Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha házassági szerződést akarok írni?

Figyelt kérdés
Már maga a házasság is egy szerződés ami tartalmazza, hogy kinek mi jár. Miért bizalom kérdése? Nem arról van szó, hogy valaki válni akar, hanem hogy reálisan gondolkodik, felnőtt emberhez méltóan.

2018. szept. 20. 21:02
1 2 3 4 5
 21/44 Csurmi ***** válasza:
82%

Nem baj ha házassági szerződést akarsz írni, az a baj hogy ehhez a rossz típusú nőket választod, majd panaszkodsz, hogy miért rossz típusúak.


Van az a típusú nő, aki úgy gondolja, hogy ő legyen szép, ápolt és kelendő, és ennyiben ki is merül a feladata. A pasi pedig legyen a pénzkereső. Ő hajlandó hozzádmenni, ha kap valamit cserébe. Te ezt a típust választod, majd csodálkozol, hogy úgy érzi, nem csinál veled jó üzletet, mivel te nem akarsz neki adni semmit.


Van a másik típus, akinek egy párkapcsolat nem erről szól. Ilyen típusú nőből is rengeteg van.

2018. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ilyen mentalitással egyszerűen ne házasodj.

A házassággal a házastársad közeli hozzátartozóvá válik, vagyis a családoddá. Ezt nem a nők "hiszik", ez így van.

Nem is értem, hogy ha így gondolkozol, egyáltalán miért és hogyan merülhet fel a fejedben a házasság?? Legyen akkor csak élettársi kapcsolat, abban a párod nem örököl utánad, és kész...

2018. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
21! Direk nem cicababák közül válogatok. A család dolog pedig, nyilvánvalóan egy feleség nem egy szintű a férj családjával. Társadalmi szempontból családtag. A család nem szerelem, hanem születés függvénye. A családtag csak halál esetén szűnik meg az lenni, a házastárs pedig egy válással már volt nincs. De egy igazi nő nem a férjéből akarja kipüfölni a családérzést hanem a gyerekei és szülei szeretetével teljesedik ki, és emelett élvezi hogy egy szerető férje van, akivel más minőségben,nyugodt boldog életet tud élni, és összeköti őket a közös családtagjaik szeretete. Nekem gyerekem, és idős szüleim vannak. Nem fogok az úgynevezett ,,új család"miatt mindhármukat eldobni,mert az új család dolognak mindig ez a célja, és a gyerekem örökségének felét elherdálni, csak azért mert ti csak így vagytok hajlandóak házasodni. Én egyenrangú társat akarok, nem olyat aki a gyereink jogos vagyonából szeretne magának, hanem aki valamit át akar adni a gyerekeinek.
2018. szept. 21. 12:07
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

"A család nem szerelem, hanem születés függvénye."

Hát nézd, szerintem meg előbb a családom az, akit a családomnak ÉRZEK, mint az, akivel ilyen-olyan közös vérünk van, és ennyi. Rám pl világ életemben tojtak a szüleim teljes mértékben, a páromat jobban a családomnak érzem, mint őket.


Azt meg fogd már fel, hogy nem a gyereked örökségét kapja meg a feleséged... Hanem a gyereked IS és a házastársad IS örökölhet.

2018. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Te kivételes eset vagy. De olyan érzelmeket ne várj el tőle amit csak a gyerekeinek tud adni. Ha majd gyerekeid lesznek, ők fogják azokat az érzelmeket megadni amire vágysz.Ha valaki igényt tart annak a felére, amit szinte mindenki egyértelműen a gyerekének szán, akkor nem károsítja meg? A férjek ezt úgy szokták kompenzálni, hogy még éltükben szinte mindent amit akarnak a gyereküknek adnak. De rossz a szívem, és a gyerekem kicsi.
2018. szept. 21. 12:21
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

#25

Nem kivételes eset abszolút. Rengeteg embernek nagyon rossz a kapcsolata a szüleivel és/vagy a gyerekeivel, sokaknak az enyémnél is sokkal rosszabb.

Nincs gyermekünk és nem is lesz.

Szerintem fura, hogy úgy érzed, az özvegyed nem örökölhet. Mi lesz vele, ha nem leszel? Plusz ha ő is elhuny, úgyis a gyereketek örökli az ő vagyonát is, így előbb-utóbb úgyis hozzá kerül, nem lesz megkárosítva semmivel...

De tényleg írd már meg, hogy minek akarsz házasságot, ha így gondolkozol :D Miért nem jó az élettársi?

2018. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Azért akar esküvőt, mert anyukája azt szeretne.:-D
2018. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Én életképes feleséget akarok. Van már gyerekem. ezért az én leendő feleségem nem az anyja. Ne az gyerekeimnek gyűjtött pénzből akarjon élni. Milyen anya az, aki az életképtelenek miatt hozott törvény miatt fosztja ki a gyerekeit??? És ha nem bántja a gyerekeinket úgyis gondoskodnak róla ha bajba kerül. Nem tudok ilyen nőket tisztelni. Én nem hátteret, hanem velem egyenrangú partnert akarok,aki tényező. És nem csak valakit akarok aki a házamban vendégeskedik. El vagyok keseredve. Megpróbálok randizni egy észak eur nővel. Azok teljesen más kategória, én is az vagyok. Hiba volt kelet-erópai nőkkel kezdeni.Én az anyám után örökölni fogok...
2018. szept. 21. 15:20
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem feladni.

MINEK AKARSZ HÁZASODNI ÍGY?????? Válaszolj már.....

2018. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Én elhiszem hogy nem érted 😀Mondjuk nem elvakult erős szeretetből és tiszteletből? Ezt nem értették a randijaim se.. Minek anyagi érdek nélkül? Úgy látszik ehhez férfinak, vagy nem magyar nőnek kell lenni hogy valaki megértse.
2018. szept. 21. 15:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!