Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye, hogy a feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye, hogy a feminizmus hibáira nem a red pill a megfelelő válasz?

Figyelt kérdés

Az egyik barátommal sokat beszélgettünk erről a témáról és kíváncsi vagyok az itteni véleményekre is.

Arról beszélgettünk, hogy a feminizmusnak sok hibája van, mint pl. az egyik legnagyobb probléma az isztambuli egyezmény, ami azt foglalja magába, hogy fel kell lépni a nők elleni erőszak ellen. Ezzel részben én is egyetértek, de szerintem jobb lenne, hogyha az emberi erőszak ellen lépnének fel. A párkapcsolatokban nem csak a férfi az erőszakos fél, de az igaz, hogy a fizikai erőszakokért legtöbbször a férfi felelős a nagyobb fizikai erő miatt, de ebbe a nőknek is van felelősségük. A nők verbális erőszakot szoktak alkalmazni, ami ugyanolyan fájdalmas tud lenni, mint a fizikai. Többször azért van családon belüli erőszak, mert a nők valamivel csesztetik a férfit, sértő dolgokat mond rá és ilyenkor néha eljár a keze. Szerintem nem az erőszak a megoldás, hanem a rendes kommunikáció és az mindenképp fontos, hogy mind a két fél törekedjen erre.


Na és ott az antifeminista, konzervatív red pilles oldal, akik a férfiakért állnak ki. Ez a szervezet csak olaj a tűzre, semmit nem old meg, több tekintetből szélsőjobboldali, nőgyülőlök második emberként tekintik őket, rasszisták és evolúció fetisiszták. Férfihang a legnagyobb red pilles oldal Magyarországon és minden tekintetből szélsőjobboldali. Mindent az evolúcióból, ösztönökből vezet le, ha férfi vagy akkor teljesítményt kell elérned, mert a nők csak a pénzt és a sikert szimatolják ki, mivel ők butábbak, ösztönlények és másodlagosak. Egy tesztet is csináltak arról. hogy mennyire vagy alfahím, ha csak egy irodai adminisztrátor vagy az minusz, ha mondjuk ügyvéd az plusz pont. Ennyire butának nézik a nőket és még ők sértődnek meg, ha valaki jogosan lenőgyülölőzi őket.

Hamis öntudattal próbálják érvényesíteni magukat, mintha most is ősemberek lennénk és nekünk férfiaknak kéne vadásznunk a mamutra és a nők megfőzik az elejtett vadat. Nem tudnak ezen túltekinteni.

Ami a legrosszabb az, hogy egyáltalán nem rendszerkritikusak. A feminizmus legalább megfogalmaz egy kis rendszer kritikát, még akkor is, ha egy kicsit túlzó is, de legalább valamilyen szinten rendszerkritikusak. Ellenben az ilyen antifeminista, red pilles szervezetek 100%-ig kapitalisták és még ezt a rendszert is az emberi természettel hozzák összefüggésbe, ami ugyancsak egy hamis öntudat. A kapitalizmus nem egyenlő az emberi természettel, ennek a rendszernek súlyos erkölcsi defektjei vannak, amit jó lenne közösen helyrehozni, hogy egy emberségesebb társadalomban éljünk. Az nem megoldás, hogy azt mondják neked, hogyha férfinak születtél, akkor neked sokat kell gürizned, neked kell több pénzt keresned, autót vezetned, jobb végzettséggel rendelkezned és stb. Nemrég Vona Gábor feltett egy nagyon kínos videót, ahol a nézőt ezzel az egész szellemiséggel mérgezte és ráadásul még imitálta ezt a kapitalista férfi mintát, mint reggel borotválkozik, felveszi szépen az óráját, kávézik. Az a szomorú, hogy sokan adnak a véleményére.

Ez a szervezet csak azt éri el, hogy a legtöbb ember inkább a feminizmust fogja választani, mert hibái ellenére sokkalta progresszívebb, emberségesebb, barátságosabb, mint a red pillesek.


Viszont konklúzióként azt elmondanám, hogy nem a férfi és a nem a női elnyomás ellen kéne felszólalni, hanem az emberi elnyomás ellen. Mivel az ember van elnyomva és nem csak a férfi, nem csak nő. A feudalizmusban ami az emberi elnyomás és kizsákmányolás melegágya volt, mindkét nem az elszenvedője volt, hogyha jobbágy családba nőt fel, a nyertesei azok voltak, akik királyi, családban nőttek fel és ott is voltak nők és férfiak is. Most is jellemző ez, ha valaki szegény családban nől fel akkor kevés esélye van arra, hogy egy rendes életet éljen, mert ez a tőkés társadalom nem ad esélyt arra, hogy legyen egy normális életszínvonala legyen. Az ilyen emberséges dolgokért kéne küzdeni, rendszer kritikusnak lenni és kiállni a valódi nemi egyenlőségért, amit még a feminizmus se tud képviselni.


2018. aug. 31. 21:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#6 Nyilván érik csalódások az embert, azért is tanul meg dolgokat, illetve kezdi el megnézni ez alapján hogy mások hogyan botlottak meg, és kerülje el ezeket. Akit nem ér soha semmilyen rossz tapasztalat, az nem is fog ilyen mélyen belemerülni, mert összejön minden, nincsen min javítani, mert megfelelő az a helyzet, amiben van. A szerelemmel kapcsolatban pedig, egy igazi redpilles már nem fog tudni ugyanúgy szeretni ahogyan korábban, legalábbis naivan biztos nem. Én pl. nem vetem meg a párkapcsolatokat, de a lényege szerintem az, hogy a jelenbe kiélvezzük ami van, aztán egyszer vége lesz, akkor ennyi volt, el kell fogadni. Meg szemet kell afelett hunyni, hogy a másik a háttérben amúgy akárkivel kavarhat. Aki teljes mértékben elcsábul, és elveszti az eszét, az valószínűleg sosem volt piros pirulás.

#7 Az incelek azok egy tök más kategória, pont hogy a kék pirulás valóságban élnek, alap jelenség náluk a nők előtérbe helyezése (ginocentrizmus), ők nem gondolkodni akarnak logikusan, hanem visszatérni a kékpirulás, de sikeresebb férfitársaik közé, meg csak ugyanazokat a kliséket hangoztatják, hogy a nőknek csak azért nem kellenek, mert alacsonyak és rondák stb.

2018. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"nincsenek ilyen szervezetek, diskurzusok"

"Csak annyit kéne tenni, hogy mindkét oldalnak félre rakni a sértettséget"

Az emberi természetet nem lehet szervezetekkel megváltoztatni. Az érzéseket nem elhet félretenni, mert mindenki úgy érzi, hogy neki igaza van.


"ostoba evolúciós dogmákon" A természet nem ostoba. A természet működik, csak ez nekünk sokszor kényelmetlen. Lehet finomítani, lehet néhány dologban különbözni, mert az élet az alkalmazkodásról is szól, de teljesen szembemenni a természet törvényeivel képtelenség. A természetből jöttünk, állatok vagyunk. Nagyon okos. különleges, a környeztetét rendkívüli mértékben formálni képes állatok.


"senkinek se kell megfelni" Na ilyen sose lesz. Mindig kell alkalmazkodni. A szomszédasszony véleményét meg le kell szarni.


" Lehet választani olyan dogmákat, amiről mondjuk a Vona Gábor beszél, ahol már a videó elején megvalja, hogy az őskorba ragadt, de nemi sztereotipiákkal megtelt kapcsolatban még sose volt szeretetteljes párkapcsolat."

És akinek mégis ez kell? Rengeteg ember JÓL érzi magát a hagyományos nemi szerepekben. Nem kényszerként élik meg, hanem kiteljesedésként. Rengeteg nő utál dolgozni, ellenben imádja csinosítani a házát, fejben tartani kinek mire van szüksége, intézkedni, (sok) gyereket nevelni, vacsorával várni az urát. Számukra ez boldogság és úgy érzik a helyükön vannak. A hozzájuk való férfi meg nem érzi lehúzásnak, hogy ő tartja el a családját, nem érzi magát bankautomatának, hanem feladatának tekinti, hogy mindent biztosítson a családjának. A nő nem érzi kizsákmányolásnak, hogy ő főz, a férfi meg nem érzi kizsákmányolásnak, hogy ő fizet, ő kezdeményez.


Ja hogy én nem akarok így élni? Ez az én dolgom. De van bennem annyi gógyi, hogy belássam ami nekem jó az másnak nem jó. Ki vagoyk én, hogy elvegyem mástól a hagyományos életet? Miért kéne azért megszégyenítem valakit, leragadtnak és egyébnek bélyegezni, mert a nemiségét száz százalékban szeretné megélni?


Társadalmi kérdésekben nem szabad csak saját magunkból kiindulni. Azért mert te nem éreznéd jól magad ilyen helyzetben nem szabad arra a következtetésre jutnod, hogy akkor biztosan más sem és szegény szerencsétleneket fel kell szabadítani. Próbáld megfigyelni a többi embert és csodálkozni fogsz.


Nem vagy konzervatív. Na bumm, más meg az. Ne ragadj ki egy világnézetből egyetlen elemet, hanem a nagy egészet vizsgáld.


"Az olyan felszólások is, hogyha férfi vagy kezdeményezned kell is egy szexista kijelentés, épp úgy mint a nőknek konyhában van a helye." Az. És? Csomó nő is úgy gondolja, hogy neki a konyhában van a helye, csak a kapitalizmus/kommunizmus kiűzte őt onnan. Sokan _haragszanak_ az egyenlőségre, mert egyáltalán nem akarnak egyenlők lenni. Nagyon is szeretnének mások lenni, más bánásmódban részesülni más, teljesítményért elismerést kapni.


"A feminista mozgalmaknak is az lenne a feladatuk, hogyha tényleg azért küzdenek, hogy nemi egyenlőség legyen, akkor küzdjenek az ilyen disney hercegnők ellen is," Szóval szerinted a feministáknak küzdeniük kellene a hagyományos nők ellen? Ők nem számítanak? Csak egyféle női életpálya elfogadható és az véletlenül pont az, amelyik neked tetszik? Miért kéne a nőket egységes masszává gyúrni? Miért ne lehetnének sokfélék, akiknek nem ugyanaz a férfi a zsánere?


"Férfiként én rosszul vagyok az ilyen "régimódi" nőktől és azért is, mert én utálom a konzervativizmust, mivel az az eszme egyáltalán nem fejlődés párti és kikéne tépni a közéletből ezt az eszmét." Mondom, hogy ez rólad szól, nem a társadalomról. :D Renget nő utálja a konzervatizmust, akárcsak te. Van választék.


"hanem nem kér az olyan nőkből, akik csak elvárni tudnak." Ebben van igazság. Ott van a kutya elásva, hogy te konzervatívnak nevezel mindenkit, aki a régi feladatokat elvárja a másiktól. Ezzel szemben az igazság az, hogy csak az számít konzervatívnak, aki magára nézve is kötelezőnek tartja a régi világ illemét. Akinek csak elvárásai vannak az nem konzervatív, hanem önző. Nagyon sok követelőző ember nem veszi észre, hogy nem akarja megadni a másiknak azt a keretet, amiben az elvárásai jogosak. A konzervatív rendszer azért működik, mert a különbözőségek kiegészítik egymást, mint két kicsi legó. A modern azért működik, mert az elvárások azonosak, mindenki azt adja amit kap. A valóság meg azért nem működik, mert az emberek csak kapni szeretnek, áldozatot és kockázatot vállalni nem. :D

2018. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Az emberi társadalom eredendően matriarchàlis. Mindenki vígan szexel, közösen nevelik egymás gyerekeit, a férfiak visznek húst, megvédik a törzset, hogy puncihoz jussanak, és lövésük sincs, hogy melyik gyereknek ki az apja."


Baromság. Matriarchátusok mindig csak olyan elszigetelt helyeken jöttek létre, ahol alig voltak ragadozók, és sosem léptek túl a törzsi szinten.

2019. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!