilégiumaik vannak. A történelem folyamán szinte mindig mindenhol a férfinak volt több privilégiuma, de ma a 21.század fejlett országaiban a mérleg nyelve a nők felé billent.

Ilyen szociális pl a nők párválasztási joga, vagy a jogban, hogy azonos rátermettség esetén a nő kapja a gyereknevelés jogát, az apa max hétvégi láthatást és gyerektartási kötelezettséget kap.

A magasabb kereset nem férfi privilégium, csak annak a társadalmi elvárásnak a következménye, hogy a férfinek kell lennie a családfenntartónak.

Ma már több nő jár egyetemre, mint férfi. A különbség mégis megmaradt. A főbb okok a különbségre az, hogy a férfiak többet dolgoznak, nehezebb, veszélyesebb munkákat is vállalnak és rámenősebbek a bértárgyalásoknál. Előbbi okoknak is következménye, hogy 7évvel hamarabb meghalunk, mint a nők mind Magyarországon, mind világ szinten.

Az igazságszolgáltatás már abszolút a nőknek kedvez, mégis százszor hangosabb a feminista kórus, mint a férfijogokért küzdők.

2018. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

A Red Pill az nem is pont a feminizmusra a válasz, hanem gyakorlatilag egy másik modell, ahogyan a nőkre, meg a két nem közötti dolgokra tekint. Ez inkább az egyénnek segítség, hogy hogyan viszonyuljon nőkhöz, hogyan menedzselje az életét, mire számítson ha nőzni akar stb.

A férfihangon azért elég sokan nem éppen redpillesek, ott gyakran össze vannak mosva a dolgok olyanokkal, mint a "demográfia" (egy ténylegesen redpilles letolja, hogy milyen a szaporulat, mert magának él) vagy a rasszista kommentek (a rasszizmust szintén nem lehet a red pillbe belekeverni) A pontozós cikk az mondjuk csak szarkazmus.

Azért az túlzás hogy a feminizmus barátságosabb lenne, de a társadalomban a legtöbb emberben az van benne (még kékpirulás koromban én is azt gondoltam) hogy a feminizmus biztos egy jó dolog, mert a nők egyenlőségéért harcol. csakhogy ilyenkor még nem lát az ember a dolgok mélyére!

2018. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze h nem lesz 100dzazalekos egyenloseg.

Amugy meg sokan dobaloznak evvel a szoval h feminizmus...csak epp azt sem tudjak mit jelent oontossan.

Csak annyit mond ki h a nok is tanulhatnak,dolgozhatnak,sportolhatnak es a sajat testukkel rwndelkezhetnek.

2018. aug. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

A feministák és az antifeministák kínjaira is a szeretet volna a megoldás, nem egy újabb ideológia vagy újabb rendszer. A jó öreg lenézett, kinevetett, nem létezőnek titulált szeretet.

Minden férfihangos és egyéb aktivista jön a hangzatos eszmékkel, mindenkinek van tengernyi kutatása, statisztikája, mindenki úgy gondolja, hogy nála vannak a bizonyító erejű tények és soha véget nem érő vitákat folytatnak az ellenoldallal és a saját táboruk szelídebb, békülékenyebb tagjaival. A férfihang törzsgárdájából évekkel ezelőtt jól ki is utálták a normálisabbak jelentős részét, akik merészeltek családot alapítani és abban jól érezni magukat, emiatt pedig néha megvédték a közös ellenséget, vagy csak néhány dologban rugalmasak voltak a család érdekében és nem mindent úgy csináltak, ahogyan azt Szent Pál elrendelte.

Teljesen mindegy, hogy milyen irányból közelítik meg a kérdést a másik nemre és a társadalmi rendre haragvók, egy valamiben közösek: sérültek. Egyszer vagy többször szerettek és csalódtak. Minden gondjukra megoldást jelentene egy újabb szerelem. Ezt nem csak a levegőbe beszélve mondom, hanem néhány embert láttam már kigyógyulni az ideológiai megszállottságból, amikor a másik nem már nem csak adat és megoldandó probléma volt, hanem egy szerethető ember. Ez persze nem egyszerű. Minden ideológus mögött ott van egy történet, ami bárki szívét összefacsarja. Volt szerencsém néhány nőkkel szemben rendkívül kritikus és igazságtalan ember élettörténetét megismernem és néhányukat sajnos meg tudtam érteni. Sajnáltam őket és bár továbbra sem értettem velük egyet, de már értettem miért jutottak idáig.

A feministákról kevesebbet tudok, mert én jobboldali vagyok és a feministák jellemzően nem azok, így nem találkozok velük és nem olvasom a blogjaikat. Nagyjából rájuk is igaz, hogy a szerelem segítene rajtuk, de őket reménytelenebbnek látom, a kifejtéstől most eltekintenék, mert hosszú lenne. (Feminista alatt most az aktív, dühös, harcos feministát értem, a férfihangos fórumozók párját, nem az átlag polgárt, aki szerint nők is továbbtanulhatnak meg szavazhatnak.)

2018. aug. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem piros a pirula, csak savanyú a szőlő. Egy rakás incel, akik úgy tesznek, mintha saját döntésük lenne, hogy nincs senkijük. Barátaik se.
2018. aug. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudok aludni úgyse, kifejtem.

Az egész baromság onnantól, hogy evolúció fétisiszta.

Az emberi társadalom eredendően matriarchàlis. Mindenki vígan szexel, közösen nevelik egymás gyerekeit, a férfiak visznek húst, megvédik a törzset, hogy puncihoz jussanak, és lövésük sincs, hogy melyik gyereknek ki az apja. A törzs vezére egy nő, mert tudjàk, hogy ő kinek az anyja, az ő anyja ki volt, tovább is él, mint a férfiak. Vagyis: a szexuális szabadság gyökere az, ha a nők szabadságot és tiszteletet kapnak.


Ehelyett mi is van az elmúlt pàr ezer èvben?

Patriarchális társadalom, ahol a nő eszköz, hogy a férfi örökítsen. Nevet, vagyont, rangot: gèneket.

Ennek érdekében vettek feleségül fiatal nőt, aki szűz, és sok gyereket tud mèg szülni. Szigorúan elvárva a hűséget, megbélyegezve azt a nőt is, aki csak örömét leli a szexben.


Erre jött a fogamzàsgátlàs, a szexuális forradalom. Mi lett az első? Kommunàk jöttek létre.

A káosz oka az, hogy mindenből csak az előnyt akarjàtok.

Legyen patriarchátus - de ne legyél családfő, családfenntartó.

Élvezze és akarja a nő a szexet - de megveted, ha megteszi.

Lenézed a nőket, alsóbbrendűnek tartod - de teljesen àtadod neki a következő generáció felnevelését.

Legyen elfogadott a hűtlensèg, szórd a magod - de nem fogadod el, ha mástól màr van gyereke

Ő legyen hozzád hűséges egy életen át - de nem tartasz ki mellette, amíg felnőnek a gyerekek.

Ez egy olyan ellentmondásos katasztrófa, amire NINCS megoldás. Mindez azért, mert a csapból is az folyik, hogy a szex egyetlen célja az élvezet, mindenkinek jàr, és nincs következménye. Holott az egyetlen evolúciós célja, hogy szaporodj.


Totális tévedésben vagytok, hogy ki az alfa.

Vegyünk egy családot. Anya, apa, kemény farkú kamaszgyerek. Ki az alfa? Apa.

Bővebb családot is vehetünk. Nagynénik, nagybácsik, sok gyerek, fiatalok, öregek. A saját pereputtyod esetén tudod, hogy ki az alfa. Az a nagybácsi, aki körül ott ugrál mindenki, hogy kér-e sört, ő grillez, ő mondja meg, mikor jöhet a torta. Neeem a kis gizda, aki félrégeszen minden sógornőt megfogdos, és mindig más csaja van. Ó, de nem ám...!

Az alfa a család feje. Aki csak lepattanókat visz be, szórja a magját, az a béta. Az alfa az, aki sikerrel neveli fel, védi meg, és indítja útnak a saját kölykét.


Úgyhogy ez az egész marhaság mind, mind onnan ered, hogy hiába tudjuk az összefüggést, hogy ha dugunk, akkor gyerek lesz. Makacsul úgy teszünk, mintha ugyanolyan testi szükséglet lenne, mint inni vagy enni.

2018. szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem azért nincs még egyenlőség a férfi és nő között, mert nincsenek ilyen szervezetek, diskurzusok amik kiállnának a nemi egyenlőségek mellett. Csak annyit kéne tenni, hogy mindkét oldalnak félre rakni a sértettséget, gyűlölködéseket és arra törekedni, ami mindkét félnek emberséges. Ha állandóan mantrázzuk ezt az úgyse lesz egyenlőség dumát, akkor valóban nem lesz sok mindennek a férfiak lesznek az elszenvedői, a többi dologban viszont a nő fogja húzni a rövidebbet. Milyen párkapcsolatban élnétek szívesen? Egy olyanba, ahol kényszerből megkell felelned rendszer által felállított nemi sztereotípiáknak, ami hatalmas nagy konfliktus forrás vagy túllépsz az ilyen ostoba evolúciós dogmákon, ahol senkinek se kell megfelni és békés, harmonikus kapcsolatban éltek együtt és a gyerek is egészséges lélekben nől fel? Lehet választani olyan dogmákat, amiről mondjuk a Vona Gábor beszél, ahol már a videó elején megvalja, hogy az őskorba ragadt, de nemi sztereotipiákkal megtelt kapcsolatban még sose volt szeretetteljes párkapcsolat.


Olyan diskurzusokra gondolok, mint pl. sokat kell dolgoznia az embernek és nem is keres vele sokat. Nagyon jellemző a tenyérbemászó fiatalokra az (tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára), hogy elkezdik a másikat hibáztatni, hogy miért tanult eleget vagy miért nem elég ambíciózus. Szerintem a fiataloknak nem ilyen szerviliseknek kellene lenniük, hanem feltenni egy olyan kérdéseket maguknak, hogy miért kell kidolgoznom a belemet és miért nem fizetik meg rendesen. Szívesen csatlakoznék egy olyan megmozduláshoz ami azt tűzi ki célul, hogy max 6 órát dolgozzanak és fizessék meg őket rendesen. Persze lehet azt mondani, hogy nem éri meg a cégnek, de ugyan azt is látni kell, hogy a tőkéseknek az érdeke az, hogy az ember kidolgozza a belét és ne fizessék meg rendesen, mivel a tőkés az úr ő diktálja ezeket a szabályokat. Amikor ezekről beszélek mindig megkapom azt, hogy túl naív vagyok, utopista. álmodozó. Pedig észak és nyugat európában érdekes módon működik.

2018. szept. 1. 09:11
 10/13 A kérdező kommentje:

Az olyan felszólások is, hogyha férfi vagy kezdeményezned kell is egy szexista kijelentés, épp úgy mint a nőknek konyhában van a helye. A feminista mozgalmaknak is az lenne a feladatuk, hogyha tényleg azért küzdenek, hogy nemi egyenlőség legyen, akkor küzdjenek az ilyen disney hercegnők ellen is, hogy ne legyen elfogadott az, hogy még mindig a férfinak kelljen kezdeményeznie, ne legyen kötelessége meghívnia a randira inkább csak menjenek el valahova közösen. Férfiként én rosszul vagyok az ilyen "régimódi" nőktől és azért is, mert én utálom a konzervativizmust, mivel az az eszme egyáltalán nem fejlődés párti és kikéne tépni a közéletből ezt az eszmét.

Férfihangos társaság kitalálta, hogy ezt a jelenséget hipergámiának hívják, ami azt jelenti, hogy a nő általában felülről választ saját magához képest és ezért kénytelenek vagyunk hajtani. Ezzel az elméletükkel csak tovább szaporítják az ilyen felszínes lányokat, mert szerintem igaz férfi nem csak a töke után megy, hanem nem kér az olyan nőkből, akik csak elvárni tudnak.

2018. szept. 1. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!