Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Évek után is vele a legjobb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Évek után is vele a legjobb a szex, képtelenek vagyunk elszakadni?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve nem vagyunk együtt a volt élettársammal. Van egy gyerekünk is. Sokminden volt a háttérben, amiért végül szétmentünk. Azóta kicsit ilyen se veled se nélküled állapotban vagyunk. Többször megpróbáltuk "újrakezdeni" is, de mindig kiderült, hogy előjönnek ugyanazok a problémák, amik miatt nem tudtunk együtt élni.


Szerintem, ami miatt alapvetően nem tudunk elszakadni egymástól, az nagyban az, hogy egymással magasan a legjobb a szex. Volt több (leginkább alkalmi vagy pár alakalmas) partnerünk is mindkettőnknek ez alatt az idő alatt, de a közelébe sem ért senki egyikőnknek se annak, ami köztünk tud lenni. Nagyon durva az a szexuális vonzalom és változatosság, ami megvan köztünk 10 év után is. Egy idő után mindig egymás mellett kötünk ki és valahogy képtelenek vagyunk lemondani erről.

Miért lehet ez? Hogy lépjek ebből ki? Ki kell-e egyáltalán? Ez így azért nem mehet a végtelenségig...



2018. jan. 30. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

És mi a probléma? MIért mentetek szét?

Mert nem mindegy, hogy mert ütött vert, nem dolgozott vagy csak nem pakolt el maga után?!

Talán ezt kéne megoldani, hisz ott egy gyerek is, akinek kéne egy egészséges kapcsolati minta, vagy együtt, vagy külön külön

2018. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem szerelmesek vagytok egymásba, vagy annál is több. Ezért van ez..
2018. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nektek kell eldönteni. Ha nektek jó így, csináljátok! Ha nem jó, akkor ne csináljátok!
2018. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nem minden ember tud egyutt elni, de attol meg szerethetik egymast.
2018. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1-es: tényleg elég összetett, hogy miért mentünk szét, és bármennyire is próbálnám itt megfogalmazni, nem lenne teljes a képlet és jönnének az okoskodók, hogy miért vagyunk hülyék, miért vagyok hülye pitsa vagy miért mocsok ő. Sok probléma volt. Nem vert, de csinált olyan dolgokat, amiken máig nem nagyon tudom túltenni magam, és ami részemről súlyos bizalomvesztéssel járt. Ezek a konfliktusok pedig sok más téren éreztették a hatásukat...egy idő után eljutottunk oda, hogy konkrétan a levegővétele idegesített.


Hogy jó-e vagy nem jó...ez a baj...egy ideig mindig csodás, aztán kezdődnek ugyanazok a dolgok előről és egymás idegeire megyünk, összeveszünk stb. Mégsem tudunk elszakadni., mert amikor jó, akkor olyan jó mint senki mással...

2018. jan. 30. 10:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Párterápia?
2018. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok, azzal a különbséggel hogy szakításunk óta nem voltam senki mással. Csak a korábbi, kapcsolatunk előtti idők tapasztalataival tudom összehasonlítani.

Valami egészen elképesztő hogy milyen vonzalom tud lenni x sok év kapcsolatban eltöltött idő + azóta külön töltött idő alatt is.

Egy ideig engem is foglalkoztatott a téma, hogy ez így most jó-e, normális-e, vagy abba kellene hagyni ezt a dolgot.

Végül arra jutottam, hogy:

van egy közös gyerekünk, akinek addig a legkevésbé rossz amíg nem kerül apa vagy anya mellé egy számára idegen ember. Ennél fogva is, egy új társ -amellett hogy egy teljesebb kapcsolatot jelenthetne- nagyon megnehezítené a mindennapokat.

Emellett, nagyon jól érezzük magunkat egymással. Nem csak testileg... de sokmindent megbeszélünk a mai napig.

A "normál" együttélős párkapcsolat nem ment, mi is számtalanszor újrapróbáltuk. De így külön életet élve, kvázi távolról tudjuk egymást tisztelni, barátként kezelni, egymást támogatni, na meg páratlan élményeket megélni.

Innentől kezdve pedig baromira nem érdekel hogy mi a "normális", milyen cimkével ellátott csoportba kellene besorolnom magunkat, ki mit szól ehhez stb.

Nekem (és a közös gyerekünknek) ez a legjobb, vagy néha legkevésbé rossz. Majd ha annyira nagyon fontos lesz az hogy 0-24 legyen mellettem valaki, akkor elgondolkodom hogy beáldozom-e azokat a dolgokat amik most jók az életemben, de cserébe fel kell adnom egy "teljes" kapcsolatért. (Akkor sem lesz teljes maga az életem, hiszen feldobtam számomra fontos dolgokat).


Szóval, nem mehet a végtelenségig? Lehet hogy nem fog. De amíg jól érzed így magad, addig miért aggaszt ez?


Miért lehet ez? Mert a kapcsolatotok lábai közül több nem működött, ez viszont nagyon erős.


Hogy lépj ki ebből? Miért, ki akarsz lépni? Ha mérlegre teszel mindent, és úgy szemléled, ez tényleg annyira nagyon rossz így?

2018. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Kossz a lepontozsst, erdemes elmondani a velemenyet az embernek..

2es

2018. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont erre jutottam, hogy jó ez így végülis, ha nem is örökre. Főleg, ha neki sincs más, tehát nem vagy századik a sorban. Nektek így megy, akkor így meg. Pont ezt akartam én is írni.

Én házas vagyok, de mi egy év után költöztünk újra össze, mert valóban a szex mindig megvolt,(az egy évet leszámítva) de az alapvető emberi együttélés szabályai voltak az ő oldaláról piszkosul felrúgva, de nem fizikai bántalmazásról beszélek.

Volt pszichológus bevonása, párterápia, mediáció, új szabályok lefektetése, és most nemrég kezdtük, meglátjuk, hogy működik.

2018. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is jasvaslok.terápiát

És az a nagy gond, hogy már nincs bizalom. Azt kéne helyretenni.

Kezdjetek el randizgatni, hátha újra kialakul valami

2018. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!