Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok az ambiciózusság csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok az ambiciózusság csak annyiban merül ki nálatok, hogy törekedjen jobb munkára, végzettségre, jogsira, nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

A fiataloknál azt vettem észre, hogy ebbe a négy dologba képzik magukat és ennyi, semmi más. Olyan szempontból vagyok ambíciózus, hogy szeretem művelni magam és, ha lesz párom arra szeretnék törekedni, hogy egy békés, szereteten alapuló kapcsolatunk legyen és együtt tervezzük a jövőt.

Viszont azt látom a nőknél, hogy kimerül nekik annyibban, hogy jobb munkahelyre törekvés még több végzettség, jogosítvány megszerzése és persze a nyelvvizsga.

Minek törekedjek arra amit nem szeretnék? Van egy nyugis munkám. Mi értelme van egy stresszesebb munkát csak azért elválallni, hogy több mindent felhalmozzunk, aztán emiatt korábban meghaljak? Minek törekedjek jobb végzettségre, amikor úgyis fejlesztem magam azzal, hogy olvasok? Jogosítványra mostanában nincs szükségem csak felesleges pénz pocséklás lenne, nem vonz a vezetés, ha lenne neki akkor nem csinálnék gondot abból, hogy ő vezet majd leteszem akkor, ha szükségét érzem.

Most őszintén csak ezeket hívjátok ambíciónak? Ennél gondolom jóval összetettebb az ambíció jelentése.


2018. okt. 14. 06:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Te például képezhetnéd magad helyesírásba'
2018. okt. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

És anyád kimosta már a ruháidat, hogy ennyire mindegy neked mennyire kevés pénzt kapsz? Azoknak szokott mindegy lenni, akiknek a mamahotel amúgy is mindent intéz.


Úgy nekem se lenne fontos. De mivel abból élek, amit keresek, eszem ágában sincs magamra venni egy másik ember anyagi terhét pluszban. Én se azért csináltam jogsit, mert annyira érdekelt, hanem mert jobb munkákat szerezhetek általa. A nyelvvizsga is a nyelvtudás miatt merülhetett fel, szóval inkább aktív nyelvtudásként hivatkoznék rá.


De te életed, éld ahogy jól esik csak ne csodálkozz ha mások nem kérnek belőle.

2018. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 Menj az anyádba az ilyen cinikus megjegyzésekkel. Szüleim már nem élnek, egyedül tartom el magam, te előítéletes idióta! Az a gond, hogy létezik olyan, hogy kevés fizetés és ez ahelyett, hogy felháboritana titeket és kiállnátok az egyenlőség mellett inkább másikat bátnjátok.
2018. okt. 14. 07:39
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

te egy lusta fazon vagy.


kosz, nem.

2018. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Ambiciózus szóval könnyen dobálóznak emberek, aztán rájönnek mivel jár. Nekem volt ilyen törtető párom, pokol volt vele a kapcsolat. Sose volt ideje rám, a kapcsolatunkra, az meg szépen lassan meghalt. Az sose baj, ha az emberben van fejlődni akarás, de az ambíció nem azt jelenti, hogy olyat halmozok fel amiről úgy érzem nincs is szükségem. Minek jogsi, ha nem akarsz vezetni? Csak hogy fel tudd mutatni? Az ambíció inkább hajtóerő, annak az akarása hogy jobb ember legyél. Aki javak felhalmozását érti ezalatt, az rosszul értelmezi a fogalmat.
2018. okt. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#6 Jól le írtad ment a zöld. Erről beszélek, hogy nem csak a kapitalizmus megközelítésben lehet valaki ambíciozus. Sőt ezt a bérmunka rendszert se tartom emberségesnek azt se, hogy termelőeszközök nem az emberek kezében van hanem az elit kezében.

Nem vagyok az a tipikus lusta alkoholista, drogozó ember csak engem nem hajt a karrier és a jobb végzetség, sokkal inkább az hajt, hogy az emberek ne legyenek ilyen szolgalelkűek.

2018. okt. 14. 08:20
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem tetszik, hogy valaki a szellemi javait is növelni szereti, nem csak a fizikait.

A férjem például a jogositványt az átlagnál később szerezte meg, mert egész egyszerűen addig nem volt rá szüksége. Ettől még nem gondolnám lustának vagy motiválatlannak, bár őt megmozgatják a szakmai kihivások.

Ami engem illet, külön megértelek, a magam humán-művészi beállitottságommal én sem vagyok a kapitalizmus nyertese. De semmi nem tart örökké. És arra fókuszálj, amiben jó vagy. Abban mindig lesz igényed a magasabbra törekvésre.

2018. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 Igen attól, hogy most azonnal nem szeretnék még a jogsival foglalkozni az nem azt jelenti, hogy lusta lennék letenni. Csak semmi szükségem nincs még rá. Nem azt mondom, hogy nekem egyáltalán nem kell.

A munka témánál is pont ez a helyzet nyugis közepesen keresős munkám van, de nem azt jelenti, hogy örökre ott maradok, mert munkahelyen vannak pozíció váltások. Nem szeretek nyalizni a feletteseimnek, hogy akarattal feljebb jussak.

Azt kritizálom a fiatalokban, hogy sok mindent egyből akarnak és amikor a nők szájából ezt az ambíciót hallom akkor elsődlegesen az anyagi ambícióra gondolnak. Ez engem nagyon zavar, mert olyan szinten vagyok ambíciózus, hogy szeretek művelődni, olvasni, netes cikkeket olvasni. Ez is egy munka, mert energia befektetést teszek azzal, hogy olvasok valamit, felmegyek egy netes hírportálra és elolvasok egy cikket. Csak az a gond, hogy ezért nem fizetnek meg bennünket. Holott egy jól műküdő táradalomban nem a bérmunkáért fizetnének meg, hanem mondjuk a mindennapi munkáért, ami egy szellemi munka lenne. Nem a munkaalapú társadalomban látom a jövőt, hanem műveltségi társadalomban ahol nem kapom meg azt a becsmérlés, hogy lusta vagyok én csak azt szeretném csinálni amiben az örömömet lelem. Nem tehetek arról, hogy én nem vagyok annyira szervilis, mint a fiatalok többsége.

2018. okt. 14. 09:23
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem feltétlenül anyagi ambícióról van szó, szerintem inkább csak azt várják, hogy legyen valami célod az életben, amit el akarsz érni, amiért teszel, nem csak úgy tengsz-lengsz a világban, mert pont most éppen így jó. Most hogy neked az a célod, hogy világhírű szobrász legyél, vagy boldog, békés családapa, netalán a karriered szeretnéd fejleszteni a lehető legmagasabb szintre, az szerintem mindegy, csak legyen. Nyilván az a legáltalánosabb, hogy az ember anyagi javakat szeretne felhalmozni, mert attól fog kényelmesen élni, ha sok pénzt keres és a megélhetése biztonságban van, akkor a többi dologra is marad kapacitása, szóval gondolom ezért hallod ezt legtöbbször. De nem hiszem, hogy ez lenne az egyetlen dolog, amit a fiatal nők elvárnak "ambíció" címén, mert valóban nem ezt jelenti.
2018. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az ambíciózusság azt jelenti, hogy jobb életre törekszik egy bizonyos szintig. Ebbe beletartozik a saját kedvelt területén való önképzés és igen, az anyagiak is (mondjuk nálam a jogsi pont nem, mert a jelenlegi élethelyzetemben nem látom szükségét az autónak), és nem úszkál el a langyos szarban... ha csak egy területre koncentrál (pl. csak művelődés), közben viszont minimálbért keres, és rohadtul nem zavarja, hogy egy moziba nem tud elmenni havonta vagy színházba vagy koncertre vagy sporteseményre, vagy hogy nem eszik minőségi ételt, az az én ízlésemhez nekem nem elég ambíciózus, ez van.
2018. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!