Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is a mai világban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is a mai világban egy férfinak ki kell élveznie a 30-as éveit, nem szabad korán megházasodni, gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nem akarok különböző grafikonokat és ábrákat belinkelni az internetről, úgyis sokan nem értenének egyet, de a valóság még ennél is szögletesebb mint azt különféle ábrák mutatják. A nők egyszerűen olyan pasikkal fekszenek le, akire fel tudnak nézni. És nézzünk szembe a tényekkel, a 30-as éveiben éri el a legtöbb pasi a legtöbb sikerét az életben, akkor rendeződik a legtöbb esetben az életük anyagilag, akkor lesznek teljesen függetlenek a szülőktől, előtte nem ritka a mamahotel stb. Ráadásul a férfiak nem úgy öregszenek mint a nők, hanem 10 évvel később. Egy 30 éves férfi előtt "még ott az élet", míg egy 30 éves nőnek meg már ketyeg a biológiai órája, teljesen más a kettő.

Egyértelmű tehát, hogy a nőknek a 20-as, a férfiaknak a 30-as éveik a fénykoruk, akkor a legkelendőbbek és legsikeresebbek az ellenkező nemnél. De ha ez így van, és a nőknek hagyjuk, hogy kiéljék magukat a 20-as éveikben, akkor szerintetek is egy férfi is igenis élvezze ki a legszebb éveit, ami a 30-as évek? Azoknak az éveknek a végéig nem is jó, ha egy férfi megállapodik egyetlen nő mellett, ne adj isten meg is házasodik és gyereket csinál, mert így egy fontos fejezet marad ki az életéből?

Jelenleg a 40 alatti férfiak 70%-a még gyerektelen, ez a szám folyamatosan és növekvő mértékben (exponenciálisan) növekszik KSH statisztikák szerint. Szerintetek is jól van ez így? Nem lehet elvárni egy férfitól, és nem is kell, hogy hamarabb családot alapítson?


2018. dec. 11. 11:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Utolsóhoz szól a kérdés

Ez jó gondolat, de mi van ha én tovább megyek?

Azért élt tovább a nagymama, mert ő nem harcolt, vadászott vagy gyűjtögetett hanem ő a törzsben biztonságban nevelgette a gyereket esetleg bogyókat gyűjtott amíg a nagypapa ezeket végezte? (persze most akkor vegyük ki a hormonokat)

Ez esetben, valamint abban az esetben ha még hozzátesszük hogy régebben egy férfi tegyük fel 10 nőnek tudott gyermeket nemzeni egy időben(persze ez szorozva gyerek számmal), addig ez nőknél maximum 1 volt (max 2-3 gyerek) így jóval nagyobb ér volt mondjuk 3 nő mint 3 férfi.

+ tegyük hozzá hogy ellenséges törzsek is a hímeket végezték ki legelőször, nőket nem ritkán életben hagyták.


Persze nem vitatom hogy a szociális funkciók is szerepet játszanak, de balgaság leegyszerűsíteni a folyamatot ennyire:)

2018. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11: Persze, mert egy gyereket kihordani, megszülni, 3 évig szoptatni, hónapokig alig aludni teljesen jót tesz a női szervezetnek, ettől lesz friss, üde és kívánatos. Főleg, ha egyik még szopik, de már terhes a másikkal, hisz az utóbbi 50 évtől eltekintve nem volt fogamzásgátló.

Az emberiség történetében az iparosodás csak egy piciny szeletke. De a férfiak mindig is korábban haltak, mivel biológiai szempontból onnantól nincs rájuk szükség, hogy nem tudnak gyereket csinálni és fizikailag hanyatlanak. De 8-12 pulya túlélését nagyban segíti, hogy nem egy anya van csak mellettük, hanem 2-3 nőrokon, aki rutinos a gyermeknevelésben.

2018. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12

+1

Az aktív szellemi is fizika elfoglaltságok mindkét nemet karbantartják, de ahogy írod a nagymamák általában ezen a téren előnyt élveznek. Ők cipekednek és szaladoznak a kicsikkel, egy átlagos nagypapa az emeleten ritkán jut ilyesféle testmozgáshoz.

2018. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
19%

Látom még mindig beszűkült látásmóddal harcolnak az oldalon:)

Senki nem mondtad hogy a szülés felüdülés egy szervezetnek, viszont ezt a 3 éves szoptatást szerintem kicsit elnyújtottad tekintve, hogy 1 azaz 1 anyát nem ismerek aki 3 évig szoptatni tudott mivel amikor a gyermek 2 éves kora körül volt elállt az anyáknak a teje.

Az pedig hogy terhes volt a másik gyerekkel valós, mivel régebben a paraszt ember vagy a vadász (nem tudom melyik korra akarsz kilyukadni) azt fektette be amit betudott. Nyilván ha egy családnak nem elég földje hogy eltartsa a 6. gyereket akkor nem lett 6. gyerek, vagy ha egy törzs nem tudott csak évente 3 gyerekkel bővülni akkor annyival bővült.


Folyton ezt a biológia vonalat erőlteted viszont én még cikket nem olvastam erről hogy biológiailag a férfiakra nincs szükség "30" éves kortól mondjuk.


Amúgy csak megjegyzések: egy férfinak tovább lehet gyereke mint egy nőnek, ugyanis amíg van életképes spermium addig lehet gyerek. Na férfiaknál nincs olyan jelenség mint a nőknél a klimax. (bár ha te tudsz egy ilyet és megosztod azért nem haragszom meg)

A törzsi témára visszavezetve: egy férfi is ugyan úgy felébredt egy gyereksírásra mivel a nők nem voltak szegregált helyen. Azt lehet hogy nem mentek oda megnyugtatni a gyereket, de ettől függetlenül nem biztos hogy végigaludta az éjszakát.

Valamint ha nagyon biológiával foglalkozol már akkor nézd meg a majmokat. Nem csak a nagymama foglalkozik a "gyerekkel" hanem a csoport többi tagja is. Az hogy ugrálsz a biológia és a társadalmi berendezkedés között oda vissza kicsipegetve ezt meg azt nem azt jelenti, hogy ezek egybe függenek.

2018. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki úgy éli az életét,ahogy akarja.

Aki nem vágyik családra és gyerekre a 30-as éveiben, az kalandozzon akkor.

Nem vagyunk egyformák.

Van nők közül is, aki nem vágyik ennyi idősen családra, férfiak közül is van, aki huszonévesen gyereket szeretne és feleséget.

Totál különbözőek vagyunk.

Én azt sem mondanám feltétlenül,hogy a 30-as férfiak a legkelendőbbek.

2018. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#14:

[link]


Parancsolj!

Sőt:


[link]


És nem, nem ébred fel a férfi a gyerekre. Tapasztalat. Ott alszik köztünk az aprótalpú, és apa húzza a lóbőrt. Nem kel fel arra, hogy mocorog vagy szopik. Ellenben velem, én minden moccanásra. Ezért sem ébred rajtam kívül senki, mert nem várom meg, hogy ordítson. A szoptatás és együtt alvás során összehangolódik az alvás ritmusunk is, és éberebben alszik az anya. Aztán a szoptatás alatt megemelkedő prolaktin segít visszaaludni, mert álmosít.

A természet sokkal bonyolultabb rendszert képes létrehozni, mint elsőre hinnéd.


Az emberiség történelme nem csak ebből a párszáz évből áll, amit törin tanultál. Csupán töredéke. Ezen nem értem, mit kell külön magyarázni.

A biológiai óra nem az iparosodás korához igazodik, hanem évezredek alatt alakult ki. Az ősember is korábban halt. De nem azért, mert kihajtotta a belét egy gyárban, amíg az asszony otthon volt gyed-en.

2018. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalat rossz tanácsadó:)

Az hogy nálatok az apa nem kel fel még nem ad általánosításra okot. Ismerek olyat aki a telefoncsörgésre SEM kel fel, és jómagam pl arra is felkeltem ha valaki csak feljött a lépcsőn. Ezt személye válogatja.(ki mennyire tud mélyen aludni)


Elhiszem hogy ha gyorsan reagálsz nem kel fel senki, de nem mindenki pattan fel gyorsan. SŐT! ismerek olyan házaspárt ahol egyik hét apás kelés, a másik meg anyás.


Igazából nem értem miért emlegeted egyfolytában az ipari forradalmat. Én törzseket és parasztokat hoztam fel legtöbbet nem gyári munkásokat. Jó parasztok voltak ez után a forradalom után is, de nem olyan nagy számban(vagy arányban) mint mondjuk 1500-ban vagy előtte.


Igen igen, már olvastam ezt más köntösben sőt válaszoltam is rá (pl vadász balesetek, törzsi harcok stb).


Amúgy a cikk amit linkeltél elég semmitmondó.

Évente 1%-ot csökken a tesztoszteron. Ez annyi hogy 60 éves korára 70%-on fog működni, de a nők 60 évesen már jelentős részben klimaxolnak, tehát nincs esély gyerekre.


Illetve az hogy kiragadsz valami cikket akkor tessék megnézni Google első találat a 70 éves anyukára válasz link:

[link]


Na de minden jót, nem szándékozom tovább társalogni mert ennek se füle, se farka.

2018. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mi ez a hülyeség, hogy a nőknek hagyjuk? Nyugodtan feleségül veheted a 23 éves barátnődet, figyeld csak meg, ő is meg a környezeted is oda-meg vissza lesz az örömtől.


A másik hiba az elméletben, hogy a férfiak tíz évvel későbbi öregedése egy elég durva csúsztatás. Mondjuk úgy, hogy a kis számú különleges adottságú és tudatos életet élő férfi felülmúlja a nők átlagát. Érted, ritkaság vs. átlag.


A másik, hogy a férfi később öregszik, de korábban hal. Ugye erről sosem beszélünk. Folyton azt hiszitek, hogy titeket nem ér utol az amortizáció. A gyerekeitek jövője se számít soha. Nem gondoltok bele, hogy milyen lesz neki 20 évesen a lassú és öreg apjával kommunikálni, és milyen lesz neki majd a saját gyerekének megmagyarázni, hogy neki miért csak egy nagypapája van.


"Jelenleg a 40 alatti férfiak 70%-a még gyerektelen, ez a szám folyamatosan és növekvő mértékben (exponenciálisan) növekszik KSH statisztikák szerint. Szerintetek is jól van ez így?"

Hogy lenne már jó?! Társadalmi katasztrófa. Öregedünk a francba, mert mindenki halogat és menekül. És még ha lesz is gyerekük akkor kettőnél több biztosan nem, ami megint csak a táradalom szempontjából igencsak káros.


De tudom, hogy téged ez nem hat meg. A közösségi szempontok és a társadalom jövője nagyon kevés embert érint meg. Így azt tudom mondani, hogy igen, a te szempontodból ez egy esetleg követhető életpálya. Csak ennek az árát a társadalom és azok az emberek fogják megfizetni, akiket elvileg szeretsz: a (fiatal) feleséged, aki nem számíthat sokáig a testi erődre és a szellemi frissességedre és a gyerekeid. Nem is értem hogy lehetsz ennyire közömbös a jövendő családod érdekeivel szemben.

2018. dec. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!