Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljek arról a páromna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek arról a páromnak, hogy zaklatott/molesztált egy férfi régen?

Figyelt kérdés

Felnőtt, huszonéves nő vagyok, 4 éves kapcsolatban. Nagyon jól megvagyunk a párommal, jó a kapcsolatunk, viszont a szexualitás terén vannak gondok, konkrétan értem ez alatt, hogy hullámzó mértékben szorongok a szexualitás miatt.

Ennek oka, legalábbis részben, szerintem olyasvalami, ami már évekkel ezelőtt történt, mikor 13-14 éves voltam: egyik tanárom nos.. molesztált? zaklatott? Nem is tudom, mi lenne a legjobb szó rá. Csókolgatott, fogdosott, vetkőztetett, ajánlatokat tett (aludjak nála, menjünk együtt ide-oda, konkrétan is mondogatta/írogatta, hogy miket csinálna velem, stb), ilyesmik.

A páromnak még régebben elmondtam úgy nagyjából a dolgot, hogy volt egy tanárom, aki jobban érdeklődött irántam a kelleténél, de ennyi, részletekbe nem mentem. Ő az egyetlen, akinek egyáltalán említettem ezt a dolgot, soha senkinek nem meséltem el az egészet.

Úgy érzem, ez a történet közrejátszik abban, hogy néha feszengek, mikor a párom kezdeményez nálam szex terén, illetve előfordul, hogy szeretkezés közben sem tudom kellőképpen elengedni magam.

Szeretnék erről beszélni vele, és a bizalom meg is lenne, nem az a gond, egyszerűen nem tudom, hogy lehet egy ilyen beszélgetésbe belevágni. Maga a téma is elég meredek.. emellé jön, hogy világ életemben gondjaim voltak az érzéseim megfogalmazásával, és az, hogy egyszerre akarok is és nem is erről beszélni.

Plusz valahogy folyton azt érzem, hogy "nem alkalmas" éppen, mármint ez nem olyan téma, amit így vacsi közben bedob az ember csak úgy.


Hogy lehetne ebbe belevágni?

Ti hogy hozzátok fel a párotoknak, ha bármi nehezebb témáról szeretnétek beszélni?

Hogy lehet egy ilyen kényesebb, kellemetlenebb beszélgetést elindítani?


2018. nov. 15. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először egy pszichológussal kellene beszélni. A párod nem fogja megoldani ezt a gondot.
2018. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Konkrétan megoldani a pszichológus se fogja. Lehetségesnek tartom, hogy fel fogok keresni szakembert IS (bár próbálkoztam már vele más kapcsán, és akkor nem tudtam belső dolgaimról őszintén beszélni egy vadidegennek, de lehet hogy adok még egy esélyt a dolognak), viszont a párommal szeretnék erről beszélni mindenképpen, hiszen a szexuális életünk kapcsán őt is érinti a dolog.

2018. nov. 15. 15:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt elég korrekten megfogalmaztad az egészet, de elhiszem, hogy szóban ez nehéz. Miért nem írod le neki ezt így? Vagy most lehet, hogy vicces és butaság, de miért nem linkeled át neki a kérdést? Jó, valóban az utóbbi nem jó megoldás annyira.

Szerintem írásban fogalmazd meg és add oda neki, én leírni szoktam a dolgokat, ha gyenge vagyok elmondani, vagy valami.

2018. nov. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy írj neki egy levelet. Abban meg tudod fogalmazni a dolgokat könnyebben, át tudod gondolni. Hidd el, ha négy éve együtt vagytok és úgy érzed, a bizalommal nincs gond, akkor jól fog reagálni és megérti, hogy számodra nehéz erről beszélni.
2018. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jó ötlet ez a levél, meg fogom próbálni szerintem. Legalább lesz időm átgondolni, megfogalmazni.

Köszönöm a válaszaitokat!

2018. nov. 15. 16:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem az a saját tapasztalatom, hogy nagyon felszabadító érzés megosztani a hozzád legközelebb álló személlyel, a társaddal ezt az egészet. Van, hogy észrevétlenül felemészt belülről az, hogy egy ilyen életeseményt magadban hordasz folyamatosan, bezárva egy dobozba. Nekem nagyon sokat segített abban, hogy elfogadjam, hogy ez történt, és tovább tudjak lépni könnyebben. Kitartás!
2018. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem is történt hasonló.

Nem tudok róla beszélni.

Egyszer véletlenül találtam egy oldalt, ahol névtelenül megoszják a történeteiket a szexuálisan zaklatott áldozatok.

A párom látta, hogy nagyon elmélyülten olvasok, kérdezte mi az, elmondtam miről van szó.

Erre odajött, megölelt és annyit mondott, már nincs baj, itt vagyok.

Nem kellett mondanom semmit, de tudja...nekem ez elég.Úgy tudja, hogy mégsem kellett mondanom semmit.

Ez az egész nem egy direkt szituáció volt, de jól jött ki végül is.

2018. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi kocsikázunk ha valamiről beszélnünk kell akkor beülünk a kocsiba és csak megyünk és mondjuk és mondjuk amit érzünk.

Vagy a másik,hogy fékezünk az ágyban már sötét van és elkezdünk beszélgetni ( ez lehet segíthet,mert nem látod olyan mintha egyedül lennél de mégis veled van)

Nagyon sajnálom ami történt és remélem túl tudsz majd ezen jutni

2018. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*fekszünk
2018. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ♥

Igen, én is úgy érzem, segítene már csak az is, ha elmondanám neki.

Már gondolkozok, hogy lehetne megfogalmazni a már említett levelet, illetve addig folyton agyalok közben, hogy másképp bele tudnék-e vágni valahogy.

2018. nov. 16. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!