Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak diplomás lányok járnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak diplomás lányok járnak ilyen helyekre?

Figyelt kérdés

Általában a diplomás lányok minden egyes alkalommal felhozzák érvként, hogy azért diplomás férfit akarnak maguk mellé, mert azzal el lehet menni színházba. Szakmunkás nem megy színházba? Nem engedik be, nem tudja megfizetni esetleg nem élvezné vagy hülyén nézne ki a sok diplomás között? Egy diplomásnak csak a színház nyújt kikapcsolódást? Ennyivel jobb a színház, mint egy hegyi túra vagy vadvízi evezés esetleg sétarepülés vagy múzeumlátogatás, tó/tengerparti nyaralás, koncert, kabaré? Adnak ott ingyen valamit vagy ott black friday van minden nap vagy miért vagytok ennyire megbolondulva a színházért?


Diplomás férfiak. Tényleg el kell menni a barátnőitekkel mindig színházba? Szerettek oda járni? Tényleg annyival jobb, mint a felsorolt alternatív programok bármelyike? Tényleg nem értené egy nem diplomás?


És ami a legfontosabb. Mielőtt megszereztétek a diplomátokat, addig ti sem "mehettetek" színházba? Addig ti sem értettétek?



#diploma #kibaszottszínház
2018. nov. 23. 04:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdés vonatkozzon még akkor operára és mondjuk hangversenyre is. :)
2018. nov. 23. 04:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én egy színházba járó szakmunkás vagyok. Ennek tudatában olvasd a válaszom.


Nem kell sehova (kiállítás, színházi előadás, komoly zenei koncert), se menned senkivel, miért is kéne!? Egyáltalán nem kell, hogy legyen egy normális öltönyöd, 2-3 hozzá való inged, egy kabátod a szetthez, meg passzoló cipő sem szükséges. Nem kell a kultúra egyéb, "kimozdulós" alkalmaira sem eljárni. Ha magad nem élvezed, seki kedvéért nem kötelező eljátszanod.


A színházba járás egy túlértékelt és túldimenzionált, felszínes, hamísítható és esetleges jele a társadalmi uborkafán felkapaszkodottságnak. Ha egy nő/férfi erre hivatkozik, evvel "érvel", bármilyen alkalommal is, akkor nevess az arcába bátran. Tudhatod, hogy sznob, mintakövető, és karater nélküli felszínes bohóc.


H ennek tudatában miért járok én -általában diplomás nőkkel- színházba? Nos:

-élvezem a kimozdulást,

-élvezem a "megszentelt időt",

-élvezem a társaságot,

-ééés élvezem a darabot is.


Rövid javaslatom: légy önazonos, járj el, ahova járni szeretsz, akár hegyi túrákra, akár vadidegenek temetésére. Azokon, akik a csoportnyomásnak ennyire behódolnak, és ekkora sztereotípiák közt élnek ("diplomás férfit akarnak maguk mellé, mert azzal el lehet menni színházba") azokon meg lépj túl mihamarabb.


Persze egyszer, csak a móka kedvéért, elmehetnél a MÜPÁ-ba vagy az Ádám almáit megnézni a Radnótiba.


Szép napot!

2018. nov. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nyilván nem igaz egyik sem, amit felsoroltál. Értelemszerűen elmehetnek- és gondolom, mennek is- nem diplomás emberek színházba. Nem a diplomától függ. Ha valaki viszont úgymond aluliskolázott, kevésbé művelt, unintelligens, akkor nekem is az a tapasztalatom, hogy a színház gondolatára egyből visszakozik, hogy az hülyeség, unalmas biztos, és társai. Persze hallottam már többdiplomás, művelt embertől is, hogy nem szeret színházba járni, csak mondjuk ott a kifejezésmódja kicsit kevésbé volt visszataszító, de egyébként ezzel úgy önmagában nincs is baj. Inkább csak egy ilyen általános jelenséget írnak le szerintem ilyenkor, ami nem szigorúan a diplomához köthető, de azért gyakran van összefüggés - eddigi tapasztalataim alapján.

Egyébként meg az első válaszolónak igaza van.

2018. nov. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl statikusan gondolkodsz, egy csomó hiedelemmel megspékelve. Diplomás férfi vagyok, de ettől függetlenül nem rajongok a színházért. Egyik barátnőm sem várta el, hogy oda járjunk, pedig ők is diplomások voltak. Egy-egy klasszikust bármikor megnézek szívesen, de Isten ments, hogy rendszeresen színházba járjak. Ráadásul kisvárosban élek, igaz van mozi/színház egyben, de nincs is hetente előadás. Van, hogy több hét/hónap kimarad, szóval ha nem is helyi barátnőm lenne legközelebb is, ha már elutazok hozzá, vele tölteném az időmet, nem színházba menéssel. Persze olykor oké lehet egy programnak.

Én sokkal jobban szeretem a túrát, kirándulást, bringázást vagy akármilyen együtt töltött aktív kinti kalandot, mint a színházba járást.

Ha már kultúra, előbb elmegyek egy Bagdy Emőke, Szendi Gábor, vagy más pszichológus estjére, de mindenképp valami önismereti jellegű előadásra. Esetleg egy érdekes kiállításra más témában. Pl. Body, Murder, Láthatatlan stb.

2018. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Heh, csak diplomás csajaim voltak, annak ellenére, hogy nekem mindössze szakközépiskolai végzettségem van.


Rohadtul nem a papír számít.

2018. nov. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi, de a szinhaz messze nem a fo ok, hogy csak diplomas ferfivel jovok ossze.

Nem, nem csak szinhazba jarunk, hanem az alltalad emlitettek midegyikere, kivetel a vadvizi evezes. Igen, a parom is szeret szinhazba jarni.

Igen, szakmunkasokat is beengednek.


Es igen, igen setet vagy kerdezo.

2018. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A barátnőm és én is diplomások vagyunk, és nem szeretjük a színházat.
2018. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amíg csak 8 általánosom volt és esti gimibe jártam, több darabot is megnéztünk, mint iskolai program. Hamar rájöttem, hogy a musicalekkel a világból ki lehet kergetni, de egy prózaibb darabot, egy vígjátékot szívesen megnéznék most is bármikor. Továbbra sincs diplomám, "kék galléros" dolgozó vagyok, de ettől még nem tartom a színházat úri hóbortnak vagy a diplomások szórakozásának. Tényleg kell egy bizonyos szintű intellgiencia, hogy tudd értékelni, de azt nem a diploma mellé adják. Persze tény, hogy legtöbbször nem Gipsz Jakab, a hidegburkoló fog színházba menni, mert inkább beül a TV elé sörrel a kezébe a fradi meccset nézni, de ugye kinek mi...

Nyugodtan bemehetsz egy színházba és nem kell öltönyt sem felvenni, ha nem akarsz. Én nyáron egy egyszerű farmer + kockás ing pólóban mentem és a kutyát nem érdekelte.


Ettől függetlenül tény, hogy túl van értékelve és ajnározva. Vannak színvonalas és vannak nézhetetlen előadások is. Egy Operától mondjuk kitépném a hajam, de pl egy John Williams-féle nagyzenekari előadást bármikor végighallgatnék.


Mindenesetre ne haragudj, de a kérdésedből nem az sugárzik, hogy hű de mennyire elgondolkodnál magadtól ilyesmiken, hanem osztod a sztereotípiákat csupán.

2018. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*kezében, kockás ingben (bocsi, elírtam)
2018. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A válaszok többségével egyet értek én is. Megjegyzem van öltönyöm, művelődöm, előadásra is szívesen eljárok, meg az általam sorolt programok bármelyikére is.

A kérdésem leginkább az itt látott megnyilvánulásokra vonatkozik, mert gyakran olvasom, hogy ha nincs diploma, az azért fájó pont, mivel nem lehet az illetővel színházba menni.

82%-os, egy diplomás, művelt embernek lejöhetne igazán az irónia, kétlem, hogy ettől sötét lennék. A hasonló megnyilvánulások kérdésem ihletői.

Bevallom nekem nem lett diplomám, mert nem tudtam befejezni az egyetemet anyagi okok miatt, most meg már nem látom értelmét sem és ettől még tanulok magamnak, mert szeretek.

Az ok amiért nem járok színházba, mert általános és közép iskolás koromban el kellett menni pár darabra kötelező jelleggel, ami eleve nem tetszett, de maga a darab sem. Ettől függetlenül szívesen olvasok bármit ami színházba előadható, csak az nem vonz, hogy megnézzem.

Járok társaságba, járok programokra, érdeklődésemnek megfelelően és annak irányába művelődöm, nem sört böfögve ülök a fotelben az izzadt trikómban, miközben a chipsmorzsa potyog a hasamra :).

Örülök neki, hogy a többség nem attól teszi függővé vadidegenek intelligencia szintjét, hogy eljár-e olyan szabadidős tevékenységeket folytatni, amiket fejben általában az elittel társítunk.

2018. nov. 23. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!