Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt vettem észre magamon is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt vettem észre magamon is meg másokon is, hogy a vonzalom nem 1. találkozáskor (nem randira gondolok) alakul ki 2 ember közt. Hanem többedjére kezd el tetszeni a másik. Valaki hasonló tapasztalat? Első látásra szerelem emiatt nem valós szerintem.

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Igazából ez teljes mértékben változó. Szerintem létezik szerelem első látásra, többször volt már ilyen. Azonban egyetértek abban, hogy inkább a többedjére történő találkozások esetén alakul ki legtöbbször.


Ha valaki nagyon szimpatikus és érzed kettőtök között a szikrát, akkor könnyen egymásra találhattok.

2018. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem általában szerelem első látásra szokott lenni és nem úgy hogy többszöri összefutás után alakul ki. Ezeket magamban tartom, mert tudom hogy foglalt a másik és semmi értelme fölös köröket futni.
2018. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első látásra csak vér szökik a nemi szervekbe. Amíg nem beszéltél a másikkal, olyan, mintha azt mondanád, George Clooney-ba vagy szerelmes.
2018. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első látásra maximum szexuális vonzalom van, amit sokan összekevernek a szerelemmel. Ha valaki jól néz ki, akkor lehet, hogy csak ennyi infó alapján sokan simán szexelnének vele, viszont simán lehet hogy a jó külső mellé egy primitív, arrogáns, kibírhatatlan pötskalap. Ettől még szexre lehet, hogy jó, de valószínűleg kevesen lennének bele szerelmesek.
2018. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első látásra vonzalom simán van,ezt hívják kèmiának.A szerelem viszont kialakul szerintem.
2018. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha a szerelemre gondolsz az általában később alakul ki, de úgy gondolom, hogy vonzalomnak meg kell lennie már az elején. Vagyis nálam eddig akivel nem volt meg rögtön a vonzalom, azzal idővel se alakult ki.
2018. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én magamon azt vettem észre, hogy ha első találkozáskor nem éreztem valamit, amitől a másikat különlegesebbnek látom, akkor századik találkozáskor sem fog kialakulni bennem semmi iránta. Olyan volt, hogy elsőre tetszett, de amikor jobban megismertem, ez a kezdeti vonzalom ez rövid életűnek bizonyult, de olyan még sosem, hogy elsőre nem tetszett, és idővel kialakult. Amúgy nem kifejezetten szerelem ez, ahhoz nyilván szükséges a másik ember mélyebb ismerete, de a vonzalom az nem feltétlenül a másik ismeréséből alakul ki, ez simán lehet a külső/illat/hang/gesztusok/gondolkodásmód és egyebek alapján kialakuló vonzalom. A férjem mikor megismertem, először annyit láttam, hogy helyes, tetszett ránézésre, de aztán amikor elkezdtünk beszélgetni, akkor már egy alap vonzalmi szint kialakult bennem, amit könnyű volt szerelemmé alakítani, mert minden megnyilvánulása csak egyre szimpatikusabbá tette számomra- és ez az első találkozás alakult ki, nem "lassú víz partot mos" alapon sok-sok idő elteltével. Én egyébként emiatt azt szoktam mondani, hogy ő egy szerelem első látásra volt számomra, mert bár nyilván nem akkor és ott szerelmesedtem belé, de azért már akkor megalapozta az érzelmeimet, és nem kellett sok, hogy eljussunk a valós érzelmekig.

Persze, vannak akik kevésbé lángolók, kevésbé "szerelmes típusok", náluk elfogadom, hogy nem létezik ilyen hirtelen, rövid életű vonzalom, sőt, azt is elfogadom, hogy náluk csak sok idő után alakulnak ki az érzelmek. De azt állítani, hogy nem valós ilyesmi, és hogy a vonzalom nem alakul ki első látásra, azt szerintem nem lehet így kijelenteni.

2018. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ritkán van, hogy első alkalommal elindul valami. Lehet olyan, hogy vonzódsz valakihez a külseje miatt első alkalommal is, de az nem szerelem. Szerintem is idő kell, hogy kialakuljon a mély kötődés, szerelem.


30N

2018. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8, van szerelem első látásra. Én már voltam így egy csajjal. Megláttam és egyből beszélgetés aztán mindig azt kerestük hogy tudjuk elérni a másikat. Persze ebben a külső is odatett mindkét részről, mert szép nő volt. Én sem egy rút alak vagyok. Pár hónapig ismerkedtünk, de ő még egy se veled se nélküled kapcsolatban volt, de nem volt köztünk szex, csak barátként kezeltük egymást. Teljes mértékben tiszteletben tartottam és úgy 5-6 hónap után mikor már forrt köztünk a levegő, kértem tőle hogy most már mondja végre ki azt a 9 betűs szót, mert elegem van hogy gyerek módjára nem beszélünk erről, pedig azt is tudjuk a másikról akit nem kellene. Nehezen kinyögte hogy szeret, de azt is elmondta hogy ritkán mondja ki ezt a szót, de gratulál, mert nekem sikerült kihúzni belőle. Egyébként mindenben passzoltunk csak az volt a hiba hogy nem hagyta ott a fiúját lelkiismeret furdalás miatt. Belőlünk nem lett semmi, a csaj még pár hónapot eltöltött a rossz kapcsolatban aztán lett új szerelme. Én meg évekkel később is azt mondom hogy ő volt életem szerelme és hagytam veszni.
2018. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!