Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha házassági szerződést akarok írni?

Figyelt kérdés
Már maga a házasság is egy szerződés ami tartalmazza, hogy kinek mi jár. Miért bizalom kérdése? Nem arról van szó, hogy valaki válni akar, hanem hogy reálisan gondolkodik, felnőtt emberhez méltóan.

2018. szept. 20. 21:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

#30

Nem az anyagi érdek a lényeg... Bizalmatlan vagy, már előre nem tiszteled a társad, és a házasság lényegét akarod megváltoztatni.

Ennek így semmi értelme.

2018. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Pont hogy azt akarom hogy olyan legyen akit lehet tisztelni, és tisztességes. De mindegy is. Nem kell magyarázkodni. Neked ez a lényeg, nekem pedig más. Gondolom a lánygyerekekbe belenevelik ezt a felfogást.
2018. szept. 21. 15:47
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek a 78%-os kolléga minden szavával, egyszerűen nem fogod fel, hogy a házasság rendeltetése pont annak a feltétel nélküli bizalomnak a kifejezése, amit te elvakultságnak/naivitásnak/miegymásnak titulálsz. Az ilyen embernek nem való esküvő, és ezt NEM azért mondom, hogy a mentalitásodat kritizáljam (meg lehet érteni téged is), hanem azért, mert tény. Konkrétan lealjasítod a házasság intézményét azáltal, hogy minden súlyától, jelentőségétől megfosztod, és csak üres státuszt, formalitást csinálsz belőle.
2018. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lánygyerekes dumát meg úgy nyomod, mintha a férfiak túlnyomó többsége a te véleményedet osztaná, pedig ez rohadtul nincs így.
2018. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
33 Értem. Nektek a jogi ,anyagi része adja a súlyt, nekem pedig az isten előtti elköteleződés, és a közös jövő. Egy szülő nem engedheti meg magának hogy ennek tegye ki a gyerekét. Nőként baromi könnyű bizalmat elvárni. Na mindegy, jól esett kinyávognom magam.
2018. szept. 21. 16:00
 36/44 anonim ***** válasza:
83%

#35

Kiforgatod. Nekem is elköteleződést jelent, csak az én fogalmaim szerint elköteleződve az van, aki nem érzi szükségét a saját pozíciója bebiztosításának, mert meg sem fordul a fejében, hogy egyszer el fog válni, nem az, aki eleve erre készül. Ahhoz, hogy valakivel szimplán csak _tervezgesd_ a közös jövőt, és úgy érezz iránta, hogy "jobb vele, mint nélküle, de azért pótolható", nem kell papír. Hívő nem vagyok, de úgy hallottam, Isten a válások legnagyobb ellenzője. :D És miért lenne a nőknek könnyű? Nem tudom, melyik világban élsz, ha szerinted manapság is az a jellemző, hogy otthon vannak, gyereket nevelnek, házimunkát végeznek és nem adnak hozzá semmit a családi vagyonhoz.

2018. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Elvakult vagy. Saját magad véded azzal, hogy azért nem akarnak a nők folytatást, mert nekik csak az anyagi haszon fontos.

Egyrészt rólad is sokat elmond, ha ezt làtják csak vonzónak benned. Ennek oka van.

Másrészt tipikus példája vagy annak, hogy aki elriasztja a nőket. Minél jobban megismernek, annál kevésbé akarnak.

Ráadásul van már gyereked mástól, tehát van már egy befulladt kapcsolatod, aminek válàs/szakítás lett a vége. Nem ok nélkül.

Inkább örülj, ha valaki egyáltalán szóba áll veled.

2018. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Ne írkáljatok privátot!!!Érdekes módon amíg nem tudják a végrendeletet, addig minden oké. Az hogy valaki a pénzemért akar, az nem jelenti hogy rossz parti vagyok. Az meg ne az én hibám legyen, hogy az exem lelépett mással. Ponthogy sikeres vagyok a csajozással. Megfordítom: nem nektek nem kellek, hanem nekem nem kelletek. Volt akinek azt mondtam hogy mégse akarok mert macera, mindjárt kitalálta hogy folytassuk.Amúgy van egy elvált anyuka, vele szoktam khm. Úgyhogy nem a nemi élet a bajom. Most írtam az egyik ismerős lánynak, modern, persze nem kelet európai, elmeséltem neki viccesen hogy miért szakítottam, és örült hogy milyen okos vagyok. Úgyhogy ennyit erről. Ti nyugodtan éljetek továbbra is élősködő alárendelt módon.
2018. szept. 21. 20:42
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem értem, mitől jelentene a szerződés nélküli házasság kapásból alá-fölérendeltségi viszonyt, de oké, mi így élünk, te meg örülj, hogy valaki okosnak tart, szia.
2018. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 30 éves, diplomás, saját egzisztenciával és versenyképes fizetéssel rendelkező nő vagyok. Tehát mivel van saját tőkém nem érdekel más pénze, így egy házassági szerződés se érdekelne. De pl én nem nevelném más gyerekét, mivel sajátot szeretnék, és szeretném ha a férjem nem úgy tekintene rám mint valami "vendégre" a házasságunkban és nem tenyészkancának használna. Szerinted egy nő eégedjen meg a gyereke(d) és a saját szülei szeretetével, mert tőled semmilyen érzelemre nem számíthat?
2018. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!