Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az ittasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az ittasság felhozható kifogásnak? Vagy csak a felelősséget próbálják hárítani az ilyen emberek? Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Többször olvasni itt egy-egy megcsalás, egyéb tett elkövetésekor, hogy többet ivott a kelleténél valaki, és ezt hozza fel mentségnek. Például itt van a tegnapi férfi, aki megvert és kirabolt egy nőt, és ugye az van írva, hogy fiatal és ittas volt. Ez már megfelelő mentség valaki szerint (az adott férfi barátnőjén kívül)?

Vagy van egy másik kérdés, ahol egy kapcsolatban élő férfi egy buliban ittasan csókolózott egy lánnyal (aki nem a párja), és aztán tovább is mentek, amikor viszont a lány tiltakozott, a férfi nem hagyta abba. Szerinte az ittasság, mint befolyásoló tényező, jó indok lehet arra, hogy miért nem tudott megfelelően reagálni a lány tiltakozására. Miért gondolja bárki, hogy ez elfogadható mentség?


2018. szept. 25. 14:27
 1/10 A kérdező kommentje:

A két kérdés, amit említettem, de ezek csak példák a sok közül, amit itt lehet olvasni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

2018. szept. 25. 14:29
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Semmiféleképpen.
2018. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Kifogás :D

Én halál részegen is az uramra mászok rá :D

2018. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
52%
A pia nem mentség semmire!
2018. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha valaki öntudatlanságig leissza magát, az önmagában gáz, tehát egyáltalán nem lenne jó mentség, sõt rontana a képen, nem elég, hogy erõszakos tolvaj, még részeges is.


Utoljára tinikoromban csináltam olyant, hogy öntudatlanságig ittam magam (akkoriban még nem is bírtam az italt), de azóta sosem volt erre több példa, már azt furcsálltam, hogy egyeseknek ez miért ilyen természetes, hogy részegségig leisszák magukat.:)

2018. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, hogy miféle felelősség hárításra gondolsz, de az embernek önmaga felelőssége az is, hogy ne igya le magát a feketeföldig, nem? Szerinted ha részeg volt, akkor arról is ki tehet? Mások nyomták le a torkán a piát?

Buli hangulathoz nem szükséges, hogy részegre igyam magam, nem tudom, hogy te hogy vagy vele.

2018. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Felhozató kifogásnak, elvégre ők is felhozták. :)
2018. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Felhozhato, csak nem elfogadhato.
2018. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem kifogás, inkább súlyosbító tényező...
2018. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, természetesen nem hozható fel megfelelő indokként az, ha valaki annyit iszik, hogy utána nem képes kontrollálni a tetteit. Ha tudom magamról, hogy ilyen személy vagyok, és hajlamosabb vagyok olyasmit tenni, amit utólag nagyon bánnék, szégyellnék, akkor igyekszem úgy viselkedni, hogy elkerülhessem az ilyen helyzeteket. Ez abszolút az éretlen személyiség megnyilvánulása, kortól teljesen függetlenül. Egy értelmesebb embernek meg sem fordul a fejében, hogy ezzel mentegesse magát, főleg nem az olyan bűncselekmények esetében, amiket te linkeltél a példáidban. Az alkohol egyébként ennyire nem személyiségformáló, tehát az akkor elkövetett dolgokat ugyanúgy megtenné az ember, csak kap egy kis segítséget a gátak legyőzéséhez, de attól az alap személyiségének része, hogy képes lenne ugyanúgy véghezvinni, amiket ittasan is csinált akár bűncselekményekről beszélünk, akár hűtlenségről.
2018. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!