Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az a rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az a rengeteg MGTOW anyag a neten (weboldalak, videók) hatással van-e bármennyire is a férfiakra?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy csökkent-e ezek hatására a férfiak házasodási szándéka, vagy egyszerűen a párkapcsolat kialakítási szándéka? Vagy ezeknek semmi hatása nincs?

2018. szept. 5. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem, hogy kimondottan ezeknek hatására lenne több egyre több magányos férfi. SZVSZ a bölcsebbje hamar belátja, hogy a párkapcsolat egy értelmetlen, deficites dolog, és sokkal többet veszít mint amennyit nyer rajta, így inkább marad egyedül.
2018. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bétó apó ***** válasza:
69%
Férfi rettentő nehezen tudja elfojtani vágyát, hogy kapcsolatba kerüljön a nőkkel. Ez ösztönös dolog, az ösztönöket pedig szinte lehetetlenség elnyomni, annak ellenére, hogy sokan hiszik, hogy az ösztöneik fölé tudnak kerekedni. Nem tudnak! Mindebből következően a házassági szándékot talán csökkenti a mgtow, mert sok férfi rájön, hogy sok értelme az ő szempontjából nincs, sőt inkább csak hátránya van, de a párkapcsolat utáni vágyat ez nem hiszen hogy csökkentené. Más kérdés, hogy kinek jön össze a párkapcsolat (még ha az esetleg csak szexkapcsolat is), és kinek nem...
2018. szept. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem rossz irányból közelíted meg. Nem azért nem akarnak házasodni, mert MGTOW oldalak, hanem aki MGTOW oldalakat néz meg magát MGTOW-nak vallja, az esetében teljesen lényegtelen, hogy akar-e házasodni vagy sem, mert ők tipikusan azok a férfik, akik életük során legfeljebb prostihoz kerülnek közel. Ha megnézed akár a Reddit MGTOW -jellegű témáit, a legtöbben ugyanarról panaszkodnak, mint az itt sírós gyakoris fiúk, hogy lehetetlenség nőt szerezni, de nekik jobb is nélkülük mert amúgy is csak a gazdag jóképű alfákra buknak. Persze, ha lenne lehetőségük nőzni, azt hiszem, kicsit átértékelnék ezt a véleményüket. Szóval érted, nem azért nincs párkapcsolatuk, mert MGTOW oldalak léteznek, hanem azért léteznek ezek az oldalak, mert sokan sikertelenek és megpróbálják bemagyarázni maguknak, enyhítve a fájdalmat, hogy ez az ő döntésük és nem másé.
2018. szept. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De érdekes.. Rákerestem erre, mert nem tudtam mi is ez.


Aztán kicsit utánaolvasa, szembe is jött velem az első logikus gondolatom, hogy na vajon milyen emberek "vallják" ezt a ne nőzz, ne lépj kapcsolatba, és pláne ne házasodj elvet:

"guys who have been frustrated and punished to the point that they see no further incentive to relate [to dating] [...], they focus on making themselves happy"."


Magyarul ez csak egy olyan berendezkedési forma, amit nem azért választanak elsősorban, mert valóban így akarják, hanem mert inkább rákényszerülnek, akiknek eleve kudarc a párkeresés és nem találnak nőt maguknak. Akinek nincs baja a nőkkel és sikeresebb a párkapcsolatokban, azt nyilván nem fogja egy ilyen "irány" vagy akármi befolyásolni.

2018. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem is hallottam még erről.

Sz'al engem tuti nem befolyásol...

33/F

2018. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem ezeknek a hatására, hanem azért, mert a férfiak nem hülyék, mint ahogy hinni szereti a sok nő. Alig van olyan pasi a környezetemben, aki egy nőt komolyan tud még venni. A legtöbben megundorodtak a nőktől, rájöttek, hogy sokkal nagyobb nyűggel jár ez az egész, mint kellene, miközben semmi érdemlegeset nem kapnak cserébe. Ezért nem is kell nekik nő, maximum ilyen dugókapcsolatokra. Ez szerintem tömeges ma a férfiak között, és vannak páran, akik ehhez filozófiát gyártottak és a neten terjesztik.
2018. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően két dolog áll a MGTOW, incel, és hasonló "közösségek" mögött:


Egyrészt az internet általános elterjedése lehetővé tette, hogy a világról legelborultabb elméletekkel rendelkezők is egymásra akadjanak olyan számban, hogy megfelelő mennyiségű szociális visszaigazolást kapjon a torz világképük ahhoz, hogy megkérdőjelezhetetlen tényként elfogadjanak bármi általuk kitalált hülyeséget, és mindenki mást nézzenek totál idiótának, birkának, aki még "nem ébredt fel".


Másrészt a szexuális forradalom, a női egyenjogúság és a szigorú vallásos erkölcsök háttérbe szorulása liberalizálta a "párkapcsolatpiacot", vagyis amíg korábban a társadalmi normák a nők egyenletesebb "elosztását" okozták, addig ma ez eltorzult a párkapcsolatilag vonzóbb férfiak felsőbb százalékai javára, ami a többieket érthetően frusztrálja.


Azt semmiképp sem gondolod, hogy a MGTOW "anyagok" maguk lennének a jelenség okai.

2018. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem ugyanaz.


Az incel akarna nőt magának, de nem kap. A MGTOW nem akar.

Ahogy Willy Wonka mondaná: "Ez televízió, nem telefon, nagy különbség!"

2018. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező fordítva ül a lovon.


Az MGTOW nem ok, hanem okozat.


És amúgy mit érdekel benneteket, hogy egy MGTOW személy egyben incel is, vagy nem?


Voltam incel, még régen, mikor még a szó se létezett.

Miután becsajoztam párszor, pont elég rossz tapasztalatom lett ahhoz, hogy elkezdjek kérdéseket feltenni az élet dolgairól, és MGTOW legyek.

2018. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!