Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért képtelenek az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért képtelenek az emberek egymásnak a kellő szabadságot megadni?

Figyelt kérdés
Szerintem sok kapcsolat ezen siklik ki. Nem mennek egymás nélkül sehova, nem csinálnak egymás nélkül semmit. Sokszor hallom:"nem mehet el buliba, mert akkor megcsal" Múltkor meg panaszkodott valaki, hogy a barátnője megcsalta, de így kezdte a mondatot:"elengedtem, nem kellett volna, ez lett a vége" Mondtam neki, hogy ahol egyáltalán ez felmerül, hogy "elengedte" a másikat, ott nem meglepő, hogy ez így végződött. Szerintem nem is értette miről beszélek. Intelligencia hiánya, önbizalomhiány, vagy mi generálhatja ezt?
2018. nov. 6. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyfokú bizalmatlanság.

Az ilyenek csak hangemberek, mondják a szépet és a jót, hogy ő a tökéletes az igazi meg mindnekinél jobban ismeri és bízik benne....


aha persze.....

2018. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

hát azért nem kell annyira megteremteni az alkalmat erre-arra.

Nem mondom, hogy ne mozduljon ki egymás nélkül a pár, de ha valaki rendszeresen bulizik a másik nélkül, az biztos, hogy nem vezet sok jóra.

2018. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi 14 éve vagyunk házasok, sok programot szoktunk egymás nélkül is csinálni. Utazunk is külön. Mindkettőnknek saját baráti társasága van, bulizni legalább 10 éve nem voltunk együtt, csak külön külön. Nem szoktunk egymástól engedélyt kérni, hogy elmehessünk valahova, csak közöljük egymással, hogy ekkor és ekkor ide és oda megyek, és a másik ilyenkor nem kezd el hisztizni, hanem megbeszéljük és egyeztetjük a programokat. Ha én elmegyek egy fesztiválra, ő itthon marad, vigyáz a kutyára, hogy el tudjak menni, mikor ő megy el, én segítek neki,hogy nyugodtan el tudjon menni. Ilyenek, hogy nézegessen a telefonját, jaj vajon ki hívja stb. gondolati szinten sincs a fejemben. Attól, mert összeházasodtunk, még nem vagyunk egymás rabszolgái, és van saját életünk. Nyugalomban, harmóniában élünk, és szerintem ez a normális, nem az, ahol rátelepszik egymásra a két fél, és egymást fojtja. Ha nem tudnak egymásban megbízni, miért is vannak együtt? Akkor nem jól választottak... Tényleg nem értem miért jó örökös stresszben vergődve élni.
2018. nov. 6. 21:24
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha a ti kapcsolatotok, házasságotok ennyire mesébe illő , egy tündéri történet, akkor miért érdekel ez téged egyáltalán, hogy másokkal mivan??
2018. nov. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
#4-es, bennem is ez merült fel legelőször :D Ha magamból indulok ki, és minden jó, eszem ágában sincs más “nyomorán” keseregni. Maximum ha segíteni akarok, azért kérdezem..
2018. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokan a párjukat magántulajdonnak nézik.
2018. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
de ti együtt is csináltok valamit, vagy csak külön? mert akkor nem csoda, hogy nem vagy féltékeny, hiszen a leírásod alapján ez nem házasság, hanem lakótársi viszony.
2018. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
mi oltás 😂
2018. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem bíznak egymásban.

Nekünk vannak programjaink együtt és külön is. Egyikünk sem féltékeny típus. 7 éve működik.

2018. nov. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Csak a saját érzéseimet tudom leírni ezzel kapcsolatban.

Nekem az fáj, amikor ő ragaszkodik a külön programjaihoz, hogy időnként úgy érzem, csak egy pótszer vagyok, aki akkor kell, amikor éppen nem akad más, kellemesebb elfoglaltsága. Egy oldaltáska, amit viszünk magunkkal, mert praktikus, de otthon is hagyhatjuk, ha épp nincsen kedvünk cipelni...

Nekem fontos, hogy ott legyen mellettem akit szeretek, szeretem a jó dolgokat, az élményeket vele átélni, hiszen a közös élmények az egyik fő mozgatórugója a tartós, boldog párkapcsolatnak. Ha minden élményt külön élünk át, akkor minek vagyunk együtt egyáltalán?


Nem azt mondom, hogy nem fér bele, hogy pasis-csajos programokat szervezzünk, nem azt mondom, hogy mindig egymás nyakán kell lógni. Nekem pl. énidőre is szükségem van, introvertált vagyok, időnként kell a csend, a töltődés. Máskor barátnőzöm, megint máskor a (nem közös) gyerekekkel megyünk valamerre, ahová ő nem mindig jön. Ő ragaszkodik a haverjaihoz, rendszeresen mennek együtt ide-oda. Ez teljesen oké, és nem is ez zavar.

De most például elment egy hétre, külföldre, nyaralni. És ez már nekem is sok. Szeretem, és nagyon fontos nekem, de ezekkel a dolgokkal hosszú távon nálam szépen ki fogja nyírni az érzelmeket, mert az nem építi az embert, amikor fáj, és a másik meg tehetne ellene, de nem tesz, mert neki máshoz van kedve éppen.


Nem a bizalom hiányzik. Az érzés hiányzik, hogy fontos vagyok, úgy igazán.

2018. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!