Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van itt ennyire elterjed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van itt ennyire elterjedve az a nézet, hogy szerelemből nem lehet megélni?

Figyelt kérdés

A szeretet akkor az igazi, ha valakiért képesek vagyunk bármit megtenni, nem hagyjuk cserbe megoldjuk ketten a problémákat. Egy szeretetteljes csapatot alkotnak. Hiába van az embernek sok pénze, hogyha fontosabbnak tartja a pénzt a szeretetnél, akkor egy kiüresedett, tartalmatlan, sivár élete lesz.

Akik ezt írják azok vagy nem voltak még szerelmesek vagy naív mesének tartják. Nem naívság abba hinni, hogyha két ember igazán szereti egymást és baj van, akkor egymást segítik.

Azért ennyire ne legyünk már liberálisak, hogy azt hangoztassuk, hogy mindenki a saját maga kovácsa. A párkapcsolatoknak a szeretet a lényege nem az önzés. Ez a "mindenki a saját maga kovácsa" is egy elég önző mondás.


2018. szept. 19. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

"Nem naívság abba hinni, hogyha két ember igazán szereti egymást és baj van, akkor egymást segítik.


A párkapcsolatoknak a szeretet a lényege nem az önzés."


Ez addig remek is, amíg az egyik nem akar a másikon élősködni. Én azoknak szoktam jönni az anyagi vonallal is, akiknek büdös a munka, és akár 30 fölött is képesek eltartatni magukat a szüleikkel, pedig egyébként nincs semmilyen nyomós oka (betegség), hogy ne dolgozzanak, egyszerűen csak lusták.


Engem próbált már ismerős lehúzni, csak egy kis kölcsönnel, majd visszaadja. Nagyon gyorsan elzártam a pénzcsapot, mikor láttam, hogy bottal üthetem a pénzemet. Jótékonykodok is, ha arról van szó, de nem szeretem, ha visszaélnek a jóindulatommal.

2018. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megélni nem is lehet belőle, viszont új emberré varázsol, felemel, motivál, szárnyalásra késztet, ambíciózussá tesz, eltörli az "én"-t és helyébe kerül a "mi". Szerelmesen hirtelen már nem is annyira elérhetetlenek azok a célok, amiknek távoli mivolta miatt egyedülállóként csak panaszkodunk.
2018. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt mert a szerelem nem termel profitot.

Másrészt sokkal nagyobb az esély rá, hogy sikertelen lesz a kapcsolat, minthogy sikeres. Persze az emberek nagyrésze gondolni se szeret ezekre, inkább durrbele bumm beleugrik a kapcsolatba, mert a szerelem vak...

2018. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Huha... annyira mély gondolatok ezek, haver, hogy még mindig ásunk, de nem találjuk őket...


Szerelemből megélni, hát, van egy bizonyos foglalkozás erre :D

Aztán: a "megélni valamiből" kifejezést arra használják, fiam, amikor valaki az adott tevékenységért cserébe pénzt kap, amiből szerez magának olyan - amúgy ugye full jelentéktelen - dolgokat, mint étel meg fedél a fej fölé. Na most hogy ebbe hogy keverted bele a szerelmet, arra csak tippelni tudok: lehet, hogy hülye vagy, vagy csak nem tudsz rendesen magyarul (maga kovácsa??). De a lényeg, hogy a kérdésednek nem sok értelme van.

2018. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Miért, szerinted meg lehet belőle élni? (Nekem is a prostitúció jutott eszembe hirtelen. :D) Nem vita tárgya, hanem tény, hogy nem. Az már egy másik kérdés, hogy hajlandóak vagyunk-e belevágni egy olyan párkapcsolatba, ahol várhatóak az anyagiakkal kapcsolatos problémák.
2018. szept. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nagyon szép dolog a szerelem. Tényleg szárnyakat ad, de ennyi nem elég. A volt férjem pl fülig szerelmes volt, és olyan adósságot csinált, hogy most is nyögöm... És az ő szerelme nem vesz ruhát cipőt, tüzelőt, kenyeret... Érted.

Sajnos számít a pénz. Tudod egyre erősebbek a magyar családok, régen egy egész család kellett, ha 5000ért vásároltak, ma elég egy 5éves. És nagyon sokan gondolják ma, hogy jönni fog a tuti, és hű de jó életük lesz, a másik felük meg meggebed.

2018. szept. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem nem az anyagiakra gondolsz, csak rosszul fogalmaztad meg a kérdést.

A szerelem nem minden.Volt egy kapcsolatom, akkor teljesedhetett volna be, ha a két gyerekemmel elköltözöm az ország másik végébe.Nem tettem meg.Egyszerűen nem tudtam ezt a gyerekekkel megtenni, hogy kiszakítsam őket a környezetükből és a bizonytalant válasszam.A férfi sem tudott-akart közelebb jönni, mert neki ott voltak a gyerekek. Szóval szép a szerelem meg minden, de nem győz le mindent.Vannak helyzetek mikor nem elég a szerelem, vagy mással ártanánk vele.Ilyen áron nem kell.

2018. szept. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!